UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

ROZWIĄZANE
Innowator
26 0 1

Dziwne zachowanie wifi na 5 ghz i problemy tabletu z andoridem

Witam serdecznie 

Ostatnio zauważyłem dziwne problemy z działaniem mojego wifi 5 ghz w mieszkaniu. Nie wiem czy to przypadek ale kilka dni temu zakupiłem sobie tablet z androidem i to właśnie na nim dzieje się dziwna rzecz mianowicie bardzo często tracę na nim polaczenie wifi i wydaje mi się że ma to wpływ też na inne sprzęty w domu bo na nich też czasami zrywa. W praktyce wygląda to tak że przeglądając  strony albo wchodząc do sklepu Play czy na yt  stracę polaczenie doslownie na chwilkę , widać że znika wifi później się pojawia na sekundę z wykrzyknikiem  i zaczyna działać. Nie wiem kompletnie od czego to zależy. Zrobiłem reaserch w Internecie i wykonałem następujące kroki i na razie nie widzę poprawy - chociaż czasami mam wrażenie że jest ok j po jakimś czasie znowu się to stanie :

1. Dwa razy resetowałem tablet

2. Zaktualizowałem wszystkie programy i Soft

3. W tablecie ustawiłem statyczny adres ip na próbę 

3. Resetowalem router

4. Zmieniłem kanal z auto na wybrany (36 i 40)

5. Szerokość zmieniłem na 20 ghz ale wtedy prędkość była poniżej 100mbs

6. Na routerze z tel tablet jest stabilny

7. Mam chyba ipv4

Moj sprzęt i internet to: samsung Galaxy tab s4, gigaconnectbox, pakiet 1 gbs 

Prosiłbym o pomoc, powoli konczą mi się pomysły.

Pozdrawiam 

58 ODPOW. 58
Nauczyciel
691 445 66

Re: Dziwne zachowanie wifi na 5 ghz i problemy tabletu z andoridem

Czy na 20MHz polaczeniw pracuje stabilnie?

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Innowator
26 0 1

Nie sprawdzałem jakoś specjalnie długo ale jedno jest pewne, na każdym urządzeniu prędkość nie przekracza 100 mbs. 

Profesor
1701 403 91

A jak problematyczny tablet nie jest połączony z siecią domową to też są problemy z Wi-Fi?

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
26 0 1

Czasami się zdarza że zniknie mi Np. Tylko 5 ghz a widzę zwykłą 2.4  nie powiem że jest idealnie alw na żadnym urządzeniu nie mam tak że nagle mi na sekundę traci polaczenie a później łączy jakby nigdy nic. Teraz np się ok wydaje a jestem przekonany że podczas jakiejs czynność zaraz wyskoczy mi że brak sieci 

Highlighted
Nauczyciel
691 445 66

To że na 20MHz jest wolniej to żadne odkrycie, jak wszystko posprawdzasz czyli to jak działa sieć na kanale 20MHz i czy problematyczne urządzenie nadal ma problemy z połączeniem to daj znać.

Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Innowator
26 0 1

Sprawdzilem działanie na sieci 2.4ghz gdzie jest tylko 20mhz i niestety też rwie od czasu do czasu połączenie:( 

Malo tego z rana chcialem wykonać Speed test (na 5 ghz)po raz kolejny i dostalem komunikat że nie udało się dokończyć testu i rozlączyło wifi 5 ghz na wszystkich urządzeniach....

Wcześniej wszystko dłuższa chwile działało...

Screenshot_20190409-082626_Speedtest.jpg

Innowator
26 0 1

Hej. 

Powoli kończą mi się pomysły. W między czasie moj tablet dostal aktualizacje do androida 9.0 i nadal mam problemy z Internetem głównie na nim. Postanowiłem kupić swój router dlatego prosiłbym o pomoc w wyborze. 

Na router chce przeznaczyć max 400 zł. Zastanawiam się nad dwoma :

Asus ac58u

Tp link archer c7

Zależy mi na jak największej stabilności i szybkości po wifi. Na giga routerze uzyskuje 600 mbs (od czasu do czasu ) a na kablu 940mbs. Moje mieszkanie ma 55m więc chyba każdy zapewni co najmniej zasięg po 5ghz jak gigarouter?

Nauczyciel
691 445 66

Osobiscie to bym sie sklanial.w strone asusa. 

hosting
Profesor
1518 598 62

@Migot 

Też w ciemno brałbym Asusa.

TPLink często tylko wsparcie w soft przez 2 lata, Asus soft nawet przez 5 lat.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
26 0 1

Też mam wrażenie że asus jest jakoś mniej problematyczny ale martwi mnie że tp link ma prędkość po wifi niby 1750 Mbps a asus 1300mbs. Pytanie, czy asus nie będzie jakoś łączą ograniczał? 

Może warto trochę grosza dorzucic do jeszcze innego modelu ?

Dzięki

Profesor
1518 598 62

@Migot 

To marketingowy BEŁKOT.

To połączenie razem prędkości max z pasma 2,4GHz i pasma 5GHz.

Z wifi jest tak - nikt Ci zdalnie niczego nie zagwarantuje bo u każdego wifi działa inaczej (przez uwarunkowania zabudowy).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
26 0 1

No to chyba że tak.  Mi zależy żeby nie było gorzej niż na gigarouterze. Zamawiam w takim razie Asusa. Mam nadzieję że rozwiąże to problemy ze stabilnością łączą. 

Rozumiem że takie myki z własnym routerem w praktyce dobrze dzialaja ?

Nauczyciel
616 164 8

Ja bym dołożył trochę i wziął Asusa rt-ac66u.

Profesor
1518 598 62

@Migotnapisał(a):

Rozumiem że takie myki z własnym routerem w praktyce dobrze dzialaja ?

To najlepsze rozwiązanie.