UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Horizon Go

ROZWIĄZANE
Highlighted
Naukowiec
949 501 66

Horizon GO na smart tv

Pytanko za 100 punktów, dlaczego nie zrobiliście jeszcze aplikacji Horizon GO na Smart TV?
Przecież z SAMSUNGIEM macie współpracę, z resztę też pewnie.

Po co taka apka? A chociażby po to by użytkownicy Modułu CI mogli korzystać z waszych bibliotek VoD. Myślę, że i wpływy ze sprzedaży VoD mogło by to zwiększyć.

Co wy na to ?

Pozdrawiam
15 ODPOWIEDZI
GDA
Pan Abonent ;-)
1214 669 92

Re: Horizon GO na smart tv

Zapomnij
Gdyby była taka możliwość to usługę Multiroom mogliby usunąć z oferty a tym samym straciliby dochód
---
UPC MediaModuł CI+ | Horizon HD H/S | Connect Box
Fiber Power 250 Mb/s | Pakiet Select | HorizonGO | Mega Sport | Canal+ Select
Naukowiec
949 501 66

@GDA dzięki, czekałem na to pytanie  

A więc nie...bo po pierwsze nie każdy kanał jak wiadomo na Horizon GO działa, a nawet jak by, te kilka osób które by kombinowało można rozwiącać tak - wystarczy podnieść cenę Horizon GO z 5zł do 10zł i już jest w cenie MR....takie problemy to nie problemy....

Zresztą już jest na tabletach, smartfonach itp. niektóym to zamiast MR wystarcza...

Pozdrawiam
GDA
Pan Abonent ;-)
1214 669 92

Ale ja mam to gratis i nie życzę sobie podwyżki

Spróbowałem odpalić na przeglądarce w tv ale niestety po kilku sekundach komunikat "wystąpił problem z odtwarzaniem wideo"

Także ewidentnie usługa jest ograniczona do urządzeń mobilnych z tego powodu który wymieniłem

https://zapodaj.net/images/cc64d2bb8013b.jpg
---
Naukowiec
949 501 66

@GDA to nie jest koncert życzeń  

a ponad to ja myślę, że myliłeś się w pierwszym poście i wcale by nie stracili, a tym samym nie musili by podnosić kosztów...za to zyskali by 

Pozdrawiam
GDA
Pan Abonent ;-)
1214 669 92

na czyn mieliby zyskać?
Na tym ze natychmiast zrezygnowałbym z MR? A jak ktos ma 3 MR to juz oszczędność kilkudziesięciu złotych
Przypomnę z MR kosztuje 26 zl

Proszę o któregoś moderatora o udzielenie informacji dlaczego nie ma aplikacji Horizon GO na telewizor
---
Naukowiec
949 501 66

@GDA po pierwsze idąc twoim tokiem myślenia to po co inwestować w sprzęt nowy? Przecież działa...po co 4k itp wynalazki? To wiecej kosztować będzie... i same straty przyniesie

MR za 26zł ? WoW to chyba u Ciebie doskonale wiesz, że to nie prawda, to cena cennikowa, a większość dostaje po max 10zł (mówie tu o MR bez pvr bo i o takim tylko może być mowa).

Do tego powtarzam jeszcze raz, już jest na tablety i smartfony, a nie wiem czy wiesz ale te urządzenia mają większa oglądalność niż tv. Przynajmniej w statystykach....

Więc nim ogólnie zmieniszasz coś z błotem, daj sie wypowiedzieć ludziom z UPC ok ?

Pozdrawiam
GDA
Pan Abonent ;-)
1214 669 92

Prowadzisz badania i wiesz że większość ma za 10 zł
Ja się obawiam że niewielki procent ma to w promocji

Ależ bardzo proszę niech się wypowiedzią ludzie z UPC tylko jakoś nie są do tego tacy chetni
---
ex-Moderator
142 128 20

Panowie, temat na zasadzie ilu użytkowników tyle opinii i każdy zapewne swoją racje będzie miał. Wszystkim dogodzić się jednak nie da, a szkoda, bo bardzo byśmy chcieli, dlatego zawsze trzeba znaleźć ten znaleźć ten złoty środek.

