UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Horizon Go

Użytkownik
4 0 0

Horizon GO w przeglądarce Safari 12

Dzień dobry,

Jakiś czas temu firma Apple zrezygnowała z obsługi wtyczki Silverlight w swojej przeglądarce internetowej Safari 12. Taki ruch ze strony firmy Apple nie może dziwić, ponieważ producent tego rozwiązania, czyli firma Microsoft, już kilka lat temu zapowiedziała zaprzestanie dalszego rozwoju wtyczki Silverlight oraz zakończenie wsparcia dla tego produktu.

Jako użytkownik końcowy, ciesze się, że Safari 12 nie będzie obsługiwało wtyczki, która przestanie być bezpieczna - brak wsparcia jej producenta.

Problem w tym, że firma UPC wybrała wtyczkę Silverlight, jako formę dostarczania treści video przez swój serwis Horizon GO. W tym momencie jako użytkownik komputera marki Apple nie mam dostępu do jednej z usług UPC, za którą płacę.

Nie planuję instalować innej przeglądarki internetowej, bo niby z jakiej racji, skoro to nie po mojej stronie leży wina, a osób decyzyjnych w UPC, które wybrały taką, a nie inną wtyczkę do dystrybuowania treści za pośrednictwem ich serwisu.

Czy znana jest data zastąpienia wtyczki Silverlight na inną, aby serwis Horizon GO był również dostępny na przeglądarkach internetowych Sarafi 12 (w urządzeniach Apple)?

5 ODPOWIEDZI
Omnibus
446 340 35

Re: Horizon GO w przeglądarce Safari 12

Patrząc na strukturę tego programowania oraz tego że microsoft niby miał zaprzestać wsparcia ale z tego co widać plan się zmienił i nadal ją w pełni wspierają a czytałem że nawet rozwijają to nie prędko nastąpi rezygnacja z tej metody przedstawiania kontentu.

Nie miej pretensji o to że nadgryzione jabłko w swojej flagowej przegladarce wyłaczyło obsługę dodatku.
Nie jesteś poszkodowany ponieważ możesz zainstalować sobie chroma.
Nie próbuj podporządkowywać "całego swiata" pod rozwiązanie (Safari) które jest marginesem w Polsce.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.
Nauczyciel
667 157 24

Silverlight nie jest rozwijany już od dawna, a poprawki bezpieczeństwa wychodzą tylko dla niektórych platform. I dobrze, niech ta nieszczęsna technologia zostanie zapomniana na śmietniku historii. 

Do działania Horizon GO wcale nie potrzebuje silverlight. Działa bez problemu w oparciu o HTML5 i komponent deszyfrujące Google Widevine (i być może też PlayReady, nie mam teraz jak zweryfikować). Jest to dużo lepsze rozwiązanie. Nie mniej, fajnie by było, gdyby doszło wsparcie dla FairPlay Streaming z którego korzystają urządzenia Apple. Inne platformy streamingowe (netflix, showmax, hbo go). Do tego czasu jedynym rozwiązaniem dla użytkowników MacOSX jest wybór innej przeglądarki. 

PS: korzystając z okazji, poszę by któryś z modów zgłosił do poprawny stronę pomocy (https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006968) odnośnie wymagań korzystania z Horizon GO. Obecnie zawarte na niej informacje są nieaktualne i wprowadzają w błąd:

Obecnie nie jest wymagane posiadanie ani flasha, ani silverlighta (którego częśto nawet nie można zainstalować), do tego bezproblemowo działają wszystkie przeglądarki które wspierają widevine (Chrome, Opera, Firefox, Vivaldi) jak i prawdopodobnie PlayReady (Edge) (mógłby ktoś zweryfikować?, nie mam Windowsa pod reką). #@GMateusz@Kamil@Mateusz@Martyna@Darek

Moderator
16 14 3

Dziękujemy za zwrócenie uwagi na kwestię możliwości korzystania z Horizon Go na różnych przeglądarkach.

Przekazałam do osób zarządzających zamieszczaniem informacji w sekcji Pomoc na naszej stronie, by wskazane informacje zostały zweryfikowane.

Sprawdziłam także za pomocą dostępnych mi przeglądarek możliwość korzystania z Horizon GO przez Microsoft Edge - działa bez zarzutu, przez Chrome i Mozzilla Firefox również.

Użytkownik
4 0 0

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Uściślając moje zapytanie wklejam komunikat ze strony Horizon GO w przeglądarce Safari 12:

printscreen.png"We are currently working on an alternative video support for Safari 

Czy wiadomo coś o ramach czasowych kiedy taka alternatywa zostanie wprowadzona przez UPC lub na jakim etapie znajdują się prace?

Nauczyciel
667 157 24

@Nowy1, Watpię byś czegoś się dowiedział. Takie rzeczy są często zbywane zdaniami w stylu "prace trwaja", "nie udostępniamy takich informacji". Równie dobrze można by pytać kiedy w Horizoonie TV na żywo będzie w 1080p, kiedy będzie dekoder 4k czy kiedy wprowadzą 1gbs w innych miastach.