UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

ROZWIĄZANE
Konto zbanowane
1247 359 57

Re: Problem z Giga connect boxem a zakup własnego routera

Po pierwsze nie rozumiem jak by to miało działać. Połączy się z innym VPN przez LAN i wykluczy problem z serwerem? Coś mi tutaj umyka. 

I skąd wiesz, że GCP przekazuje pakiety GRE? Wiele routerów sobie z tym nie radzi i to najczęściej jest problem z PPTP. 

Po drugie, skoro jest w stanie skutecznie połączyć się z tym serwerem w trybie Bridge, to chyba znaczy, że z serwerem wszystko ok. 

Tytan
2404 537 109

@zylx napisał(a):

Po pierwsze nie rozumiem jak by to miało działać. Połączy się z innym VPN przez LAN i wykluczy problem z serwerem? Coś mi tutaj umyka. I skąd wiesz, że GCB przekazuje pakiety GRE? Wiele routerów sobie z tym nie radzi i to najczęściej jest problem z PPTP. 

Umknęło Tobie to, że jego IP może być zablokowane w serwerze do którego się łączy. No i po to mu zaleciłem zmianę protokołu aby wykluczyć Twoją hipotezę (lub potwierdzić)

@zylx napisał(a):

Po drugie, skoro jest w stanie skutecznie połączyć się z tym serwerem w trybie Bridge, to chyba znaczy, że z serwerem wszystko ok. 

W trybie bridge jest inna adresacja publiczna więc powyższa hipoteza może być właściwa

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
16 2 0

@grzegorzkrk Jaki masz soft w GCB?

gcb.png

Tytan
2404 537 109

Nauczyciel
537 143 24

Najlepiej sprawdzić na dowolnym, darmowym VPN z obsługą PPTP, np:
https://member.hide.me/pl/user/register

Rejestracja prosta, konfiguracja również. W ciągu kwadransa można ustalić, czy w ogóle połączenia tego typu działają przez modem w trybie routera.

Tagi (1)
Tytan
1029 593 86

Zreplikowałem błąd na GCB w warunkach jakie opisujesz, faktycznie gdzieś na urządzeniu są cięte pakiety. Zgłosiłem to do moderatorów którzy mają przekazać sprawę do działu technicznego. Załączyłem im wszystko co pozwoli na zreplikowanie problemu. To powinno znacznie przyspieszyć proces wdrożenia poprawki.

-------------------------------------------

hosting
Tytan
1439 822 568

Dzięki @Pablo

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Inspirator
16 2 0

Dzięki za pomoc. Rozmawiałem jeszcze dzisiaj z działem technicznym. Robiłem skan drogi ode mnie do serwera z którym chce się połączyć i gdy jestem na tplinku wszystko przechodzi bez problemu. Natomiast jeśli używam tylko GCB to zaraz na serwerze chello jest 98% utraty pakietów. Zrzuty ekranu przekazałem też Panu z Pomocy Technicznej jak coś wymyślą mają się kontaktować 

Tytan
1439 822 568

@grzegorzkrk to prześlij mi jeszcze na PW swoje ID, upewnię się, że zgłoszenie trafiło tam gdzie powinno.

Konto zbanowane
1247 359 57

@Pablo Fajnie, że Ci się chciało i udało się zreplikować problem. Choć podejrzenia co do tego pojawiły się już wcześniej w wątku, to niestety mało kto ma możliwości by to zrobić. Także, dobra robota!

@MrPepka To co ty proponowałeś niczego by nie wyjaśniło i w niczym nie pomogło, bo połączenie odbywało by się jako LAN-LAN i wszystko by pewnie działało. Dopiero postawienie tego TP linka gdzieś indziej i próba połączenia przez WAN by mogła rozjaśnić temat, ale tutaj dużo łątwiej zrobić to co napisała @zuzia, czyli sprawdzić na jakimś publicznym VPN. Zmiana na OpenVPN tez nic by nie dała, bo to zupełnie inne technologie, które działają inaczej, na niiych protokołach kimunikacyjnych. Musisz jeszcze sporo się nauczyć, bo straciłeś sporo czasu OPa i napisałeś sporo mylących wiadomości. Ale plus za chęci, bo chęci są najważniejsze

Co do blokady IP po stronie serwera, to była to mała prawdopodobna opcja, bo to VPN firmowy, więc admin jakby coś blokował to pewnie skontaktowałby się z praciwnikiem korzystającym z tego IP. 

Inspirator
16 2 0

Tym bardziej, gdy wykonywałem test do serwera, z którym chce się połączyć przez VPN to 98% pakietów było utracone już na routerze a nie na serwerze końcowym.  

Tytan
1439 822 568

Jeden z naszych inżynierów odpowiedzialnych za oprogramowanie zreplikował ten błąd i potwierdził wadę softu. Po krótkiej weryfikacji w LG zgłoszenie trafiło już bezpośrednio do vendora softu. Oczekujemy na poprawkę, która zostanie wdrożona do jednej z kolejnych wersji oprogramowania. 

Inspirator
16 2 0

Super. To można by jeszcze kolejne problemy tego oprogramowania rozwiązać. Jak nie działający DMZ i znikające przekierowania portów. Kolejny problem jest z podpiętym qnapem z którym nie mogę się połączyć po adresie www tylko po adresie IP. Jak zwykle na tp linku nie ma problemu

Innowator
23 5 0

@GMateuszBrawo za szybką reakcję ze strony UPC . Oby dostawca softu zareagwał równie sprawnie.

A nie można tak działać w przypadku innych błędów, jak ten z przekierowaniem portów?

Konto zbanowane
1247 359 57

Dobre pytanie. @GMateusz Inne błędy też udało się zreplikować i zgłosić do vendora? Co z błędami w GUI?