UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

Użytkownik
2 0 0

Chwilowe zaniki internetu po kablu i WIFI

Witam Wszystkich.
Chciałbym się poradzić,gdyż moze jest na forum ktoś kto miał/ma podobny problem.
Otóż posiadam w/w GigaConnectBox od grudnia 2018.
Po ok.2.tyg. zaczęły się dziać dziwne rzeczy.
Otóż średnio co 5-6 dni głównie wieczorami nagle tracę połączenie z netem.
Nie robi ani po kablu ani WIFI. (serwer DNS nieprawidłowy czy coś takiego).
Resetuje modem i net wraca i już jest ok.
Dzwoniłem do UPC umówili technika.
Przed wizytą zadzwonił i zapytał co się dzieje.
Wytłumaczyłem mu co i jak,on na to że to wina softu i on nic nie zrobi.
Podobno wiele osób tak ma i dopiero nowy soft ma to naprawić.
Jak nie bede mial neta mam notować,dzwonić do UPC i żądać zmniejszania rachunku o te dni co net szwankował.Tyle od niego...
Ktoś miał podobną sytuację?

Pozdrawiam

19 ODPOW. 19
Użytkownik
2 0 0

Re: Chwilowe zaniki internetu po kablu i WIFI

Ktoś jest w stanie pomóc... ? :/

Wykładowca
815 195 10

Musisz poczekać na aktualizację softu, jak wejdziesz w Sygnał to sam widzisz, że są tam krzaki, a nie informacje. Ogólnie, to chwilowe zaniki usługi nie upoważniają Cię do ulgi, ale zawsze możesz napisać reklamację i może przychylnie podejdą do sprawy, bo każda reklamacja jest rozpatrywana indywidualnie, więc może jakąś zniżkę dostaniesz, tym bardziej, że wiedzą o problemie jak sam napisałeś. 

Zawodowiec
297 73 4

Jutro bede mial okazje "pobawic” sie GCB u kogos z rodziny to podziele sie swoimi spostrzeżeniami 

Tytan
1993 795 70

@pawelb

Zatem czekamy za info

Kolega wie, że ja się przypomnę? 

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Zawodowiec
297 73 4

Pierwsze, na razie krótkie spotkanie z GCB

widać że pracuje w trybie D3.0 i widzi 20 kanałów DS

generalnie na razie miałem mało czasu żeby mu się lepiej przyjrzeć bo po zmianie z Compala wyszły "pewne" problemy ale wynikają z tego że do modemu podłączony był dość stary sprzęt

Na 2.4GHz ze starą kartą Wifi wbudowaną w laptopa czyli Intel 3945ABG....bardzo kiepsko ale tego można było się spodziewać po karcie która nawet nie obsługuje standardu N

Z Compalem ta stara karta jakoś lepiej współpracowała z tego co się dowiedziałem...więc od razu uprzedzam że warto zawrócić uwagę żeby nie podłaczać jakiś staroci!

Modem jest dość ciepły w związku z tym musi być w pozycji pionowej i na pewno nie w zamkniętej przestrzeni, na razie jeszcze dość wolny intefejs użytkownika, ze względu na stary sprzet trudno było wycisnąc więcej niż 300mbps (po skrętce) ale to raczej wina komputera a nie modemu...

więcej szczegółow w kolejnej iteracji bo najpierw trzeba sprzet dostosować to takiego nowego urządzenia

w każdym razie samoistnej utraty połączenia nie zauważyłem na razie ale modem u rodziny jest od zeszłego tygodnia więc zobaczymy jak się będzie sprawował zwłaszcza po Wifi

Mozliwości ma bo obsługuje WiFi AC z szerokością pasma do 80Mhz

GCB_UPC.jpg

Omnibus
331 120 6

Poradzę to samo co w wątku obok. Ustawić na stałe kanał 36 lub 40 i ograniczyć pasmo do 20Mb/s. Jak problemy miną to wyjaśnię skąd się wzięły.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Zawodowiec
297 73 4

@brodacz

Jesli chodzi o AC w GBC to nie widze problemu, jest ustawione na kanał automatyczny i szerokosc 20/40Mhz i jest Ok wiem ze nie z kazdym sprzetem musi to poprawnie dzialac (zwlaszcza kanal o szerokosci 80Mhz i wysoki numer kanalu) ale juz dwa laptopy dzialaja z kartami AC i GBC, dzisiaj jedna karta wymieniona na Asus USB-AC51 i predkosci 150 do 200mbps, jak na hardware tych laptopow to i tak niezle

