UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

ROZWIĄZANE
Użytkownik
5 0 0

Wlasny router

Witam, po wymianie 4 routerow giga connect box z powodu przegrzewania sie ich postanowilem porozglądać sie za wlasnym routerem i znalazlem model asus rt-ax88u i tu mam pytanie czy moge własny router podlaczyc pod internet z upc?

13 ODPOW. 13
Konto zbanowane
441 160 27

Re: Wlasny router

MUSI być ich sprzęt podłączony i dopiero ich sprzęt można przełączyć w tryb modemu i do niego podpiąć swój router, nie ma możliwości ominięcia routera UPC.

Także podłączyć możesz, ale do routera UPC, innej opcji nie ma

Użytkownik
5 0 0

w takim razie  bede widzial jakas poprawe i czy jest sens kupowania routera za 1.4k zl zeby tylko podlaczyc pod ten badziewny od upc?

Tytan
973 580 81

Sens jest taki że router operatora dostarcza ci tylko podstawowe funkcjonalności.

Mam GCB od jakiegoś czasu i nie miałem problemu z przegrzaniem.

Teoretycznie w trybie modemu powinien mieć niższe temperatury.

-------------------------------------------

hosting
Użytkownik
5 0 0

Okej, ale bardziej mi chodzi czy bede mogl korzystac z wszystkich opcji w nowym routerze jak bedzie podpiety pod upc w trybie modemu

Tytan
973 580 81

Oczywiscie. To twoj router oraz jego wszystkie funkcjonalnosci beda zarzadzac laczem. GCB w tym przypadku bedzie tylko mediakonwerterem

hosting
Omnibus
493 134 24

@ReconExnapisał(a):

po wymianie 4 routerow giga connect box z powodu przegrzewania sie

Możesz przybliżyc temat? Trochę to dziwne, żeby aż cztery modemy przegrzewały się, czyżby wadliwa seria?

Tytan
973 580 81

Wedlug mnie to raczej wadliwe ustawienie routera ktore powoduje brak odpowiedniej wentylacji

hosting
Użytkownik
5 0 0

Kazdy router po jakims czasie byl tak gorący ze albo musialem zresetowac i poczekac albo mialem pakiety i lagi internetu

Innowator
20 6 0

Kup Asusa rt-ax86u. Kosztuje 900zł a i tak nie zauważysz różnicy pomiędzy rt-ax88u w warunkach domowych.

Omnibus
493 134 24

@ReconExnapisał(a):

Kazdy router po jakims czasie byl tak gorący ze albo musialem zresetowac i poczekac albo mialem pakiety i lagi internetu

Obecny modem też przegrzewa się? I jak u Ciebie ze wspomnianą wentylacją, modem stoi w przewiewnym miejscu?

Użytkownik
5 0 0

Obecny co prawda nie az tak mocno a co do wentylacji to stoi na malej szafce + jest wlaczony prawie 24/7 klimatzyator 

Tytan
2110 817 72

@ReconEx 

A ustaw giga boxa po prostu w innym miejscu i obserwuj jego zachowanie.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Highlighted
Użytkownik
1 0 0

@rbejnapisał(a):

Kup Asusa rt-ax86u. Kosztuje 900zł a i tak nie zauważysz różnicy pomiędzy rt-ax88u w warunkach domowych.

Nie wiem jakie są dokładne różnice pomiędzy tymi modelami ale ja używam RT-AC88U i powiem tylko, że te całe WTFast do gier to jest jakieś nieporozumienie. Nie dość, że ping nie jest wcale mniejszy w grach, to jeszcze czasami jest gorzej niż bez włączanej tej funkcji. Poza tym routerek rewelka

===================================
Select, Eleven, HBO GO, C+ Select, Netflix , Amazon Prime Video