UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Specjalista
44 15 0

Re: Giga Connect Box - firmware

Gigabox pracuje w trybie modemu, więc ciężko zauważyć jakieś zmiany

Highlighted
Specjalista
44 15 0

Pojawiła się nowa wersja softu 01.02.048.08.EURO.SIP

Wreszcie poprawiono GUI. 

Highlighted
Specjalista
67 12 1

A co w tym GUI poprawiono bo ja nie widze zadnej roznicy?

A tez mi pokazuje 01.02.048.08.EURO.SIP

Highlighted
Użytkownik
5 1 0

Mi zaczęło wywalać/wieszać połączenia WiFi po paru-parunastu minutach na różnych urządzeniach: laptop/kamera/pralka/TV. Pomaga restart routera / rozłączenie i ponowne połączenie na urządzeniu

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@Anocs 
Zwróć uwagę czy ci sie nie przegrzewa GCB...czy stoi w takim miejscu ze swobodnie przeplywa przez niego powietrze bo niektorzy potrafia klasc na nim papiery albo wciskac w miejsce gdzie sie modem grzeje

Highlighted
Tytan
Tytan
2310 1037 191

@Anocs napisał(a):

Mi zaczęło wywalać/wieszać połączenia WiFi

ustaw na sztywno kanaly, wybierajac te najmniej zajęte

-----
Mediamoduł CI+| Giga Connect Box | Horizon BOX | Horizon GO | Horizon TV
Highlighted
Ekspert
123 47 1

U mnie wraz z nowym softem pojawił się problem dostępności GUI na GCB.

Zwykle jest tak, iż po resecie urządzenia przez kilka godzin jestem w stanie dobić się do modemu na adresie 192.168.100.1 (GCB w trybie modemu).

Niestety po tych kilku, czasem kilkunastu godzinach interfejs staje się niedostępny. Próba odpalenia interfejsu urządzenia kończy się connection time out. Jedyna rada to kolejny reboot prądowy urządzenia. Po aktualizacji oprogramowania robiłem reset do fabrycznych co nie zmieniło sytuacji.

Czy ktoś jeszcze zaobserwował takie problemy na swoim GCB ver. 7 ?

FB 500 / Horizon Max / CI+ / Eleven / Filmbox / Cinemax / HBO
Highlighted
Specjalista
44 15 0

Mogę Ci tylko powiedzieć że na v6 nie ma takich problemów.

Highlighted
Tytan
2680 572 129

A ja mogę powiedzieć, że na v7 faktycznie jest ten problem i był nawet na v6, ale w obydwu przypadkach jedynie w trybie bridge. Jednak Tytanom też się może coś zepsuć 

Oczywiście wykonałem diagnostykę zalecaną na drugim forum (przypisanie do karty sieciowej IP 192.168.100.100 maska 255.255.255.0) jednak nie doprowadziła mnie do rozwiązania więc jeśli Zuziu to czytasz to chętnie dowiem się jak specjalistycznie zbadać, czy interfejs www w ogóle odpowiada 

Highlighted
Ekspert
123 47 1

Jeśli rzeczywiście ten problem występuje nie tylko u mnie, to czy ktoś z UPC @Adrian może zająć stanowisko i powiedzieć czy ta przypadłość jest już UPC znana i kiedy można spodziewać się jej naprawienia ?

Dzięki !

FB 500 / Horizon Max / CI+ / Eleven / Filmbox / Cinemax / HBO
Highlighted
Moderator
160 63 45

@mmarti co do kwestii sprawy z GUI to zostanie przez nas zweryfikowana, bo już wysyłałem zapytanie odnośnie tego tematu. Musimy odtworzyć konfigurację i przeprowadzić kilka testów po naszej stronie. Jeśli ustalę coś więcej to zostawię informację w tym wątku. 

Pozdrawiam 

Adrian 

Moderator Społeczności UPC

Highlighted
-
Nie dotyczy

@MrPepkanapisał(a):

A ja mogę powiedzieć, że na v7 faktycznie jest ten problem i był nawet na v6, ale w obydwu przypadkach jedynie w trybie bridge. Jednak Tytanom też się może coś zepsuć 

Oczywiście wykonałem diagnostykę zalecaną na drugim forum (przypisanie do karty sieciowej IP 192.168.100.100 maska 255.255.255.0) jednak nie doprowadziła mnie do rozwiązania więc jeśli Zuziu to czytasz to chętnie dowiem się jak specjalistycznie zbadać, czy interfejs www w ogóle odpowiada 

//część wypowiedzi została usunięta - proszę o niepromowanie innych forum. Moderacja.

Dodam jeszcze, że jeśli internet działa, a niedostępna jest strona pod adresem 192.168.100.1 coś nie tak dzieje się z tablicą routingu.

Mam nadzieję, że bug zostanie załatany zanim pojawi się u mnie 1 Gb/s.

Highlighted
Tytan
2680 572 129

Routing też już sprawdziłem. Dodanie statycznego routingu do 192.168.100.1 w moim routerze lub komputerze niczego nie zmienia więc to raczej nie to. Poza tym czemu po pewnym czasie nagle miałby się sypać routing do GUI GCB, a nie od razu? A co do Twojego poradnika to u mnie curl tworzy plik wynik.txt, ale niczego do niego nie zapisuje. Nie znam się dokładnie na tym więc liczę, że poprowadzisz mnie za rękę i napiszesz dokładnie co mam robić abym zrozumiał 

Highlighted
Specjalista
67 12 1

//część wypowiedzi została usunięta - proszę o niepromowanie innych forum. Moderacja.

Dodam jeszcze, że jeśli internet działa, a niedostępna jest strona pod adresem 192.168.100.1 coś nie tak dzieje się z tablicą routingu.

Mam nadzieję, że bug zostanie załatany zanim pojawi się u mnie 1 Gb/s.

U mnie to wręcz NAGMINNE. Wysypuje się po jakimś czasie i nie od razu... często powitalnym momentem jest przywieszenie niektórych (większości) stron oprócz youtube czy google (te odziwo działają). Po 5 min wiszenia neta mam 2 możliwości restart modemu, lub przeczekanie. Wtedy wracają strony (zazwyczaj trwa ok 5min) ale GUI już mówi że go nie ma.

Highlighted
Tytan
2680 572 129

Też Tobie zanika GUI ot tak i przywraca się po restarcie modemu?