UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

Innowator
23 5 0

Giga Connect Box i przekierowanie portów

Ustawiłem przekierowanie dla kilku portów i to działa prawidłowo..

Chciałem jednak dokonać trochę zmian. Dodać przekierowania, ale na inne IP, wyłączyć czy usunąć przekierowania.

I wygląda to tak:

-Dodaję przekeriwanie, pojawia się na liście i jest ok.

-Zaznaczam inne przekierowanie do wyłączenia lub usunięcia, klikam zapisz i niestety zonk. Zamiast wskazanych zmian, ostanio dodane przekierownaie (a czasmi i inne losowo wybrane) jest całkowcie usuwane, mimo że do usunięcia nie było zaznaczane.

Przywracanie do ustawień farnycznych i reset były oczywiście robione, więc wygląda bardziej na bug w oprogramowaniu. Chyba, że to mój egzemplarz jest jakichś felerny.

Czy ktoś mógłby to sprawdzić u siebie? Podkreślam, że chodzi o Giga Connect Box. Z zwykłym Connect Boksie to działało prawidłowo.

Swoją drogą prośba do UPC, aby zdefiniowane przekierowania portów można było także edytować, a nie tylo usuwać i włączać/wyłączać.

29 ODPOW. 29
Tytan
1439 822 568

Re: Giga Connect Box i przekierowanie portów

@emes potrzebujemy dodatkowych danych. Napisałem do Ciebie wiadomość prywatną.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Innowator
23 5 0

Dodam, że do chwili obecnej problem nie został rozwiązany.

Ani wymiana modemu ani nowy soft nie pomogły.

Innowator
21 18 1

Niestety mam dokładnie ten sam problem. Dodałem jedno przekierowanie bez problemów, później chciałem dodać kolejne. Niestety już się nie dało... Na liście było to jedno przekierowanie i jedno dodane przez UPnP. Każda kolejna próba zaaplikowania zmian, kończyła się "zniknięciem" stworzonej reguły. Dokładnie tak jak to opisał @emes

A to wszystko się wydarzyło dzień przed wyjazdem. Co ciekawe nawet DMZ nie działał... I tu ciekawostka przy pierwszej próbie włączenia DMZ straciłem całkowicie dostęp do internetu na wszystkich urządzeniach. Dział techniczny ku mojemu zdziwieniu powiedział, że widzą mój modem, więc przywróciłem ustawienia fabryczne i zaczęło działać. (samo wyłączenia DMZ nie pomagało jakby ktoś się zastanawiał)

Próby przekierowania portów powtarzałem kilkukrotnie, resetując urządzenia do ustawień fabrycznych pomiędzy próbami. Nawet gdy udało się dodać regułę to nie mogłem się połączyć z urządzeniem po drugiej stronie. Nie wiem, może dostałem niepubliczne ipv4? Ale chyba takich cudów UPC nie daje, jak się nie ma ipv6? Szczególnie, że tydzień temu jestem pewien, że przynajmniej jedno z przekierowań działało.

Tak czy inaczej, jak napisałem było to dzień przed wyjazdem, nie miałem czasu na głębszą inwestygację, a potrzebowałem dostępu do domowej sieci, więc poprosiłem o zmianę na IPv6... no i działa. Niestety urządzanie z którego się łączę nie ma IPv6... i tak się bawię łącząc się przez kolejny serwer pośredni, tylko dlatego, że udało się tego GCB skonfigurować.

tl;dr: Przekierowanie portów na GCB nie działają poprawnie i jak widać nie tylko ja mam ten problem.

Konto zbanowane
2383 537 108

A czy bez UPnP jest ten sam problem?

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
21 18 1

Nie jestem w stanie tego zerwyfikować w tym momencie. Jestem pewien, że bez UPnP nadal nie działało przekierowanie. Nie wiem czy problem "niezapisywanych" regół też występuje bez upnp.

Jestem teraz poza domem, miałem chwilę i znalazłem ten temat i pomyślałem, że warto potwierdzić to co emes napisał.

Jeżeli będzie zainteresowanie to chętnie mogę pomóc ten problem zdebugować. Ale patrząc na prypadek emesa, pewnie będę musiał podłączyć własny router.

