UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

ROZWIĄZANE
Tytan
857 552 72

Re: Dziwne zachowanie wifi na 5 ghz i problemy tabletu z andoridem

Na kablu to się zbliżysz ale na wifi to zapomnij o 1 Gb

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Naukowiec
1142 322 47

Niestety ale na tym routerze nawet nie zbkizysz się do 1gbs  po Wifi. Raczej będzie to bliżej 400-500mbs przy dobrych wiatrach.

Transfery zbliżone do 1gbs przy zastosowaniu konfiguracji anten 2x2 (większość telefonów, laptopów i kart pcie) to dopiero w Wifi 6 gdzie realne do osiągnięcia jest 800-900mbs. 

Innowator
26 0 1

Rozumiem, a gdybym jednak wybrał ac68?

Tytan
1994 795 70

@Migot 

Dobry router to nie wszystko.

Sieć wifi jest na tyle szybka ile najwolniejszy jej element (komputer, tablet, smartfon itd)

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Specjalista
251 115 24

Na gigaconnectbox przy bardzo dobrym Twoim sprzęcie osiągniesz ponad 700 mbps, ciężko nawet na innych routerach osiągnąć wyższe prędkości po wifi, bo to nie tylko router musi mieć odpowiedni nadajnik, ale i urządzenia muszą mieć odpowiednie karty sieciowe, a niestety bywa z tym bardoz różnie,  mam w domu wiele sprzętów z AC, ale 500 mbps po wifi osiągają chyba tylko 2, reszta z bidą 250-300 mbps ciągnie i niby ac :|

Na szczęscie przy codziennych zastosowaniach nie ma to kompletnie żadnego znaczenia czy jest 100, 200 czy 1000 mbps, oglądając filmiki na fonie, przeglądając strony i tak tego nie zauważymy, a pliki najczęsciej pobierane na smartfona są na tyle małe że te 5 sekund różnicy też nie zauważymy

Jak gdzieś potrzebujesz prędkości i stabilnośći to tylko kabel, w pozostałych wypadkach jak się łączysz przez wifi to nie zauważych różnicy za bardzo chyba ze na speedtest.

Tytan
857 552 72

@Migotnapisał(a):

Rozumiem, a gdybym jednak wybrał ac68?

Też nie, odpowiedzi udzielili Ci już moi przedmówcy.

Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Wykładowca
815 195 10

@Migot zakupiłeś już router? Jak kupisz i ustawisz, to podziel się z nami czy dało to zamierzony skutek.

Innowator
26 0 1

Hej,

Dopiero dzisaj odebrałem router. Kupiłem Asusa ac 1300 gp. Włąsnie podłaczyłem i będe testował, zauważyłem już , że na komputerze router ogranicza mi prędkośc po kablu do 100 mb/s, wczesniej wszystko chodziło po 950 mb/s. Są jakieś konkretne ustawienia które musze zmienic na routerze asus? Gigaconnect boxa postawiłem w trym modemu i tyle 

Naukowiec
1142 322 47

@Migot Sprawdz inny kabel. Niektóre urządzenia są bardziej czułe na tym punkcie. Miedzy GCB a Routerem masz 1gbs?

Innowator
26 0 1

@zylx  nie wiem czy jest 1 gb/s między nimi. A jak to sprawdzić? Kable mam wszędzie cat 6.

Dziwne bo wczesniej miałem normalnie 1 gb/s. Teraz jak wymuszam w speed and duplex (ustawienia karty sieciowej) 1 gb/s to mam komunikat, że jest nie podłaczony kabel

Akutalizacja: 

Coś dziwnego się dzieje chyba z moimi kablami albo końcówkami. Mam gniazdka keystone i nie we wszystkich mi wdiać 1 gb/s. Teraz pokombinowałem troche, i nagle pokazało w ustawieniach 1 gb/s. Po chwili coś rozłączyło ( widzałem czerwony krzyżyk ) i wróciło znowu do 100 mb/s...

Czy są jakieś możliwości, żeby przetestować każdy kabel i końcówkę czy jest na pewno dobrze zarobiona, ablo czy coś się nie poluzowało? Nie które gniazdka mają po 10, inne po 100 a jedno ma tylko 1 gb./s

Tytan
1994 795 70

@Migotnapisał(a):

Czy są jakieś możliwości, żeby przetestować każdy kabel i końcówkę czy jest na pewno dobrze zarobiona, ablo czy coś się nie poluzowało? Nie które gniazdka mają po 10, inne po 100 a jedno ma tylko 1 gb./s

Ale co chcesz testować, skoro Sam wskazujesz, że na samych gniazdach czy keystonach jest problem.

Wszystko trzeba rozszyć i zarobić punkty styku na nowo.

Często trzeba też to zaciskać odpowiednim nożem Krone.

Nie wiem jak to masz tam zrobione:

https://youtu.be/iRXD1Nz5K5E

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
26 0 1

Chodziło mi, czy jest szansa,  czy da sięsprawdzić które są ok a które nie. W sensie czy jest jakieśurządzenie które potwierdzi poprawność instalacji/

Teraz np jak troche poruszałem i zmieniłem jakby konfiugracje pokjazuje mi 1.0 gb/s.

Obejrzałem ten filmik, obawiam się, że nie ogarnę tego sam:( 

Co do routera, będe testował czy nadal tablet gubi zasięg. Prędkości są lepsze na wifi niż na gigaboxie praktycznie zawsze jest grubo ponad 600 mb/s

Tytan
857 552 72

https://allegro.pl/oferta/tester-kabli-sieciowych-lcd-rj45-t-l-828a-225669-7089415969

https://allegro.pl/oferta/tester-sieci-lan-forscher-fs8108-pl-sc8108-6616324189

To z takich tańszych na których wskazaniach można polegać.

Pamiętaj że testery mniej wiecej do 1500 zł badają połączenia tylko elektrycznie a to 90% sukcesu

hosting
Tytan
1994 795 70

@Migot 

A co Ci da sprawdzenie czegokolwiek ZA gniazdem, keystonem?

Sprawdzić należy połączenia W samych gniazdach.

To, że poruszając przewodem zmienia się link jest najlepszym dowodem, że słabo zaciśnięto same przewody w punkcie styku gniazda.

Jak Sam nie dasz rady, nie potrafisz tego zweryfikować wezwij kogoś, bo sam sprzęt pomiarowy bez wiedzy jak go wykorzystać, co sprawdzić to nawet nie połowa sukcesu.

Innowator
26 0 1

Ja tego sam nie ogarnę więc faktycznie zadzwonię do jakiegos specjalisty. Co do routera to tablet już nie wywala i jak na razie zauważyłem:

Szybsze wifi; 664 mb/s

Kabel to samo: 935 mb/s

Zasięg wifi jest o dziwo chyba minimalnie gorszy niz w gigsconnectboxie. W sypialni gdzie jestem od routera jakieś 14 m na gigarouterze miałem raczej full a tu pokazuje czasem jedna kreska mniej.

Zawsze mam problem ze speedtestem, na tym od upc pokazuje zazwyczaj po kablu ponad 900 ale na stronie speed test.net już nie bardzo. Tam mam wahania między 400-600 (na kablu)  co dziwne jak ściągam aplikację speed test na Windowsa to pokazuje full prędkość.