UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

Tytan
2261 529 100

Re: Jak odblokowac porty 6112-6119?

Co ma do tego UPnP? U mnie w routerze da się włączyć port forwarding nawet z włączonym UPnP. Jest błąd w oprogramowaniu dlatego zaproponowałem włączenie DMZ. Co do bezpieczeństwa to jak już wspomniałem jest to Autora problem i to on musi zadbać o swoje bezpieczeństwo

A inna kwestia, że jak tak bardzo zwracasz uwagę na bezpieczeństwo to czemu ludziom nie doradzisz port triggeringu które przekierowuje porty wtedy gdy są potrzebne,a w zamian doradzisz im port forwarding gdzie porty są cały czas przekierowane przez co poziom bezpieczeństwa też wtedy spada?

https://zanimnapiszesz.info
Naukowiec
1141 322 47

@MrPepka, Jeszcze raz by nie robić głupiej dyskusji i roboty moderatorom. Wspomniałem o bezpieczeństwie tylko by użytkownik był świadomy ryzyka. Nie by się z tobą sprzeczać. Co do UPnP, to często jest tak, że tablica przekierowanych portów ma ograniczoną ilość wpisów, jeśli wszystkie miejsca zostaną zajęte przez reguły z UPnP nie można dodać kolejnej własnej. Inną opcją jest błąd, który powoduje, że nie cała tablica jest wyświetlana,a tylko jej część. Wtedy może się okazać, że porty które chcemy przekierować już są zdefiniowane w innej regule która się nie wyświetla. Przekierowanie portów w Wazonie działa. 

Oczywiście, ze bezpieczeństwo jest problemem autora, warto go jednak uświadomić. Co do port triggeringu, to oczywiście jest to dobre rozwiązanie, w pewnych scenariuszach bezpieczniejsze, ale nie do każdego zastosowania. Po pierwsze musi być jakiś zdefiniowany ruch od klienta, który wyzwoli dany port, o co trudno w przypadku serwera gier (brak podłączonego klienta = brak ruchu = port niewyzwolony = brak możliwości podłączenia klienta i tak w kółko). Po drugie, serwer gier stawia się zazwyczaj z założeniem, ze będzie dostepny 24/7 cy wyklucza port triggering. 

Moderator
1332 803 535

Zakończyliście już dyskusję poboczną? Świeżynka, która jest autorem tematu odkąd napisała, że "wszystko działa, dzięki" i tak tutaj już nie zagląda.

Debiutant
1 1 0

Cześć, 

mam taki sam problem jak osoba którazałożyła temat. Chcę przekierować port 25565, 

klikam 'dodaj nową regułę',

wpisuję lokalny adres IP,

wypełniam port wszędzie, wybieram protokół TCP, ustawiam na ' włączony',

klikam 'dodaj regułę',

reguła pojawia się na liście jako włączona,

klikam 'zapisz zmiany', wtedy strona ładuje się ponownie i to ustawienie znika, nie ma go już na liście. Jestem dosyć zielony jeśli chodzi o te tematy więc jeśli chodzi o bezpieczeństwo to wolałbym zostawić DMZ wyłączone( cokolwiek to znaczy). UPnP mam wyłączone.

Co robię nie tak? Co zrobić żeby działało?

Tytan
1994 795 70

@TomaszKulpi

Witamy na naszym forum.

Zresetuj modemorouter przyciskiem na obudowie (wcześniej w razie W zapisz sobie na HDD konfigurację modemu), ustaw wszystko ponownie.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
22 5 0

Reset raczej nie pomoże.

Ja zgłaszam problem z ustawianiem przkierowaniem portów od października i jak do tej pory UPC sobie z tym nie poradziło. Także na forum w wątu Giga Connect Box i przekierowanie portów

Wymiana modemu także nie pomaga. Podobnie jak ostatnia aktualizacja softu do GCB.

Tytan
1994 795 70

@emesnapisał(a):

Reset raczej nie pomoże. 

No to Compal czy GCB w tryb bridga, własny router a męczarnie się skończą.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
22 5 0

Mam prośbę do wszystkich, u których występuje problem z zarządzaniem przekierowaiem portów na GCB, tzn. po wybraniu Zapisz zmiany przekierowania znikają z listy, aby zgłaszać tą nieprawidłowość do UPC, a także dać znać na forum.

UPC bowiem twierdzi, że wszystko działa prawidłowo i problem taki nie występuje. Tym samym zapewne w ogóle nie pracują nad rozwiązaniem.