UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

Tytan
2404 537 109

Re: Giga ConnectBox - problemy z usługą

Tam w tym GUI GCB w Narzędzia - status sieci wejdź w zakładkę Dziennik zdarzeń i zobacz co mówią logi modemu w momencie gdy jest problem

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
12 0 0

Postanowiłem dać sobie chwilę czasu ale no niestety nie jestem w stanie sobie z tym w żaden sposób poradzić. W momencie, gdy występuje problem w logach nie ma nic konkretnego z aktualną datą ale mam trochę zdarzeń z wcześniejszymi datami, powinienem je tu wkleić ?

Tytan
2195 823 72

@Isomane 

Wstaw wszystko co ma modem w logach.

Pokaż też informację jakie modem ma aktualnie oprogramowanie.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
12 0 0

Warto wspomnieć, że wyłączam router przyciskiem z tyłu co drugi dzień, gdyż wtedy funkcjonuje jako tako poprawnie.
1a.png1b.png1c.png1d.png1e.png

Tytan
2195 823 72

@Isomane 

A wstaw jeszcze raz poziomy sygnałów z kanałów DS, US (tak jak zrobiłes to 21.07).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
12 0 0

jl1.pngjl2.pngjl3.pngjl4.png

Tytan
2195 823 72

@Isomane 

W sygnale jako takim nic niepokojącego nie widzę (choć byłoby lepiej by sygnał był w granicach 0 dBmV a nie 6-7 dBmV - podczas upałów sygnał może polecieć do wartości granicznych 10 dBmV).

Wykonaj reset guzikiem na obudowie GCB - trzymasz przycisk reset 30 sekund, puszczasz guzik resetu i zostawiasz GCB w spokoju na takie 5 minut.

Poobserwuj znowu kilka dni i daj nam znać co z tego wyszło.

Inspirator
12 0 0

Do końca dnia wczoraj było wszystko w porządku, dzisiaj mamy coś takiego:
fg1.png

Tytan
2195 823 72

@Isomane 

A resetowałeś guzikiem GCB jak radziłem wyżej?

Inspirator
12 0 0

Tak, wszystko zgodnie z sugestią

Tytan
2195 823 72

@Isomane 

Spróbuj jeszcze pingowć sam modem kablowy.

A dodatkowo wstaw pomiar z WinMTR do jakiegoś serwera (pomiar minimum 30 minut).

Inspirator
12 0 0

Co do pingowania routera to takie odpowiedzi miałem przez cały czas, więc chyba wszystko w normie. Do WinMTR wrzuciłem najpierw adres wp.pl na 40-50 minut a potem onet.pl na jakieś 30 minut. Mam nadzieję, że o to chodziło.
nowe1.pngonet1.pngwp1.png

Nauczyciel
537 143 24

@Isomane 

Wyniki WinMTR bez rewelacji, na wp.pl giną pakiety.

Proponuję poczekać do upału skoro wtedy problemy nasilają się i  wykonać testy wg. poradnika (link w podpisie) z uwzględnieniem serwerów UPC. W tym czasie zapisz sobie też poziom sygnału i logi z modemu. Wyniki przydadzą się do ewentualnej reklamacji.