Innowator
21 18 1

Trochę poklikałem i doszedłem do odpowiednich kroków, żeby ten router zaspokoić...

Odechciało po tym jak zostałem potraktowany na infolinii, gdzie odpowiedź była "nic nie można zrobić" było jedyną odpowiedzią, bo "wszystko działa poprawnie". Pozdrawiam miłego pana, który rozmawiał jakby za karę te telefony odbierał.

Zidentyfikowałem trzy problemy, trochę ciężko to się testuje, bo ten router się uruchamia jakieś 10 minut.

1. Dodawane wpisy przekierowania portów znikają po dodaniu
2. Przekierowanie portów nie jest aplikowane, dopóki nie włączy się i wyłączy firewalla. (mam wyłączonego w normalnej konfiguracji)
3. Gdy firewall jest wyłączony i są jakieś przekierowane porty to po reboocie nie wstaje internet.

Trzeba podobnie jak w 2. włączyć i wyłączyć firewall.

Ogólnie jakość tego oprogramowania jest słaba. Może to tylko kwestia logiki interfejsu użytkownika i obsługa configów, ale nie mam możliwości zdebugowania tego problemu w żaden sposób, a eksperymentalne klikanie zajmuj zbyt dużo czasu przy tym boot time.

Jakby ktoś chciał się zainteresować tym problemami to mogę pomóc, zaprawszam na PW. Już kiedyś jeden problem udało się rozwiązać z waszymi CMTSami, więc może i tym razem się uda

Tytan
1439 822 568

@kasper93 podeślij mi na priv swoje ID.

Innowator
23 5 0

@MrPepkanapisał(a):

A czy bez UPnP jest ten sam problem?

Bez UPnP jest ten sam problem z przekierowaniami portów.

Wykładowca
815 193 10

Potwierdzam to co pisze @kasper93, przy wyłączonym firewallu i przekierowanym porcie jakimś, po restarcie GigaBox'a internet nie wstaje, trzeba włączyć firewalla, uruchomić ponownie i wtedy wstanie, natomiast żadna dodana reguła mi nie znikła nigdy. Tak samo UPnP dodał bez problemu port 63615, który jest z gry Apex Legends.

Używam routera z włączoną zaporą i wszystkim pod spodem odhaczonym.

Router uruchamiał mi się 2 minuty 45 sekund ze stoperem w ręku (czas od włączenia routera aż do pojawienia się internetu na komputerze).

Tytan
1439 822 568

@brtk serdeczne dzięki za sprawdzenie tych informacji.

Innowator
23 5 0

@brtknapisał(a):

żadna dodana reguła mi nie znikła nigdy.

A próbowałeś może wyłączyć jakieś zapisane przekierowanie poprzez odhaczenie na liście i kliknięcie Zapisz.zmiany?

Zapisuje Ci się taka zmiana poprawnie i wszystkie przekierowania zostają?

Dzięki za sprawdzenie.

Wykładowca
815 193 10

Sprawdzę jak będę w domu (czyli po 22), bo nie pamiętam. Aż tak bardzo z portami nie mam potrzeby się bawić.

edit:

Dobra, sprawdziłem @emes . Faktycznie, jak się odhacza ptaszek "Włączony", to usuwa tą regułe, zamiast zostawić odhaczoną. Ale samoistnie nic nie znika. Porty ładnie się dodają za każdym razem, UPnP działa. Możesz sobie zanotować to do przekazania @GMateusz.

Soft ma trochę błędów, jeszcze sporo poprawek przed nimi.

Innowator
23 5 0

Dodam, że najnowszy soft 01.02.024.10.EURO.SIP nie usuwa problemu z zarządzeniem przekierowniami portów.

Wystarczy kliknąć "Zapisz zmiany" w sekcji Przekierowanie portów, aby conajmniej jedno z przekierowań zostało usunięte. Nie trzeba nawet nic zaznaczać do zmiany.

Highlighted
Tytan
2148 820 71

@emes 

A można by prosić byś nagrał jakiś filmik z tym przypadkiem - obrazowo (wizyjnie) może da się to uchwycić i będzie prostsze do zrozumienia lub replikacji.

Wstaw to proszę na jakiś serwer i daj tu linka.

Dziękuję.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.