UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
9 0 1

Win 10 wersja 1909 brama domyślna jest niedostępna

Witam!

Zmieniłem dekoder na Giga Connect Box. Co jakiś TYLKO NA LAPTOPIE z Win  10 v1909 rozłącza mi Wi Fi. Po uruchomieniu narzędzia rozwiązania problemów zostaje zidentyfikowany problem: Brama domyślna jest nniedostępna - w załączenie zdjęcie.

Czytałem posty o podobnych problemach na różnych formach, w których podajne są różne przyczyny i rozwiązania, jednakże nie jestem sieciowcem i nie wiem co dokładnie mogę zastosować. Z tego, co udało mi się wyłapać, być może problem może leżeć wtym, że włączony jest Protokół internetowy w wersji 6 (TCP/IPv6). Czy ktoś miał podobny problem? Z góry dziękuję za wszelkie porady i wskazówki.20200503_113012.jpg

17 ODPOW. 17
Highlighted
Zawodowiec
284 45 12

Re: Win 10 wersja 1909 brama domyślna jest niedostępna

@MMariuSS 
Napisz coś więcej. Co jaki czas rozłącza? Czy są to chwilowe przerwy? Itp....

Highlighted
Tytan
2705 577 130

Podaj też model karty sieciowej jaką używasz. W ogóle problem jest po kablu czy Wi-Fi? Co do IPv6 najłatwiej i najszybciej jest go wyłączyć przez Asystenta Pomocy - https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/czy-da-sie-wylaczyc-ipv6-przez-asystenta-pomocy/td-p/6364/ju...

Highlighted
Inspirator
9 0 1

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Nie potrafię określić dokładnie czasu po jakim rozłącza wi fi, czasem jest to kilka minut, czasem kilkanaście, kilkadziesiąt. To są nieregularne odstępy. Ustawiłem adres ip, maskę i DNS na sztywno, zobaczę czy przy tych ustawieniach będzie dalej rozłączało.

Moja karta sieciowa to Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC

Myślicie, że wyłączenie TCP/IPv6 pomoże?

Highlighted
Tytan
2705 577 130

Może pomóc, ale nie wyłączaj go w komputerze tylko przez Asystenta Pomocy wyłącz go w modemie

Highlighted
Inspirator
9 0 1

Ok dzięki spróbuję i dam znać czy działa. A jeżeli to nie TCP/IPv6 to co?

Highlighted
Tytan
2705 577 130

Jak wyłączysz IPv6 i będzie to samo to będziemy myśleć

Highlighted
Inspirator
9 0 1

Wyłączyłem IPv6 za pośrednictwem Asystenta Pomocy, testowałem przez dwa dni i wydaje się że problem został rozwiązany. Od tego czasu wi fi się nie rozłącza.

Highlighted
Inspirator
9 0 1

Niestety problem znowu powrócił

Highlighted
Tytan
2705 577 130

Czy na innych urządzeniach też są problemy z internetem?

Highlighted
Inspirator
9 0 1

Nie, rozłącza tylko laptop z Win 10 v1909.

Przed chwilą pobawiłem się trochę ustawieniami routera, a dokładnie przy pomocy programu inSSIDer ustaliłem, który kanał w paśmie 2,5 Ghz jest w mojej okolicy najmniej użytkowany. Wyszło mi, że kanał 12 jest wolny i na tym kanale pracuje teraz wifi 2,5 Ghz. Niestety karta sieciowa mojego laptopa nie obsługuje standardu 5 Ghz, który w moje okolicy jest pusty. Komórki, TV i tablet pracują na 5Ghz.

Highlighted
Inspirator
9 0 1

Kilka razy resetowałem kartę sieciową z poziomu konsoli cmd uruchomionej jako administrator, komenda: netsh winsock reset

Highlighted
Tytan
2705 577 130

Wychodzi na to, że masz zapchane pasmo 2,4 GHz. Tutaj już tylko pomoże ucieczka na pasmo 5 GHz. Co do karty Wi-Fi to czy jest możliwość jej podmiany na inną w laptopie który masz?

Highlighted
Inspirator
9 0 1

Pasmo testowałem inSSIDer' em teraz jestem na całkowicie pustym kanale. Co dopodmiany karty to jest oczywiście taka możliwość tylkona razie nie mogę znaleźć kompatybilnej z Lenovo

Highlighted
Specjalista
90 8 1

1 Aktualizacja sterownika (https://www.realtek.com/en/component/zoo/category/rtl8723be-software niestety tutaj tylko pod windows 7 ale zweryfikuj czy nie jest nowszy na tej stronie

Tu jeszcze coś znalazłem pod windows 10 - https://www.realtek.cz/download-RTL8723BE-wireless-driver-for-Windows10-64bit.html

)

2 Wyłączenie w opcjach karty sieciowej w zarządzaniu energią zezwalania na wyłączanie w celu oszczędzania energii

3 wyłączenie mimo wszystko ipv6 na karcie też (chociażby w celu testów)

4 w konsoli CMD wpisać "ipconfig /renew" - czy pomaga takie coś kiedy pojawia się problem?

5 jako dodatkowe jak nie pomoże powyższe to w konsoli CMD:

netsh int ip reset reset.txt
netsh winsock reset