UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

Innowator
11 2 1

Problem z przełącznikami SONOF Supla

WITAM,

szukałem już informacji na ten temat na tym forum niestety brak odpowiedzi po wymianie modemu na nowy Giga ConnectBox , brak możliwości podłączenia przełączników sonoff supla do internetu 2,4 Ghz, inne starsze urządzenia też nie chcą sie podłączyć do 2,4 GHz , nowe rzeczy łączą się bez problemów zarówno na 2,4 jak i 5 GHz , zmiana kanałó nie pomaga , znalazł ktoś jakieś rozwiązanie, jamusiałem dodatkowo wpiąć AP aby uzyskać to co na starym BOXie działalo bez problemu

15 ODPOW. 15
Tytan
1439 822 568

Re: Problem z przerłącznikami SONOF Supla

@arczi nie wiem czy znajdzie się tutaj ktoś, kto udzieli Tobie wsparcia w tym temacie, ale może się mylę. Szukałeś na forach dotyczących rozwiązań typu smart-home? Sam korzystam z kilku urządzeń sonoff ale wszystko na oryginalnym sofcie, nigdy nie bawiłem się w jego zmianę. 

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Tytan
1029 593 86

Możliwe że problem stanowi tryb łaczenia tego urządzania.

Po zalogowaniu się do GCB wejdz w zakładkę ustawienia zaawansowane a pozniej w Sieć WiFi.

Domyślnie dla 2.4GHz ustawia się Tryb 802.11g/n mieszany

Zmień to na 802.11b/g/n mieszany

Zauważyłem także że domyślna szerokość kanału to 20MHz, tutaj nie powinna zaszkodzić zmiana na 20/40MHz.

Przetestuj i daj znać czy to pomogło.

-------------------------------------------

hosting
Innowator
11 2 1

Dziękuje za jakikolwiek odzew, próbowałem już wcześniej tak jak mówisz zmiany tych parametrów ale nic nie pomogło , nie działa tez pilot z klimatyzacji a także amplituner Marantz , jeśli chodzi o przełączniki to mam; sonoff z wgrana supła ale mam tez oryginał supła- zamel i tez nie działa,  Nie wiem czy to nie jest problem. Z wpa-wpa2 personal.

Tytan
1029 593 86

a zmieniałeś na samo WPA2-Personal ?

Możesz też na chwilę utworzyć sieć gościnną bez zabezpieczenia i sprawdzić czy urządzenia się podpięły.

-------------------------------------------

hosting
Innowator
11 2 1

Robiłem chyba wszystko co jest możliwe , sieć gościnna nie pomaga , samo wpa2 też nie ,  z ciekawostek nie chce tez połączyć się bez hasła , nie wiem czy przełączniki działają bez hasła, postaram się to jutro sprawdzić na AP

Konto zbanowane
441 160 27

Dla pewności dopytam, masz ipv4 ?

Innowator
11 2 1

Tak ipv4 , ale jak na starym routerze przez chwile było. Ipv6 to przełączniki działały, problem jest tylko z tym nowym routerem z każdym innym łącza się bez problemu w tej samej sieci.

Innowator
11 2 1

Sysstem nie wymaga ciągłej pracy z chmurą co najwyżej nie załączy się światło o danej godzinie lub cośw tym stylu system alarmowy dodatkowo wyposażony w karty SIM, a ja celowo wyminilem na GCB bo poprzedni miał problem z wi-fi i często przerywał, nie chcialem inwestować w swoje dodatkowe urządzenia, ale patrząc na to co się dzieje chyba nie będzie innego wyjścia :-(

Innowator
11 2 1

Pomkolejnych telefonach w sobotę ma się pojawić technik , aby sprawdzić te problemy z połączeniem z suplą.

Użytkownik
2 0 0

Witam.

Czy od wizyty technika coś się zmieniło? Jest jakieś rozwiązanie?

Użytkownik
2 1 1

@prus Przyczynę problemu opisałem tutaj: https://forum.upc.eu/t5/giga-connectbox/giga-connect-box-problem-z-wifi/td-p/32815/highlight/false/p... 

Trzeba napisać do producenta sprzetu z informacją, że powinien zaktualizować SDK układu.

Tytan
2195 823 72

Re: Connect box gb brak połączenia z innym urządzeniem

@Mell 

Witaj na Społeczności.

Upewnij się, że na GCB masz aktywne IPv4.

Jeśli jest aktywne IPv6, zmień:

https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/czy-da-sie-wylaczyc-ipv6-przez-asystenta-pomocy/m-p/6368#M24...

A tu coś w podobnym tonie:

https://forum.upc.eu/t5/giga-connectbox/problem-z-przelacznikami-sonof-supla/m-p/32244#M357

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
3 0 1

Ten sam problem październik 2019

Dzień dobry, 

Connect box 1gb Nie odnajduje mi urządzenia wifi

NEO Power Plug 3680Watt & Energy Meter.

https://www.rtx24.pl/gniazdko-sterowane-wifi-google-home-alexa-p-287.html

Na wcześniejszym ruterze upc nie było problemu,  od razu odnalazł .

Urządzenie działa na 2.4 ghz.  

Próbowałem już wszystkiego. 

Rozbijałem sieci na dwie 5ghz I 2.4ghz nie znajduje. 

Zmienili jakiś klucz z 6 na 4, nie działa. 

Inne urządzenia z 2.4 ghz odnalazł.

Moderator
18 0 3

Cześć @Mell 

Proszę o nie dublowanie postów. Piszmy w jednym wątku, będzie łatwiej w przyszłości znaleźć odpowiedź.

Wyżej znajdziesz radę od @KOCUREK1970.

Pozdrawiam,
Miłosz
Moderator Społeczności UPC