UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Horizon Go

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
6 2 0

Kiedy współpraca z chromecast w Horizon Go?

Dzień dobry,

mniej więcej rok temu czytałem, że w UPC w Holandii wprowadziło usługę Chromecast dla abonentów UPC. Przeszukałem przed chwilą net i faktycznie, klientom w innych krajach oferowana jest ta usługa:
https://support-en.upc.ch/app/answers/detail/a_id/7609/~/using-google-cast-in-horizon-go

Dlaczego w polsce njwięksi operatorzy nie korzystają z tej wygodnej i taniej technologii? Mogę oglądać kanały UPC na TV, smartfonie, tablecie, przeglądarkę, a via chromecast nie?
Nie chcę się czepiać jedynie UPC, bo takiej możliwości nie daje player.pl, ipla, ncplusgo. Z drugiej strony jest HBO GO, Netflix, Showmax, czy Arte lub VOD.pl, które działają bez problemu...Sieć Play nawet dystrybuowała (nie wiem, czy nadal to robi) chromecast z usługą PLAY NOW.

Pozdrawiam serdecznie,
sporyszek

Tagi (3)
17 ODPOW. 17
mms
Użytkownik
2 0 0

Re: Kiedy współpraca z chromecast w Horizon Go?

Zgadzam się, 
Jest 2018, chromecast jest jedną z bardziej popularnych narzędzi do scherowania kontentu video w naszych domach. 
Jest to prześmieszne że UPC do tej pory nie wprowadziło tego u nas, dodatkowo, nie ma żadnej aplikacji do Smart TV....

Czy ktoś z UPC mógłby się w tej kwestii w końcu wypowiedzieć ?!?!

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

Juz się wypowiedzial były CEO

Ciekawe czy nowy to podtrzyma

https://forum.upc.eu/t5/ama-z-prezesem-upc-polska/horizongo-na-smart-tv/m-p/7382#M63

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
mms
Użytkownik
2 0 0

Tak, tylko on mówi o udostępnieniu na innych platformach. Tutaj chodzi o inny protokół udostepniajacy kontent. O tym nigdzie VW polskich mediach nie ma ani jednego zdania. Miło by było gdyby prezes się w tej sprawie wyppwiedzial, tym bardziej że w Holandii taka usługa funkcjonuje. 

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

@mmsnapisał(a):

tym bardziej że w Holandii taka usługa funkcjonuje. 

Teraz spoglądamy na Rumunię bo stamtąd pochodzi nowy CEO

---
Użytkownik
1 0 0

chromecast

Pytam się z uporem o współpracę horizon go z chromecast. Moderator usuwa moje zapytanie :

Powód:Post niezgodny z regulaminem
Wyjaśnienie:Temat zdublowany. Proszę użyć opcji szukaj.

Temat był poruszany ale do dziś nikt nie odpowiedział czy i kiedy horizon go będzie współpracował z chromecast.

Oczekuję odpowiedzi a nie usuwania postu.

Nauczyciel
561 391 48

Re: chromecast

Z informacji zaczerpniętych z internetu oraz z forum wynika ze prace nad wsparciem chromecasta nie zostały rozpoczęte i nie ma zadnej wzmianki o tym ze ten stan ma sie zmienić.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

@marekszaman5napisał(a):

Temat był poruszany ale do dziś nikt nie odpowiedział czy i kiedy horizon go będzie współpracował z chromecast.

no właśnie więc po co kolejny o tym samym?

