UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

Inspirator
12 0 0

Giga ConnectBox - problemy z usługą

Hej, 
Problemy zgłaszałem już do pomocy technicznej ale pomyślałem, że może się ktoś z Was będzie w stanie mi jakoś pomóc 

Sytuacja wygląda następująco: po tym jak skończyła się umowa postanowiłem zwiększyć przepustowość łącza (wcześniej 300 mbit/s, teraz 1 gbit/s), co wiązało się z wymianą routera i w tym momencie zaczęło się wszystko psuć ehh .

Początkowo przez kilka dni wszystko działało jak należy (900+ mbit/s downloadu, niskie pingi, wszystko w normie). Sytuacje monitorowałem na bieżąco aż nagle zaczęły się problemy z usługą, które odczułem nawet przy ładowaniu stron internetowych. Sprawa wygląda mniej więcej tak, że jak przykładowo próbuje pingować w wierszu polecenia www.wp.pl to co kilka odpowiedzi pojawia się "time out". Jak próbuje w coś zagrać to przejawia się to poważnymi aczkolwiek niezbyt częstymi przycięciami. Poza tym przez cały czas ping i transfery jak najbardziej w normie.

W trakcie użytkowania poprzedniego routera wszystko było jak najbardziej w normie, nie mogę się skarżyć na jakiekolwiek problemy na przestrzeni 5-ciu ostatnich lat. Dopiero po wymianie routera na Giga ConnectBox pojawiły się problemy i powtarzają się nieregularnie co jakiś czas od samego początku użytkowania. Dodam jeszcze, że jest to bardzo nieregularne, z tego względu, że przez cały dzień jest sytuacja jak najbardziej w porządku, aby pod koniec dnia przez 2-3 godziny znowu pojawiły się "ścinki".

Sytuację badał technik dwa razy i raz udało mi się nawet namówić na wymianę routera na inny egzemplarz (tzn. Giga ConnectBox na inny Giga ConnectBox). Sytuacja jak najbardziej w porządku z pingami i transferami nadal, niemniej jednak problemy z przerywanym połączeniem nie ustały.

Może to trochę śmiała teoria ale wydaje mi się, że router się za bardzo grzeje i jest to problem na poziomie konstrukcyjnym. Kiedy pojawiają się problemy jest on mocno rozgrzany, pomimo że stoi w optymalnym, przewiewnym miejscu w cieniu i nic go nie przysłania z żadnej strony. Dodatkowo od pewnego czasu zacząłem obserwować go właśnie pod tym kątem i wydaje mi się, że najwięcej problemów pojawia się w największy upały, jako że przez kilka ostatnich chłodnych dni było wszystko w porządku. 

Na końcu dodam jeszcze jakiego sprzętu używam, aby wszystko było jasne, chociaż wiem, że ze sprzętem żadnego kłopotu nie ma, ponieważ na codzień zajmuję się sprzętem komputerowym i uważam, że jako takie pojęcie w tym zakresie mam  (czego niestety nie mogę powiedzieć o kwestii połączenia internetowego - dlatego tu jestem, poradzić się mądrzejszych ode mnie ):
i5-6600k, AsRock Fatality Z170 (kontroler sieciowy Killer E2400), Crucial MX500, 16GB RAM

Proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam 
Filip

27 ODPOW. 27
Innowator
24 9 0

Re: Giga ConnectBox - problemy z usługą

Szkoda że nie masz własnego routera. Wtedy przestawiłbyś Giga Boxa w tryb "modemu" i zobaczył czy problem się powtarza.

Konto zbanowane
441 160 27

Ja bym zaczął przedewszystkim od zmiany ipv6 na ipv4.

Gigaconnectbox ma wentylatorek, więc raczej małe szanse żeby się przegrzewał, a jeśli już do tego miałoby dojść to na pewno byś o tym słyszał  - wentylatorek by był doś mocno słyszalny + z tego co wiem pasek świetlny chyba na czerwono się świeci w momencie przegrzewania + przy temp krytycznej następuje restart 

Czasami nie wiem po co w ogóle w upc ipv6, jak w momecie zgłaszania problemu technicznego zawsze wraca się na ipv4, oczywiście rozumiem że pula się kończy, że tańsze adresy przy ipv6 itd, ale jeśli chodzi o działania ipv6 w upc to totalna porażka, dobrze, że chociaż bez problemu zmieniają na te ipv4

PS: Dla pewności przywrócenie ustawień fabrycznych trzymając reset z tyłu przez 30 sek na pewno nie zaszkodzi

Innowator
24 9 0

W moim GigaBoxie od razu było ipv4 ale faktycznie UPC lubi dawać ipv6 i tym samym dzieją się "cuda". Też się dziwię po co dawać ipv6 skoro sprawia tyle problemów.

Tytan
2404 537 109

Jaki masz sygnał DS/US? Sprawdź w GUI GCB

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
12 0 0

Co do twardego resetu, tak próbowałem jak najbardziej ale niestety rezultat żaden 

Rzeczywiście jest IPv6 zamiast IPv4. Jak odbywa się zmiana ? Wystarczy zadzwonić i o to poprosić ?

"Jaki masz sygnał DS/US? Sprawdź w GUI GCB" - tutaj niestety trochę się gubię w skrótach . Prosiłbym trochę jaśniej bo googlowanie na niewiele się zdało, a jak mówiłem niestety w kwestii konfiguracji sieci to jeszcze muszę się zdecydowanie podszkolić 

A i z góry dziękuję za zainteresowanie tematem 

Tytan
2404 537 109

Miałem na myśli sygnał DownStream i sygnał UpStream

GUI - taki panel przez którego można skonfigurować modem Giga Connect Box

GCB - Giga Connect Box

Szukasz tego w:
Narzędzia - Status sieci - zakładki Kanał dosyłowy i Kanał zwrotny. Warto też zajrzeć do zakładki Dziennik zdarzeń i przejrzeć logi modemu

Inspirator
12 0 0

Okay znalazłem, dzięki.

Powklejać tutaj screeny z obu zakładek czy podać tylko jakieś konkretne wartości ?

Tytan
2404 537 109

Możesz powklejać

Innowator
24 9 0

Wejdź na Moje UPC. Później Pomoc. Wyskoczy asystent pomocy. Następnie wybierz Internet i zaznacz "Brak możliwości połączenia się z VPN, grami sieciowymi...". Tam sobie zmienisz na IPv4.

Inspirator
12 0 0

pobrane2.pngpobrane3.pngpobrane4.pngpobrane5.png

Tytan
2404 537 109

Zrób to co prosili koledzy wyżej i wyłącz IPv6

Inspirator
12 0 0

Okay zrobione. 

Dam znać czy wszystko w normie.

Dziękuję bardzo 

Tytan
2195 823 72

@Isomane 

Parametry DS/US w normie, nic niepokojacego w samym sygnale nie widać.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
12 0 0

Ok tydzień monitorowania połączenia po wyłączeniu IPv6, było względnie w porządku a jednak dzisiaj znowu coś się pojawiło. Wygląda to mniej więcej tak:wiersz1.png

Co więcej, wyłączenie i włączenie routera przeciskiem w jego tylnej części o dziwo naprawia ten problem i znowu mam spokój, przynajmniej na jakiś czas. Nie przypuszczałbym, że wyłączanie routera co jakiś czas jest wskazane, raczej spotkałem się z opiniami, że powinien działać cały czas 24/7. Prosiłbym o więcej pomysłów, co można jeszcze spróbować poradzić