UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

ROZWIĄZANE
Innowator
14 2 1

Problem z internetem

Witam, od wczoraj mam problem z internetem problem zgłosiłem już przez Facebooka do UPC lecz pomyślałem, że jak napiszę tutaj to może sprawę uda się rozwiązać szybciej. Mianowicie od wczoraj zamiast internetu 500 mbit/s mam wasz internet 1000 mbit/s z Giga Connect Boxem, sprawdzałem już wczoraj prędkość internetu za pomocą waszego asystenta prędkości łącza i za każdym razem wychodzi około 311 mbit/s czyli jakieś 31 % tego co powinno być a dodam, że mając internet 500 mbit/s cały czas prędkość była bliska tej wartości 470-500 mbit/s. Druga sprawa, że dzisiaj wasz modem zaczął się restartować i migała zielona dioda w instrukcji wyczytalem, że to pewnie aktualizacja oprogramowania. Trochę poczekałem i skończyło się na tym, że cały czas świeci się biała dioda na modemia ale internet działa oraz zmieniła się konfiguracja z ipv4 na ipv6 wtedy też spróbowałem wejść do strony konfiguracyjnej urządzenia poprzez adres 192.168.0.1 lecz wyświetla się tylko biała strona, więc zmieniłem konfigurację spowrotem na ipv4 przez asystenta pomocy. Modem się zrestartował lecz nadal cały czas świeci się biała dioda a próba wejścia do konfiguracji kończy się wyświetlaniem się białej strony a prędkość internetu od wczoraj się nie zmieniła i dalej oscyluje między 300-320 mbit/s.

17 ODPOW. 17
Tytan
2404 537 109

Re: Problem z internetem

Prędkość sprawdzasz po Wi-Fi czy po kablu? Sprawdź prędkość tym:
https://pro.speedtest.pl

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
14 2 1

Prędkość sprawdzam po kablu. Poniżej wynik testu prędkości prędkosc.png

Tytan
2404 537 109

Chodziło mi o certyfikowany pomiar programem PRO Speed Test który dałby nam odpowiedź na pytanie co jest powodem dla którego prędkość Ci spada

Tytan
2195 823 72

@Sebaa91 

Proszę zresetować GCB guzikiem z tyłu na obudowie - to w wielu przypadkach pomaga odzyskać dostęp do modemoroutera i czyści pozostałości po starym sofcie.

Reset trzymamy minimum 30s.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
14 2 1

@MrPepka Wykonałem pomiary tym programem i prędkość jaka wyszła to:prędkosc.jpg

Nie wiem gdzie wejść by uzyskać więcej danych jakbyś mógł mnie nakierować to będę wdzięczny.

@KOCUREK1970 Wykonałem wszystko zgodnie z instrukcją i nadal jest to samo nie mam dostępu do GCB

Tytan
1029 593 86

Zakładka rapoty.

Wpisałeś błędne dane w prędkościach.

Ogólnie to uzyskujesz prędkość minimalną zdeklarowaną przez dostawcę w umowie.

Warto było by sprawdzić czy GCB zbondował wszystkie kanały (24)

-------------------------------------------

hosting
Wykładowca
815 193 10

25 jak już. Ale autor tematu nie może dostać się do panelu, więc jak ma to zrobić @Pablo ? Wypadałoby czytać co pisze.

@Sebaa91 próbowałeś przez inną przeglądarkę dostać się do panelu? Czyściłeś cache przeglądarki?

Dodatkowo, jaki sprzęt posiadasz? Podzespoły.

Tytan
2404 537 109

@brtk napisał(a):

25 jak już. Ale autor tematu nie może dostać się do panelu, więc jak ma to zrobić @Pablo ? Wypadałoby czytać co pisze.

Nie napisał, że nie może tylko, że nie wie gdzie dlatego został nakierowany

Wykładowca
815 193 10

@Sebaa91napisał(a):

@KOCUREK1970 Wykonałem wszystko zgodnie z instrukcją i nadal jest to samo nie mam dostępu do GCB

@MrPepka panie adwokat, polecam czytać co pisze autor tematu też.

@Pablo down:

napisał, że zrobił wszystko zgodnie z instrukcją i nadal nie ma dostępu. Wystarczy przeczytać uważnie posty, które pisze.

Tytan
1029 593 86

@brtk Autorowi polecno reset modemu, nie wiemy czy to zrobił czy nie zakładam że zrobił wszyskto żeby poprawić stan który opisał.

Ja na GCB w trybie routera nie mam problemu z logowaniem sie do panelu.

tak,masz racje z kanałami, to mój missclick

Powinno być 25

@brtk więcej spokoju i mniej agresji.

hosting
Innowator
14 2 1

@MrPepka ale @brtk ma rację napisałem jasno i wyraźnie, że nie mam dostepu do Panelu a później dodałem, że zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją @KOCUREK1970 czyli wykonałem twardy reset urządzenia co nie pomogło to też się tyczy @Pablo 

Wykładowca
815 193 10

@Sebaa91 a co z inną przeglądarką i wyczyszczeniem cache?

Tytan
2404 537 109

A próbowałeś 192.168.100.1?

Tytan
1029 593 86

rozumiem że próbowałeś z kilku róznych przegladarek, tak profilaktycznie antywirus jeżeli jest to jest wyłączony i nie ma nic co by blokowało komunikacje z panelem ?

hosting