UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

ROZWIĄZANE
Tytan
857 552 72

Re: Dziwne zachowanie wifi na 5 ghz i problemy tabletu z andoridem

Żaden speedtest nie jest wyznacznikiem.
Na te webowe ma mocno wpływ wydajność sprzętu na którym się wykonuje test

Podumowując

1. Prędkości za pośrednictwem swojego routera masz prawidłowe

2. Masz problem z instalacją wewnątrz mieszkania, zapewne źle zaciśnięte keystony albo najzywczajniej niskiej jakości.

Coś tu można jeszcze dodać ?

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Innowator
26 0 1

Jeżeli chodzi o sprzęt na którym dokonywany jest webowy speed test to raczej na pewno nie to   wszystkie podstawy książkowe dla 1 gb mam spełnione. 

Keystone mam intellinet  network Solutions cat.6 utp zacisksny.

Router spoko ale troszkę mnie sygnał zawiódł. W sumie linia prosta od routera 10-12 m i prędkości są po 200-300 mb/s.

Tytan
857 552 72

Jeżeli chodzi o prędkości to nie biore pod uwage tych na wifi.

Intellinet taka sama precyzja jak pozostałe china made keystony patrz dalej to też może być ich wina (choc teraz jestem przekonany że to wina złej obróbki)

Teoria nieraz mija się s praktyka (to tak apropo podstaw książkowych)

EOT

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Innowator
26 0 1

Też nie biore pod uwage prędkości na wifi bo wiem jak jest, ale wachanie na kablu jest conajmniej dziwne .

Oki, mam jeszcze kilka w zapasie więc dzwonie po speca.

thx

Naukowiec
1141 322 47

keystony warto sprawdzić czy zacisnąć na nowo, z tym, że niekoniecznie musi to pomóc. Też raz miałem przypadek, że mimo iż wszystko było ok, sprzęty negocjowały max 100mbs. 1,5 roku później, przy kolejnym remoncie polożyłem nowy kabel i taki sam efekt. Problemem okazały sie najprawdopodobniej jakieś zakłócenia elektryczne od... grilla do parówek. Po wymianie Grilla 1000 mbs działa zawsze i cały czas. 

Moderator
1332 803 535

Trochę ciężko w to uwierzyć @zylx  Grill do parówek taki obrotowy jak w Żabce? A te kable to na pewno nie miały gdzieś przerwy w oplocie czy coś? 

Naukowiec
1141 322 47

@GMateusz Nie taki jak w żabce, a dkoładnie w żabce No mi też ciężko było uwierzyć, bo szukałem przycyznymiesiacami(usunąłem beczki, wykonałem lutowanie, w końcu wymieniłem cały kabel uważajac by nigdzie nie zrobić zagięć), a gdy już się poddałem, naprawiło się samo jak wymienili grilla. Oplot był cały, kabel szedł przez około 20cm stropu w jednym "peszlu" z kablami 230V. 

Innowator
26 0 1

W przyszłym tygodniu przychodzi do mnie technik i bedsie sprawdzał wszystkie kable. Teraz nagle 1.0gb zmieniło się na 100 Mbps samo z siebie. 

U mnie w peszlu idą tylko kable internetowe więc nie powinno nic zakłócać.

Mam jeszcze pytanie, czy  jest możliwość wzmocnienia  jakoś sygnału? Wiem że są reapetery ale mi tylko chodzi o sieć 5 ghz i żeby była taka sama nazwa. Czy to może się że sobą kłócić w małym mieszkaniu ? W sensie np. Będąc w salonie zamiast z routerem urządzenie będzie pobierał z repeater w sypialni ??

Naukowiec
1141 322 47

@Migotnapisał(a):

Mam jeszcze pytanie, czy  jest możliwość wzmocnienia  jakoś sygnału? Wiem że są reapetery ale mi tylko chodzi o sieć 5 ghz i żeby była taka sama nazwa. Czy to może się że sobą kłócić w małym mieszkaniu ? W sensie np. Będąc w salonie zamiast z routerem urządzenie będzie pobierał z repeater w sypialni ??

Generalnie wszystko zależy od tego jakie rozwiązanie do wzmocnienia sygnału wybierzesz. Jeśli tylko ustawia dwa tanie AP na taka samą bazę sieci to może się tak zdarzyć, że urzadzenie wybierze gorszy AP. By temu przeciwdziałać powstały odpowiednie protokoły, przykładowo 802.11r, 802.11v i 802.11k, jednak one muszą być zaimplementowane na wszystkich AP w sieci i urządzeniu końcowym. 

Generalnie, jeśli Ci zależy na dobrym działaniu sieci składającej się z kilku AP nie polecam stosowania repearterów. Dużo lepszym rozwiązaniem będą AP podłączone kablem lub alternatywnie sieć typu MESH. 

Innowator
26 0 1

Mam wolne gniazdko jedno w sypialni , więc mogę kablem coś połączyć tylko że wtedy to stworzy nową sieć chyba nie ? W sensie kupić np router totolink i w trybie ap go skonfigurować tylko też może być taka sytuacja. 

To mesh ma kazdy router czy tylko topowe? 

Naukowiec
1141 322 47

Nie, nie nową sieć jeśli wszystko dobrze podłączysz. Generalnie podpinasz jakiegoś APeka pod obecny router i wszystkie urządzenia się widzą. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji o jakiej wspominasz to najlepiej kupić jakieś dwa porządne AP i je odpowiednie skonfigurować. Można to też osiągnąć po taniości stosując np. openwrt i jakieś tanie tp-linki i działa to dobrze, aczkolwiek wymaga wiedzy. Sieci MESH to głównie dedykowany sprzęt, choć chyba ASUS zaimplementował coś takiego w swoich routerach. Jak to działa niestety nie wiem. 

Tytan
1993 795 70

@Migotnapisał(a):

W przyszłym tygodniu przychodzi do mnie technik i bedsie sprawdzał wszystkie kable. Teraz nagle 1.0gb zmieniło się na 100 Mbps samo z siebie. 

To znaczy gdzie się ten spadek objawia - prędkość internetu spadła czy zredukowało link zestawiony między GCB a hostem?

MESH ma nie tylko Asus, ma też go Fritzbox, mają to również routery Synology.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
26 0 1

Jak klikam na stan połączenia sieciowego to zmieniło mi na 100 mb/s. Jak trochę pokombinuje to się zmienia w 1.0 gbs. Ewidentnie mam coś z końcówkami:(

Innowator
26 0 1

Ok kable poprawione, nowy router połączony z gigaconnectoboxem. Wszedzie działa teraz 1.0 gb/s. Mimo wszystko do tej pory nie rozumiem dlaczego tylko samsung galaxy tab s4 miał takie dziwne problemy na wifi z gigaconnectboxem.

Dzięki!