UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

Użytkownik
1 0 0

Rozłączanie GIGA CONNECT BOX

Witam serdecznie

Jestem Streamerem który korzysta z platformy Twitch.

Zawsze podczas moich transmisji na żywo wszystko działało i nie było absolutnie żadnego problemu z internetem (Wcześniej posiadałem też UPC w prędkości 150mb/s)

Jednakże od momentu zainstalowania w moim domu nowego GIGA CONNECT BOX, zaczęły się problemy.

Na przykład spadek prędkości uploadu kb/s, który skutkuje po chwili w pełni zerwaniem połączenia z serwerami Twitcha. (Co ciekawe, podczas zerwania połączenia z serwerami twitcha nadal mam dostep do internetu np przez przeglądarke czy serwery gry w która gram) 

Połączenie z twitchem i jego serwerami powraca po około 10-15 minutach, lecz jest to wystarczajacy czas by zdenerwować widzów nagłym przerwaniem transmisji

Problem nie pojawia się w przypadku normalnego korzystania z internetu, wszystko jest w porządku.

Problem pojawia się w momentach dłuższego ciągłego uploadu danych, wtedy nagle upload się zmniejsza i po jakimś czasie rozłącza.

Czas w jakim to wystepuje jest różny, czasami sie tak dzieje po 10 minutach, czasami po 2h. Korzystam z połączenia kablowego między routerem a komputerem.

Jestem jedynym mieszkańcem tego domu i do Giga connect box połączony jest tylko mój tablet, telefon, laptop, telewizor i komputer stacjonarny (połączenie kablowe)

Czynności które dotychczas wykonałem:
- Reset Routera
- Ustawienie DNS na googlowski 8.8.8.8.

- Sprawdzenie różnych serwórów Twitcha (Na wszystkich sie zrywa połaczenie) 

- Zmieniłem oprogramowanie do strimowania i problem nadal występuje 

- Sprawdzenie czy kabel ethernet nigdzie sie nie odłączył
- Czy spadek kb/s nie jest związany z obciążeniem procesora (nie, nie jest)
- Wyłączyłem zapore Windows Defender 

Obecny stan internetu według speedtest.net  wynosi około:
Download +- 800mb/s 
Upload +- 30mb/s

Swoją drogą to download speed jest w porządku ale zastanawia mnie dość mocno ten niski upload....

12 ODPOW. 12
Tytan
1029 593 86

Re: Rozłączanie GIGA CONNECT BOX

Witaj,

Jeżeli wszystko poza twitche działa poprawnie to nie można mówić o tym że nie działa UPLOAD ponieważ nawet zwykłe przegladanie stron, granie w gry także go wykorzystują.

Sprawa jest dość skomplikowana i wymaga dłuższej diagnozy.

Korzystasz z wifi czy z połaczenia przewodowego ?

Do sprawdzenia prędkości skorzystaj z pro.speedtest.pl

-------------------------------------------

hosting
Tytan
2195 823 72

@Lakarnum 

Proszę pokazać kanały DS i US z GCB (Downstream i Upstream).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
7 0 1

Ciekawe bo mam podobne objawy ale na horizonie, normalnie net dziala bez problemów ale zaczynam konferencje przez skype, goto meeting czy click meeting i po pewnym czasie siada polączenie, odpalona obok przeglądarka dziala bez problemu. Po kablu wiec nie są problemy z wifi. Chociaż ostatnio 2x zupelnie odcielo mnie od neta i musialem na chwile wyjąc i wlożyć kabelek sieciowy.

Tytan
2404 537 109

Zaloguj się do GUI Horizona (192.168.1.1) i pokaż nam sygnał DS/US

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
38 9 0

Zgłośc awarię, te modemy co UPC proponuje do gigaboxa to ... nie będę komentować. Probelmy ze zrywaniem, zawieszaniem, anulowaniem hasła admina, przycinaniem i wielu innymi to mój chleb powszedni od jakiegoś czasu. Na razie 3 modemy w tydzień mi wymienini, no cóż zobaczymy bo na razie nie ma co komentować - instalatorzy suchej nitki nie zostawiają jak widzą modemy gigaboxa - aż się śmieją, że dzięki, że tak mało osób to ma, bo chyba tirami by musieli jeździć z tymi modemami na pace, bo tak je trzeba wymieniać często...

Rekord w/g jednego instalatora ... 20min pracy i padł. Nawet dobrze nie zdążył odjechać od klienta.

Innowator
24 9 0

Ja jak zwykle mam pecha i mój Gigabox wciąż działa....

Tytan
1029 593 86

Nie wiem czy to pech ale mój także dzielnie sie trzyma

-------------------------------------------

hosting
Tytan
Tytan
2023 987 161

To ja tez jestem tym szczesliwcem i to nawet podwojnym 

20191004_205651.jpg

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Tytan
2404 537 109

A co ja mam Panowie powiedzieć? 

U mnie GCB też działa więc @F1le masz jednak problem z sygnałem u siebie albo coś innego

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
38 9 0

@MrPepka Parametry mam extra. Co ma sygnał do tego. 

To jest dokładnie moje hasło admina... Koniec, zostaje tylko RESTART modemu, po restarcie będzie ... prawidłowe.

Nauczyciel
537 143 24

@F1lenapisał(a):

Zgłośc awarię, te modemy co UPC proponuje do gigaboxa to ... nie będę komentować. Probelmy ze zrywaniem, zawieszaniem, anulowaniem hasła admina, przycinaniem i wielu innymi to mój chleb powszedni od jakiegoś czasu. Na razie 3 modemy w tydzień mi wymienini, no cóż zobaczymy bo na razie nie ma co komentować - instalatorzy suchej nitki nie zostawiają jak widzą modemy gigaboxa - aż się śmieją, że dzięki, że tak mało osób to ma, bo chyba tirami by musieli jeździć z tymi modemami na pace, bo tak je trzeba wymieniać często...

Rekord w/g jednego instalatora ... 20min pracy i padł. Nawet dobrze nie zdążył odjechać od klienta.

Której wersji Gigbox to dotyczy, 6, czy 7? Jaką obecnie posiadasz?

Innowator
38 9 0

@zuzia - oczywiscie wersja 7