Polaczenia trzyma stabilnie przez WiFi ale nie wiem jaki jest soft na GBC bo jakos nie moglem sie doszukac tej informacji...GBC ustawiony na IPv4

Powiem tak, zdecydowanie radze kazdemu kto chce w pelni skorzystac z mozliwosci GBC zeby przyjrzal sie czy sprzet komputerowy w domu nie wymaga modernizacji, zeby osiagnac pelne predkosci trzeba nowoczesnych kart WiFi i sprzetu ktory jest w stanie wydusic predkosci rzedu 500mbps i wiecej czyli przede wszystkim dysk SSD i jakis sensowny procesor a nie jakis stary szajs niskonapieciowy, 

Wykładowca
815 195 10

Wersję softu sprawdzasz tam gdzie w Compalu, czyli Narzędzia administratora -> Informacje.

Dziwne, że widział tylko 20 kanałów DS, zrób nastepnym razem screeny z panelu, powinieneś mieć tam na tym sofcie co pokazuje krzaki 25 pozycji. 17 widocznych normalnie, a 5 UNSUPPORTED. 25 kanał to OFDM. I na jakiej podstawie stwierdziłeś, że standard 3.0 jest a nie 3.1? Jak wejdziesz w Ustawienia zaawansowane -> Status sieci -> Konfiguracja, to w wierszu Tryb Docsis co masz? Jak unknown to 3.1 powinno być. Zrób screeny następnym razem Albo zdjęcia.

Zawodowiec
297 73 4

@brtk

Ja widzialem 20 kanałów DS, mam watpliwosci czy to jest Docsis 3.1...rzeczywiscie był typ DOcsis: unknown ale dla mnie to nie jest praca na kanale OFDM

szukalem po omacku bo nie znam strony logowania UPC...byc moze tak samo jest na Compalu, nie twierdze ze nie ale na normalnym fabrycznym Arrisie soft wyglada zupelnie inaczej

Dla mnie to wyglada jak D3.0, moze nie na wszystkich modemach jest uruchamiane od razu D3.1 z jakis względów technicznych, co na to @GMateusz ?

Wykładowca
815 195 10

@pawelb a jak dla Ciebie wygląda praca na kanale OFDM?

Zawodowiec
297 73 4

@brtk

U mnie w ogole nie wyglada bo my nie mamy uruchomionego  D3.1...mamy co prawda kontroler gotowy do D3.1 ale wszystkie modemy D3.0...na razie nie spieszymy sie z uruchomieniem D3.1

mozna powiedziec ze obserwujemy jak wiekszym idzie wdrozenie tej technologii

moje priorytety to routing, niskie opóznienia w sieci i Wifi

Wykładowca
815 195 10

@pawelb Bardziej chodziło mi o to, jak powinna wyglądać praca na OFDM. Bo napisałeś, że nie wygląda Ci to na pracę na kanale OFDM, w tej lokalizacjio gdzie byłeś u rodziny i co mieli GCB..

Zawodowiec
297 73 4

W ogóle nie widziałem czegoś takiego jak kanał 25, wszystkie wyświetlane kanały prezentowały się jak zwykle kanały D3. 0 z modulacją QAM256, żaden się nie wyróżniał, gdyby nie informacja o wersji Docsis::unknown to byłbym pewny że to D3. 0

Nie widziałem też żadnego innego kanału DS z modulacją Other...ale jak będę miał okazję to jeszcze raz spojrzę 

Zawodowiec
297 73 4

No więc tak

Modem GCB raportuje zgodnosc D3.1

Wersja sprzętu 6

Oprogramowanie w wersji 01.01.107.03.EURO

Tryb Docsis: unknown

Kanałów DS z modulacją QAM256 jest 17 i 8 unsupported

Nie widać żadnego kanału z oznaczeniem modulacji: Other albo OFDM

Z jednej strony Tryb Docsis mógłby sugerować że jest to D3.1 ale brak kanału 25 i jakiegokolwiek innego z modulacją: Other albo OFDM sugeruje że modem nie pracuje jeszcze w trybie D3.1

A jaka jest prawda tego nie wiem, pewnie musiałbym zapytać w UPC chyba że @GMateusz napisałby jak to interpretować w tym przypadku?