UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

ROZWIĄZANE
Użytkownik
2 0 0

Giga Connect Box, problem z WiFi

Witam wszystkich,

Jestem świeżo upieczony posiadaczem łącza 1 Gbit (instalacja w dniu wczorajszym), natomiast klientem UPC od dawien dawna. Do tej pory użytkowałem łącze 300Mbit (EPC3212 + router Asus RT-N66U) z którego to byłem zadowolony. Jak na razie nowa usługa sprawuje się poprawnie ale za wcześnie na jakiekolwiek oceny – czas pokaże.

Problem jaki do tej pory napotkałem i którym chciałbym się podzielić  to dziwne działanie WiFi w GCB. Generalnie sieć jest i działa na urządzeniach typu notebook, telefon, tv. Niestety nie działa mi zupełnie na urządzeniach opartych o mikrokontroler ESP8266 – urządzenia często wykorzystywane w instalacjach „inteligentnego domu” i różnej maści projektów hobbistycznych wymagających wsparcia sieci bezprzewodowych (mówiąc tak w skrócie).

Sytuacja o tyle dziwna, że taki mikrokontroler potrafi połączyć się bez problemu ze zdefiniowaną siecią czy to z komórki (hotspot), czy domowego routera (sporo osobiście przerobiłem). Od jakiegoś czasu dłubię w tym temacie i taka sytuacja jest dla mnie nowością.

Mam więc zapytanie czy ktoś z Was spotkał się z tego typu problemem? Z tego co patrzę teraz na szybko - w tym miejscu poruszany jest podobny problem:

https://forum.upc.eu/t5/giga-connectbox/problem-z-przelacznikami-sonof-supla/m-p/32244

Od siebie dodam, ze produkty Sonoff czy też projekt Supla wykorzystują właśnie ESP8266.

Uprzedzając pytania, tak konfigurowałem WiFi na różne sposoby, kanały i szerokość pasma też (mowa o 2.4GHz). Tymczasowe rozwiązanie problemu to całkowite wyłączenie obsługi sieci bezprzewodowej i podpięcie ww Asusa do GCB jako działająca brama WiFi. Tymczasowe - mam nadzieję . Czekam na Wasze opinie. Dzięki i pozdrowionka.

14 ODPOW. 14
Tytan
1439 822 568

Re: Giga Connect Box, problem z WiFi

@Riker witam w Społeczności UPC! Dziękuje za Twoje uwagi, nasz dział odpowiedzialny za soft urządzeń oraz vendor na pewno zainteresują się tym przypadkiem. Gdy uzyskam jakieś dodatkowe szczegół to dam znać.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Konto zbanowane
441 160 27

Stosowałeś zalecenia z tamtego tematu ?

Tj. posiadasz IPv4, różne SSID dla 2.4 GHz i 5 GHz, próbowałeś bez hasła / na sieci gościnnej / łącząc się używająć WPS ?

Innowator
11 2 1

W tam tym temacie się nic nie rozwiązało , nadal są te same problemy , w najbliższa sobotę będzie technik który ma to zobaczyć i ewentualnie postara się rozwiązać problem. 🤗

Tytan
1439 822 568

Jak dla mnie technik nic tutaj nie pomoże, to kwestia softu.

Tytan
1439 822 568

@- myślę, że posiadając system typu smart home i mając w tym jakieś większe pojęcie, inwestuje się we własną infrastrukturę sieciową w domu w tym we własny router. Sam mam takie rozwiązania i nie wyobrażam sobie opierania ich o sprzęt operatorski.

Innowator
11 2 1

Oczywiście napisze co i jak, tez uważam ze technik nic nie pomoże, ale na infolini pan stwierdził ze jak technik tego nie sprawdzi , to błędu nie usuną , zobaczymy jaki będzie efekt 😊

Użytkownik
2 0 0

@Informatyg oczywiście.

@GMateusz czekam więc na info w tej sprawie. Uważam podobnie jak Ty, że jest to wina samego softu GCB. Im więcej osób będzie to zgłaszać tym mam nadzieję przyśpieszy to wydanie poprawki.

