UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Horizon Go

ROZWIĄZANE
Użytkownik
6 0 0

Horizon Go i połączenie taryfowe wifi

Cześć,

Korzystam z aplikacji Horizon Go na tablecie łącząc się mobilnym hotspotem (wifi) i niestety problem jest taki, że np. 1,5 godziny jakiegoś programu zrzera jakieś 2GB transferu.

W tym tempie to w połowie miesiąca kończy mi się 50GB pakiet

W ustawieniach aplikacji można zmniejszyć jakość strumieniowanego obrazu ale tylko przy bezpośrednim połączeniu przez dane pakietowe, nie ma takiej opcji przy wifi.

Co robić ?

14 ODPOW. 14
Konto zbanowane
2383 537 108

Re: Horizon Go i połączenie taryfowe wifi

W samym hotspocie (w jego ustawieniach) nie ma nic o połączeniu taryfowym?

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
6 0 0

tzn ewentualnie gdzieś na iPadzie może ?

niestety nie znalazłem. na kompie z windows wiem gdzie, na androidzie też, niestety tajniki ustawień iOS przerastają mnie

Użytkownik
6 0 0

ale prawdę mówiąc ustawienie na urządzeniu nie wpłynie raczej na zachowanie aplikacji Horizon Go, chyba że ktoś ma inne doświadczenia?

Tytan
1002 588 82

Twórca aplikacji wyszedł z założenia że na Wifi nie ma ograniczenia ilości transferu danych.
Ciężko przewidzieć każdy możliwy sceniariusz z który stworzy klient do korzystania z aplikacji więc przyjmuje się te najbardziej standardowe.

-------------------------------------------

hosting
Użytkownik
6 0 0

To świadczy tylko o tym, że aplikacja jest przestarzała, bo to nie jest jakiś nie wiadomo jaki wydumany scenariusz.

Większość aplikacji streamingowych pozwala na wybór jakości także dla ustawień wifi.

Myślę o tym, żeby ewentualnie zmienić ustawienia na routerze wifi tzn ograniczyć maksymalną przepustowość to wtedy aplikacja sama uzna, że musi ustawić niższą jakość.

Tytan
1002 588 82

W normalnych telefonach tez pyta czy robić updaty tylko po wifi czy po wifi i danych pakietowych ostrzegając tym sposobem że tych danych może być dużo.

Kij ma dwa końce. U Ciebie jest taki scenariusz użytkownia aplikacji o tyle. Jeżeli masz możliwość ograniczenia szybkośći łącza to hotSpot to to może być plomba która w Twoim przypadku uratuje sytuacje.

hosting
Konto zbanowane
1247 359 57

@mico11 Przetestowałem i jest tak ja mówisz. To znaczy, nawet oznaczenie sieci WiFi jako ograniczona nie powoduje zmniejszenia jakości. 

Taką funkcjonalność nie powinno być trudno zaimplementować. Alternatywnie można dodać dodatkowo pole wyboru w ustawieniach jakości dla WiFi. Może któryś z modów mógłby to przekazać jako feedback do twórców aplikacji?

Konto zbanowane
441 160 27

Z 1 strony wszyscy chcą 4k, a tutaj chcecie gorszej jakości obrazu 

Ale fakt, mogli by dodać przełącznik, tak samo jak w connectbox brakuje wyłącznika smart wifi

Konto zbanowane
1247 359 57

@Informatyg jedno nie wyklucza drugiego. 

Highlighted
Tytan
1439 822 568

Nie planujemy implementacji takiego rozwiązania. Po Wi-Fi jakość ustawia się automatycznie i lejek leci na maxa. 

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Użytkownik
6 0 0

@Informatygnapisał(a):

Z 1 strony wszyscy chcą 4k, a tutaj chcecie gorszej jakości obrazu 

Ale fakt, mogli by dodać przełącznik, tak samo jak w connectbox brakuje wyłącznika smart wifi

ha, no tak ale problem jest prawdziwy, wystarczy że na działce transmisja jeden mecz tenisowy potem finał ligi mistrzów (dobrze, że nie było dogrywki) i 5 GB potrafi polecieć, mimo że na takim iPadzie spokojnie na te potrzeby wystarczyła by jakość 360p

Tytan
1002 588 82

Nie to że reklamuję jakąś ułsuge

T-mobile internet domowy to jakies 49.99 usługa no limit, do tego jakieś zgrabne mifi i problem znika. Ot taka koljna plomba.

hosting
Konto zbanowane
1247 359 57

Może jak UPC wreszcie zacznie świadczyć MVNO to użycie danych przez Horizon GO nie będzie liczone do transferu? 

Użytkownik
6 0 0

a szkoda, bo to nie jest efektywne rozwiązanie,

powoduje zwiększone, niepotrzebne obciążenie sieci komórkowej,

to jest idealny przykład, że jeśli usługi są nieprzemyślane, to rozbudowa infrastruktury nie ma sensu można pokrętnie powiedzieć, że problem jest przez to, że na działce mam za dobry zasięg LTE (transfer 15-30 Mbps)  - aplikacja bierze ile fabryka dała i cały pakiet 50GB znika w oczach. jakbym miał kiepski transfer 2 Mbps to by ustawiło niską rozdzielczość i po problemie.

jak w końcu będziemy mieli 5G to od razu z definicji będzie za wolne, bo taka aplikacja włączy sobie film w rozdzielczości 4K czy tam 8K i ja plus kilu sąsiadów zeżremy całe dostępne pasmo

@GMateusznapisał(a):

Nie planujemy implementacji takiego rozwiązania. Po Wi-Fi jakość ustawia się automatycznie i lejek leci na maxa.