W pierwszej kolejności należy pamiętać ze usługa Horizon GO tworzona była z myślą o urządzeniach mobilnych, jako alternatywa właśnie dla usługi multiroom. Nie wszyscy abonenci mają swoich domach 2 lub więcej odbiorników TV, a smartfon, tablet czy komputer w dzisiejszych czasach posiada prawie każdy.

Dodatkowo posiadanie usługi multiroom nie wiąże się z brakiem dostępu do biblioteki VOD, można przecież skorzystać z dekodera zamiast CI+. Abonencki wybierający usługę dostępną na module świadomi są ograniczeń z tym związanych.

Podsumowując, założenia dla usługi Horizon GO nie przewidywały przedstawionej przez @Marcinosr opcjonalności, co nie oznacza, że temat jest zamkniety i w przyszłości nie może ulec zmianie.

Naukowiec
949 501 66

@Tomasz dzięki za wyjaśnienia 

Chcę tylko zauważyć, że mówiąc delikatnie wasze dekodery bardzo słabo wypadają przy module CI. Tak moduł ma swoje ograniczenia (brak możliwości oglądani i nagrywania dwóch innych kanałów jednocześnie, czy brak VoD), jednak ma wiele plusów:
- nie wymaga dodatkowego urządzenia, a tym samym brak dodatkowego pożeracza prądu

- dekodery działają wolniej niż sam tv

- na dekoderze brak aplikacji które dostępne są na Smart TV, a więc obsługa na dwa piloty (programowanie pilota UPC do tv fakt działa ale tylko w podstawowym zakresie)

- obsługa jest szybsza i prostsza, włączasz po prostu tv i działa  

Moja propozycja, to jak sama nazwa mówi PROPOZYCJA , jakiś pomysł który mógł by zostać rozwinięty i przekuty w działające rozwiązanie, ale przecież wcale nie musi. Fakt w mojej opinii takie rozwiązanie zostało by dobrze przyjęte, a w dobie wielu platform vod (Showmax, Netflix, Amazon) dostępnych na Smart TV pokazywało by też pozycję UPC na rynku. 

Pozdrawiam
ex-Moderator
142 128 20

@Marcinosr dlatego tak jak napisałem temat jest otwarty. A wszelkie PROPOZYCJE jak i konstruktywna krytyka są zawsze mile widziane. 

Naukowiec
949 501 66

@Tomasz i to cieszy  

Pozdrawiam
Omnibus
243 78 6

Najlepszym argumentem dla apki na tv jest BRAK potrzeby prowadzenia kabla. Owszem, może stracilibyście trochę na MR, ale równie dobrze moglibyście pozyskać tysiące nowych klientów od konkurencji (szczególnie satelitarnej), dla których ciągnięcie kabli po pokojach nie wchodzi w grę. Jednocześnie takie rozwiązanie bezboleśnie pozwoliłoby wprowadzić opcję 4k. 

Skoro jednak problemem jest stworzenie apek kompatybilnych z Tv to może do obecnej wystarczy dodać opcję przesyłania obrazu na tv?

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
ads
Inspirator
3 2 0

Przydałaby się apka na smart tv Samsunga, dla mnie najbardziej do Replay TV. Ale mam jeszcze inny pomysł, który nie wymaga tworzenia aplikacji na każdy telewizor osobno:

Rozszerzyć aplikację mobilną Horizon Go o możliwość przesyłania wideo do tv bezprzewodowo przez DLNA (każdy smart tv posiada taką opcję) podobnie jak aplikacje TV Cast czy Videobrowser. Po wybraniu materiału wideo w Horizon Go klik na nową opcję 'prześlij na odbiornik' i po sparowaniu z TV leci sobie kanał albo film z myPrime na TV bez dekodera.

W ten sposób mamy najważniejsze funkcje (oprócz PVR) dekodera bez dekodera: TV na żywo. Replay TV i VOD. Czegoś takiego nie ma jeszcze żaden operator.

Specjalista
51 30 2

To byłoby coś pięknego gdyby się to udało zrobić, pasowałoby to przenieść do wątku z propozycjami aktualizacji systemu.