Co do "automatyki w domu" czy innych projektach IoT w kontekście własnej infrastruktury to tak i nie. Wszystko zależy co system ma robić i jakie użytkownik ma wymagania co do całości. Nie będziemy się tu rozwodzić bo każdy ma inne potrzeby. Natomiast zgodzicie się pewnie, że od sprzętu operatora wymaga się aby był stabilny i działał nieprzerwalnie realizując wszystkie usługi. Problem który opisuję nie jest oczywiście czymś co dyskwalifikuje GCB. Z ciekawości zapytam, ile GCB jest już obecny na rynku / wykorzystywany w infrastrukturze przez UPC ?

@arczi koniecznie daj znać, z góry dzięki!

Innowator
11 2 1

Witam wszystkich zainteresowanych tematem, technik sporządzi notatke z wizyty i opisze dokładnie problem, podobno jest ktoś kto się na tym zna i będzie działać w kierunku naprawy błędu w oprogramowaniu, nam nie pozostaje nic innego jak tylko czekać , aby przyspieszyć sprawę można również zgłaszać te problemy na infolinie. Pozdrawiam

Innowator
11 2 1

Witam w dniu dzisiejszym udało mięsie podłączyć urządzenia SUPLI na sieci gościnnej , zrobiłem sieć o nazwie SUPLA jednakże bez hasła , wyłączyłem rozgłaszanie i działa , nie jest to idealne rozwiązanie ale jak na razie dla mnie wystarczy . 

Swoja droga zastanawiam się dlaczego na normalnej sieci nie chciało działać bez hasła , bo po zaliczeniu kodowania wpa/wpa2 nadal działać nie chce .

Tytan
2195 823 72

@Riker napisał(a):

Z ciekawości zapytam, ile GCB jest już obecny na rynku / wykorzystywany w infrastrukturze przez UPC ?

Będzie koło roku.

Ale wierz mi, są ważniejsze sprawy do ogarnięcia w sofcie.

Wiele rzeczy jest zgłaszane do poprawki - ale to UPC decyduje co jest priorytetem.

Zasada jest taka - dużo zgłoszeń na infolinię, duży priorytet itd

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
2 0 0

Witam. Od tygodnia jestem "szczęśliwym" posiadaczem modemu Giga Connect Box.

Od dnia instalacji mam ten sam problem ze sterownikami sonoff + Supla.

Poprzedni modem działał bez problemów.

Klika telefonów do pomocy tchnicznej i wiele różnych prób zmian konfiguracji zakończyło się bez rezultatu. Kazali czekać, zajmą się problemem.

Twój sposób z siecią gościnną bez zabezpieczenia u mnie też zadziałał, ale nie jest bezpieczny.

Nie rozumiem dlaczego od miesięcy jest znany problem, a UPC nie umie/nie chce go rozwiązać.

Pozdrawiam, prus

Tytan
2195 823 72

@prus napisał(a):

Nie rozumiem dlaczego od miesięcy jest znany problem, a UPC nie umie/nie chce go rozwiązać.

W poście wyżej wyjaśniłem to innemu userowi.

Widać to ma niski priorytet, lub wymaga nakładów finansowych.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
2 1 1

@Riker @arczi @prus @KOCUREK1970 

Problem jest po stronie firmware'u układu ESP8266. Producent sprzętu powinien zaktualizować SDK do wersji 3.0.1 https://github.com/espressif/ESP8266_NONOS_SDK/releases ("Fix an issue that CCMP encryption was incompatible with some AP.")

Sprawdziliśmy u nas i poprawka pomaga. Trzeba pisać do każdego producenta sprzętu, że najnowsze SDK jest wymagane do poprawnego działania z modem Arris.

Inspirator
3 0 1

POMOGŁA PODPOWIEDŹ ARCZIEGO

zorbiłem to samo i działa.......... choć tak naprawdę nie o takie działanie nam wszystkim chodzi :(

@arczinapisał(a):

Witam w dniu dzisiejszym udało mięsie podłączyć urządzenia SUPLI na sieci gościnnej , zrobiłem sieć o nazwie SUPLA jednakże bez hasła , wyłączyłem rozgłaszanie i działa , nie jest to idealne rozwiązanie ale jak na razie dla mnie wystarczy . 

Swoja droga zastanawiam się dlaczego na normalnej sieci nie chciało działać bez hasła , bo po zaliczeniu kodowania wpa/wpa2 nadal działać nie chce .