UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

Użytkownik
5 0 0

Zrywa połączenie, wysokie pingi > 200 ms jeżeli Giga Box nie jest restartowany co dwa dni

Hej,

Od niecałego miesiąca posiadam internet z UPC 1Gb/s z Giga ConnectBoxem.

Od pierwszego dnia przeszedłem na ipv4.

Jeżeli nie zrestartuję go fizycznie co dwa dni to pingi są pomiędzy 150ms do 300ms i gubi śrtednio co 5 połaczenie.

Natychmiastowo pomaga sam restart routera, więc sprawa jest związana z nim.

Nie wiem czy to problem softwarowy w nim czy sprzętowy.

Jakie dalsze kroki podjąć?

 

 

9 ODPOW. 9
Tytan
2404 537 109

Re: Zrywa połączenie, wysokie pingi > 200 ms jeżeli Giga Box nie jest restartowany co dwa dni

Problemy się dzieją po kablu czy po Wi-Fi? Resetowałeś GCB guzikiem do fabrycznych? W trybie modemu jest podobnie?

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
5 0 0

Re: Zrywa połączenie, wysokie pingi > 200 ms jeżeli Giga Box nie jest restartowany co dwa dni

Dzieję się tak po kablu oraz wifi, bez różnicy.

Był resetowany do ustawień fabrycznych kilka razy pod koniec sierpnia. Teraz powinien znów?

W trybie modemu nie sprawdzałem, ponieważ nie jest to dla mnie rozwiązaniem w przypadku podłączenia kilku urządzeń jednocześnie.

Tytan
2404 537 109

Re: Zrywa połączenie, wysokie pingi > 200 ms jeżeli Giga Box nie jest restartowany co dwa dni

Chociaż na chwilę sprawdź jak jest w trybie modemu, będzie to punktem odniesienia. Jaki masz soft w modemie?

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
5 0 0

Re: Zrywa połączenie, wysokie pingi > 200 ms jeżeli Giga Box nie jest restartowany co dwa dni

Na chwilę jako modem nie sprawdzę ponieważ problem pojawia się po dłuższym czasie tzn po około dwóch dniach ciągłego jego działania.

A nie posiadam innego routera żeby go podłączyć na dłużej.

 

Wersja sprzętu: 7
Wersja oprogramowania: 01.02.024.10.EURO.SIP
Nauczyciel
537 143 24

Re: Zrywa połączenie, wysokie pingi > 200 ms jeżeli Giga Box nie jest restartowany co dwa dni

Zresetuj modem i poczekaj, aż pojawią się problemy. Wtedy pokaż zrzuty z parametrami sygnału (downstream i upstream, tak, żeby było widać wszystkie kolumny) oraz logi.

Tytan
2404 537 109

Re: Zrywa połączenie, wysokie pingi > 200 ms jeżeli Giga Box nie jest restartowany co dwa dni

A próbowałeś wymiany modemu? Może masz wadliwy egzemplarz?

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
5 0 0

Re: Zrywa połączenie, wysokie pingi > 200 ms jeżeli Giga Box nie jest restartowany co dwa dni

Pomyślałem, że zamiast od razu wymieniać zgłoszę się tutaj.

Wrzucę logi i statystyki za dwa dni, wtedy najwyżej zastanowię nad wymianą.

Użytkownik
5 0 0

Re: Zrywa połączenie, wysokie pingi > 200 ms jeżeli Giga Box nie jest restartowany co dwa dni

Dziś zrobiłem testy

|------------------------------------------------------------------------------------------|
| WinMTR statistics |
| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
| 192.168.0.1 - 97 | 651 | 26 | 1 | 1 | 3 | 1 |
| 89.70.240.1 - 92 | 651 | 54 | 5 | 16 | 77 | 10 |
| 89-75-12-1.infra.chello.pl - 7 | 651 | 606 | 4 | 10 | 42 | 10 |
| pl-poz01a-rd1-ae10-2119.aorta.net - 7 | 651 | 607 | 13 | 20 | 58 | 19 |
| pl-waw04a-rc1-ae11-2110.aorta.net - 7 | 651 | 608 | 12 | 22 | 69 | 20 |
| pl-waw26b-ri1-ae3-0.aorta.net - 7 | 651 | 607 | 13 | 19 | 45 | 13 |
| 72.14.222.250 - 7 | 651 | 609 | 12 | 20 | 190 | 23 |
| 108.170.250.193 - 7 | 651 | 609 | 12 | 19 | 36 | 23 |
| 74.125.251.103 - 7 | 651 | 609 | 13 | 20 | 35 | 21 |
| muc03s08-in-f35.1e100.net - 19 | 651 | 532 | 11 | 17 | 27 | 14 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir ( stanimir@cr.nivis.com )

 

I drugi

pingplotter.png

 

Dorzucam jeszcze dane z routera:

Zestawione kanały downstream

Kanał Częstotliwość (Hz) Poziom sygnału (dBmV) SNR (dB) Modulacja ID Kanału

2618000000-4.29999938.983261QAM2562
0   UNSUPPORTED0
0   UNSUPPORTED0
0   UNSUPPORTED0
0   UNSUPPORTED0
0   UNSUPPORTED0
0   UNSUPPORTED0
0   UNSUPPORTED0
0   UNSUPPORTED0
5642000000-4.50000038.605377QAM2565
7658000000-5.09999838.605377QAM2567
4634000000-4.79999938.983261QAM2564
14714000000-6.00000038.605377QAM25614
1610000000-4.50000038.605377QAM2561
3626000000-4.59999838.605377QAM2563
9674000000-6.20000138.605377QAM2569
12698000000-6.50000038.605377QAM25612
16730000000-6.79999937.355988QAM25616
8666000000-5.90000238.605377QAM2568
11690000000-6.29999938.605377QAM25611
10682000000-5.70000138.983261QAM25610
13706000000-6.00000038.605377QAM25613
15722000000-6.40000237.636276QAM25615
6650000000-5.00000038.983261QAM2566
17738000000-6.59999837.636276QAM25617



Zestawione kanały downstream

Kanał Status blokady RxMER (dB) Błędy przed korekcją Błędy po korekcji

2Locked000
0NotLocked000
0NotLocked000
0NotLocked000
0NotLocked000
0NotLocked000
0NotLocked000
0NotLocked000
0NotLocked000
5Locked69609597400
7Locked67799839200
4Locked61807948400
14Locked383920020000
1Locked67973433600
3Locked384932798900
9Locked66565616800
12Locked63867938400
16Locked69725100000
8Locked66480425600
11Locked66390237400
10Locked62242442300
13Locked64036198200
15Locked69031089700
6Locked84898363800
17Locked399281276900

 

Zestawione kanały zwrotne

Kanał Częstotliwość (Hz) Poziom sygnału (dBmV) Szybkość symbolu (ksps) Modulacja ID Kanału

15160000049.0205995120 KSym/sec64QAM8
24480000049.0205995120 KSym/sec64QAM7
33800000047.7705995120 KSym/sec64QAM6
43120000047.2705995120 KSym/sec64QAM5



Zestawione kanały zwrotne

Kanał Typ kanału T1 Timeout T2 Timeout T3 Timeout T4 Timeout

1US_TYPE_STDMA0030
2US_TYPE_STDMA0030
3US_TYPE_STDMA0030
4US_TYPE_STDMA0030

 

Ja nie wiem co o tym sądzić, jakieś rady?

Nauczyciel
537 143 24

Re: Zrywa połączenie, wysokie pingi > 200 ms jeżeli Giga Box nie jest restartowany co dwa dni