UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

Highlighted
Wykładowca
815 195 10

Re: Giga Connect Box i przekierowanie portów

Nic nie trzeba nagrywać, bo kto ma GCB może to sobie łatwo sprawdzić. Więc u siebie w labsie, łatwo to wymusza jak zastosują się do wskazówek. Minuta roboty z zalogowaniem się do panelu.

Tytan
1993 795 70

@brtk 

Myślisz, że tego w labie nie przerabiali bo im nikt tego nie zgłosił?

Skoro nadal jest taka niedogodność (zdaniem Autora), to znaczy, że lab nie dał rady tego zreplikować a przecież już kilka wersji softu było (bo GCB już trochę w UPC jest a, że to nowy sprzęt to softwerowo o niego dbają).

Dlatego podtrzymuje tu potrzebę zobrazowania tego na jakimś filmie.

@emes 

Przyszło mi do głowy jeszcze coś.

Spróbuj odłączyć każdy sprzęt po kolei i zobacz czy bez żadnego sprzętu, lub z konkretnym sprzętem to też się dzieje.

Kilka wersji softu, sprzęt też miałeś wymieniany (jeśli dobrze pamiętam) - może problemy powoduje Twój sprzet w domu.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
22 5 0

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem.

Filmik UPC dostało już dwano temu, a sprawa jest cały czas "w takcie dokładnej analizy poprzez dedykowany Dział IT" jak to ładnie mi napisali.

@brtki @kasper93 także potwierdzili występowanie tego problemu, więc da się to zreplikować.

Ale testowałem też z odłączonym całym sprzętem poza PC, z którego dostawłem się do modmu. Sprawdzałem z dwoma różnymi komputerami, aby wykluczuć, że to komp jest problemem. Także używalem różnych przeglądarek czy resetowałem modem, aby sprawdzić na czystej konfiguracji.

Wykładowca
815 195 10

@KOCUREK1970 myślę, że jeżeli mi udało się i innym tutaj użytkownikom, to labowi tym bardziej. Ja mam inny sprzęt od @emes a jakoś u mnie też to występuje, jeżeli zrobi się to w takiej kolejności co opisał. Z resztą sprzęt w przekierowaniu portów w panelu routera nie ma nic do rzeczy za bardzo, to już bardziej zależy od naszego sprzętu czy takie przekierowanie u nas da skutek. A jak widzisz,@emes już zdementował Twoje domysły. 

Tytan
1993 795 70

@brtk 

Prawda jest okrutna -zbyt mała ilość zgłoszeń i zagadnienie ma niski priorytet.

A w samym labie nie będą tygodniami tego wałkować bez skutecznego efektu.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
6 0 0

Ja dziś zgłosiłem na infolini tą sytuacje pan był zdziwiony ze tak się dzieje , w sumie trzeba wpisać porty i nie klikać zapisz ustawienia wtedy wszystko jest ok, u mnie po zaznaczeniu ptaszka i kliknięciu zapisz ustawienia usunął ten z ptaszkiem, a jak klikam zapisz to usuwa ostatni wpis. 

Wazne ze działa i porty są przekierowanie ,

Tytan
2260 529 100

Poczekajcie chwila. Kiedy się problem pojawia? Reguły zanikają od razu po zatwierdzeniu zmian czy dopiero przy wyłączaniu i włączaniu firewalla? Bo na forum raz czytam to, a raz co innego

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
22 5 0

U mnie każde kliknięcie na Zapisz zmiany powoduje usunięcie co najmnije jednego z wpisów w przekierowniu portów..

Dodanie nowego wpisu nie stanowi problemu, gdyż wtedy nie trzeba klikać na Zapisz zmiany, ale już próba usunięcie wpisu lub jego wyłączenia wymaga zapisania zmian, a to nie działa jak powinno.

Tytan
2260 529 100

I jak dobrze rozumiem ustawienie firewalla nie ma wpływu na znikanie reguł?

Innowator
22 5 0

Nie zauważyłem, żeby samo włączanie.czy wyłączanie funkcji firewalla ns GCB usuwało jakieś przekierowania portów.

A opisane wcześniej znikanie raguł przekierowania portów występuje zarówno przy włączonym jak i wyłączonym firewallu.

Tytan
2260 529 100

Cóż, ponieważ nie udało mi się zreplikować problemu to jeszcze jedno pytanie do wszystkich co mają ten problem. Jaką macie przeglądarkę? Próbowaliście zmieniać reguły w trybie incognito?

@emes Pisałeś, że bez UPnP masz to samo. Czy wtedy jak sprawdzałeś bez UPnP to na liście przekierowanych portów miałeś też porty przekierowane przez UPnP?

Innowator
22 5 0

Testowane na Firefox, Chrome i Edge. Wszędzie to samo. Także w trybie prywatnym.

Generalnie nie używam UPnP, więc mam tylko ręcznie zdefiniowne przekieorowania.I wtedy problem zauważyłem.

Ale do testów uruchomiłem UPnP na czystej konfiguracji modemu, dodałem ręcznie dodatkowy port. Potem wystarczyło wybrać Zapisz zmiany i wpis zniknął.

Dodam, że jak wyłączyłem UPnP, to jeden port pozostał z przekierowań ustawionych przez UPnP i nie można go było w żadne sposób usunąć. Cały czas był oznaczony jako "Dodane automatycznie przez UPnP". Został tylko jeden, pozostałe zostały usunięte. Wyłączenie UPnP powinno chyba wyłączyć wszystkie przekierowania UPnP, ale to już osobna sprawa, mniej teraz istotna.

Testy z UPnP były robione jeszcze na poprzedniej wersji softu, więc jak znajdę chwilę, to sprawdzę na nowej wersji.

Wykładowca
815 195 10

@MrPepka masz GCB, że próbujesz replikować problem?

Ustawienie firewalla ma wpływ na uzyskanie dostępu do internetu, przy wyłączonym firewallu i dodanym porcie i restarcie GCB internet nie wstaje.

Po odznaczeniu dodanej reguły i kliknięciu zapisz zmiany, reguła znika.

Ale jak się nie grzebie w regułach i nie klika niepotrzebnie, to nie zdarzyło mi się, by jakaś reguła zniknęła sama z siebie.

Tytan
2260 529 100

Tak, mam. Problem o którym mówisz zreplikowałem, ale problemu z przekierowaniem mimo moich usilnych prób nie jestem w stanie zreplikować