UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

Użytkownik
5 0 0

Re: Problemy z programem antywirusowym po podłączeniu Giga ConnectBox

Tak, generalnie miał zostać tylko Huawei jako AC.

W tej chwili także po wyłączeniu innych routerów przestało mi ładować strony na komputerze, który był podpięty tylko do GCB kablem. 3/4 adresów ma „DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN”, zmiana IP i dns ipv4 z okienek sieci i udostępniania nic nie zmienily, nie ładuje się także strona startowa do modemu, reset CBG tez nic nie dał... 

Konto zbanowane
441 160 27

@axz100  a na pewno masz dobre ip przydzielone ?

tj 192.168.0.x

maska 255.255.255.0

brama 192.168.0.1 

?

Może inny router ma DHCP odpalone 

Tytan
1029 593 86

Co do tej sieci na kilku urzadzeniach to ja bym zrobil tak. 

1. GCB obowiazkowe wylaczenie ip v6 (przejscie na ip v4)

2. Na GCB ustawil bym zakres dhcp np. 192.168.0.100-192.168.0.254 (moze byc w innej klasie np 192.168.1.0/24)

3. Na dodatkowych routerach wylaczyl bym serwery DHCP (jak by nie bylo maja robic za AP i nie widze powodu dla zostawiania kolejnych serwerow w sieci)

4. Ustawil bym dla pozostalych urzadzen adresy do logowania np. 192.168.0.2, 192.168.0.3 ( nie pisze tu o adresie dla WAN-u tylko o adresie urzadzenia)

5. Dodatkowe routery podepnij do portow LAN (NIE WAN)

Ta metoda stworzysz duza siec domowa z kilkoma AP (zrobionymi z routerow najprostszym sposobem), bedziesz mogl sie laczyc do kazdego z nich i bedziesz mial jeden serwer DHCP.

Po tym zabiegu problem powinien ustapic.

-------------------------------------------

hosting
Tytan
2195 823 72

@axz100 

Na moje to już w tej sieci jest tak namieszane, że jedynie reset wszystkiego i ustawić to od początku.

Tu przykład tego jak ustawić router w trybie AP na routerze TP Link (co proponuje @Pablo ):

https://www.tp-link.com/pl/support/faq/417/

Na innym sprzęcie w sumie zasada ta sama.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.