UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

Inspirator
3 1 0

Giga Connect Box - ochrona rodzicielska i bezpieczeństwo

Witam,

Czy jest możliwość blokowania na routerze Giga Connect Box:

- stron www;

- adresow ip;

- treści;

- czasu działania modemu routera;

- wyłaczaenia konkretnych mac adresów i adresów ip;

- itp...

Jaką Państwo prowadzidzie politykę umożliwiająćą bezpieczeństwa dzieci i ochrony rodzicielską ???

4 ODPOW. 4
Ekspert
104 41 0

Re: Giga Connect Box - ochrona rodzicielska i bezpieczeństwo

@Arius Ja temat filtrowania treści chciałem załatwić przez podmianę DNS-ów na routerze UPC. Connect Box takiej opcji nie posiadał - niestety nie wiem czy wersja Giga coś w tym względzie zmienia. 

Do kontroli rodzicielskiej na poziomie serwera DNS można wykorzystać np. https://www.opendns.com/home-internet-security/

Niestety finalnie, z powodu braku możliwości zmiany DNS-ów, mam w domu setup w którym urządzenie UPC to tylko modem kablowy a do blokowania treści używam routera Asus Cave. Urządzenie posiada bardzo rozbudowany mechanizm blokowania kategorii treści dla konkretnego MAC adresu. Dlatego wszystkie urządzenie, które używa syn, mają te restrykcje włączone. 

FB 120 - Horizon Max & CI+, Eleven, Filmbox, Cinemax, HBO, Netflix 4K
Ekspert
104 41 0

Swoją drogą jest to dobry pomysł na usługę UPC. 

Ustawasz w Moje UPC poziom zabezpieczeń i Connect Box zamiast DNS własnego, aplikuje odpowiednie IP-ki z OpenDNS lub Norton ConnectSafe.

Konto zbanowane
441 160 27

Raczej to nie przejdzie bo dzięki DNS upc może blokowac np strony z hazardem które zgodnie z prawem musi blokować, zmieniając DNS na inne zablokowane strony mogłby by zacząć działać. Oczywiście na swoim sprzęcie można ustawić dowolne DNS, ale wątpie żeby jupisi umożliwiło ustawianie innych dns niż swoje, dodatkowo te z upc są bardzo szybkie (bo wiadomo znajdują się w sieci operatora), przynajmniej jak ja testowałem to cięzko miałem znaleźć coś szybszego, chociaż na kompie mam ustawione wiele dns, m.in te z upc

Ekspert
104 41 0

Jak to zrobić to już pozostawiam UPC ;-)

Można też zawartość alternatywnych DNS-ów zreplikować do sieci UPC i dać możliwość przełączania się między nimi. Będzie to działało dokładnie jak działają DNSy UPC w obecnej chwili. Z jedną różnicą, lista zablokowanych stron będzie większa niż tylko hazard.