UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

ROZWIĄZANE
Inspirator
16 2 0

Problem z Giga connect boxem a zakup własnego routera

Witam,

Posiadam w UPC internet 1 Gbps i chciałbym prosic o pomoc w wyborze własnego routera który by obsługiwał taką prędkośc po kablu. Aktualnie posiadam TP-Linka C1200 i jego maksymalna prędkość to 600 Mbps. Gdy jestem połączony wyłącznie poprzez Giga connecta prędkości spokojnie dochodzą do 950 Mbps. Niestety z samego giga connect boxa nie moge korzystać ponieważ nie łączy się on z VPN pomimo ustawionego ipv4. Na infolini polecicli mi powrót do straego modemu lub pisanie oprogramowania które. Prosze o pomoc z doborem routera z góry dziekuje i pozdrawiam.

47 ODPOW. 47
Konto zbanowane
1247 359 57

Re: Problem z Giga connect boxem a zakup własnego routera

@grzegorzkrk C1200 poradzi sobie z prędkością do około 930mbs, tylko pewnie kwestia ustawień. Zawsze można też wgrać na niego OpenWRT.

Ale jak tak czy siak chcesz zmienić i chcesz przyzwoity router w dobrych pieniądzach to polecam Ubiquity ER X lub jakiegoś MikroTika. 

Tytan
1029 593 86

Z tańszych to MT 750GR3 sobie radzi ale tylko z fast trackiem.

-------------------------------------------

hosting
Inspirator
16 2 0

A ewentualnie cos z obsługa wifi ac co by Panowie polecili?

Może faktycznie cos jest w ustawieniach nie tak. Próbowałem juz coś pozmieniać ale narazie było jeszcze gorzej. 

Nauczyciel
537 143 24

@grzegorzkrknapisał(a):

Niestety z samego giga connect boxa nie moge korzystać ponieważ nie łączy się on z VPN pomimo ustawionego ipv4. Na infolini polecicli mi powrót do straego modemu lub pisanie oprogramowania

Jak to możliwe, żeby ten modem nie nadawał się do VPN?! Możesz przybliżyć problem?

Tytan
1029 593 86

Ciekawe co ma poznaznaczane w Firewallu.

-------------------------------------------

hosting
Inspirator
16 2 0

Nie napisałem że się nie nadaje. U mnie poprostu nie łączy się poprzez VPN'a. 

Sprawa wygląda tak, że mam ustawione na laptopie połączenie VPN do firmy. Niestety gdy chce się połączyć z firmą to jest ciągłe mielenie i po paru minutach nie wywalając żanego błedu przestaje się łączyc. Nie jest to problem samej konfigracji VPN ponieważ na poprzednim modemie UPC czyli connect boxie nie było najmniejszego problemu. Teraz gdy ustawie Giga Connect Boxa jako sam modem i łącze się przez swój router TP-Link C1200 tez wszystko ładnie się łączy nie ma najmniejszego problemu.

Inspirator
16 2 0

@Pablonapisał(a):

Ciekawe co ma poznaznaczane w Firewallu.

Nawet gdy wyłącze Firewall'a na giga connect boxie nie rozwiązuje to problemu. Dalej nie można sie łączyć

Tytan
2404 537 109

W GCB wyłączałeś WAN Blocking i włączyłeś passthrough? Porty przekierowane prawidłowo w GCB?

https://zanimnapiszesz.info
Nauczyciel
537 143 24

@grzegorzkrknapisał(a):

Nie napisałem że się nie nadaje. U mnie poprostu nie łączy się poprzez VPN'a. 

Na jedno wychodzi.

Pozostaje sprawdzenie ustawień firewalla w GB jak już wspomnieli przedmówcy.

Próbowałeś z DMZ na IP komputera, z którego korzystasz z VPN?

Inspirator
16 2 0

@MrPepkanapisał(a):

W GCB wyłączałeś WAN Blocking i włączyłeś passthrough? Porty przekierowane prawidłowo w GCB?

Nie tego nie próbowałem. A gdzie dokładnie znajduja sie te ustawienia to zaraz sprawdzę czy rozwiaże to problem

Tytan
2404 537 109

Przekierowanie portów i DMZ:

https://www.upc.pl/pdf/upc_instrukcja_giga_connect_box.pdf (strona 35 i 37)

WAN Blocking i passthrough:
Hmm wydawało mi się, że są takie opcje, ale w instrukcji ich nie widzę

Tak jeszcze pozwolę się dopytać. Przez jaki protokół i porty próbujesz się połączyć do VPN? Jakiego klienta VPN używasz i co mówią w nim logi jak się z nim łączysz?

Inspirator
16 2 0

Dodanie adresu IP komputera z którego się łacze nie rozwiązuje problemu. Dalej to samo. Do połączenia się używam VPN windowsowskiego.

Tytan
2404 537 109

Może być też tak, że VPN z którym się łączysz ma poblokowane jakieś adresy, a jak przełączasz się w bridge to masz inną adresację publiczną i wtedy już się łączysz. Skontaktuj się z adminem i spytaj się go czy adresów Ci nie blokuje

Inspirator
16 2 0

No nic zostaje albo zmienić router na coś co da rade obsłużyć ten 1Gbps albo zostanie na tp-linku c1200 i korzystanie z połowy łącza. Więc co moga Panowie polecić? Jaki routerek z wifi i który obsłuży po kablu ten 1 Gbps?