---
Profesor
1380 608 54

@marekszaman5

Wystarczy wpisać w Google - chromecast hackers i będzie jasne, dlaczego nie spodziewałbym się wsparcia owego sprzętu:

https://nakedsecurity.sophos.com/2019/01/04/dont-fall-victim-to-the-chromecast-hackers-heres-what-to...

https://www.theverge.com/2019/1/2/18165386/pewdiepie-chromecast-hack-tseries-google-chromecast-smart...

https://thehackernews.com/2019/01/chromecast-pewdiepie-hack.html

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Wykładowca
754 175 32

@KOCUREK1970, Tylko że chromecast nie został tak naprawdę zhackowany. Publicznie dostępne w Internecie chromecasty zostały po prostu użyte do wyświetlenia danego materiału, ewentualnie została zmieniona ich nazwa. Winy nie był chromecast, tylko złe ustawienia NAT/Firewalla. W ten sam sposób dostępne były drukarki czy inne urządzenia końcowe użytkowników. Tak właśnie sposób mści się propagowane co poniektórych, nawet tutaj na forum, łamanie zasady PoLP, chociażby poprzez sugerowanie wyłączenia firewalla lub włączenia DMZ w celu... przekierowania jednego portu

Profesor
1380 608 54

@zylx

Jaka jest popularność Chromecasta w Polsce?

Na allegro można znaleźć tony tego sprzętu, który ludzie zwrócili - coś było tego powodem.

Nikt nie będzie rozpoczynam pracy nad apka do produktu w liczbie może kilkudziesięciu tysięcy.

A co do DMZ - najsłabszym ogniwem zawsze jest człowiek.

I nie zawsze da się coś zrobić nie wykorzystując (niestety) DMZ.

Zapewne też pamiętasz, że osoby wskazujące na DMZ wskazują a wręcz zalecają wykorzystać do takiego połączenia jeszcze własny router, gdzie sobie blokujesz i ustawisz co chcesz.

Ale to temat na inną dyskusję.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Moderator
932 600 151

Na tą chwilę nie planujemy współpracy z chromecast'em. Szczerze wątpię, aby w przyszłości coś miało się w tym temacie zmienić. Dopuszczam dalszą dyskusję, ale proszę pamiętać, aby trzymać się głównego wątku tematu.

Zawodowiec
240 60 3

@KOCUREK1970

Moge powiedzieć o moich doświadczeniach z Chromecastem a są bardzo długie, bardzo szybko kupiłem to urządzenie i uzywałem Chromecasta w wersji 1 a obecie w wersji 2, nie miałem nigdy żadnych większych problemów z tym urzadzniem, ba, wielu osobom poradziłem żeby sobie kupili i do dziś są zachwycenii i zastanawiają się jak mogli bez tego oglądać filmy, to podstawa do oglądania Netflixa czy HBO!

mogę tylko ubolewać że IPLA czy Player+ tego nie obsługują ale już nawet VOD TVP, CDA czy WP Pilot bez problemu obsługuje

Chromecasty na allegro to głownie nowe urządzenia albo urządzenia, które sprzedaja Ci którzy przeszli na wersję 2 albo wersję Ultra 4K...to tak na marginesie

jedyny problem jaki miałem to w penym momencie HBO spieprzyło obsługę w swojej apce na Androida bo na IOS działała bez problemu

Każdemu polecam bo to śweitne urządzenie a bardzo tanie!

Wykładowca
754 175 32

@KOCUREK1970napisał(a):

@zylx

Jaka jest popularność Chromecasta w Polsce?

Na allegro można znaleźć tony tego sprzętu, który ludzie zwrócili - coś było tego powodem.

Nikt nie będzie rozpoczynam pracy nad apka do produktu w liczbie może kilkudziesięciu tysięcy.

Ty tak na poważnie? Najpierw piszesz, ze jest niebezpieczny, gdy okazuje się, że jednak jest to twierdzisz, że ma mało użytkowników. Chromecast to nic innego jak DLNA na sterydach! Przecież Chromecast jest obecnie wbudowany w sprzęt RTV od Sony, Philipsa, Thoshiby, Veizo, LG,  Sharpa nie wspominając o każdym smartfonie z androidem (które mają pewnie 90% runku w Polsce).Nie zdziwił bym się, gdyby chromecast miał więcej użytkowników niż... Horizon GO.

Ja akurat ucieszył bym się z wsparcia Chromecasta w Horizon GO, nawet dużo bardziej niż z oddzielnej apki dla Android TV. Było by po prostu znacznie wygodniej. Prawie podobny efekt  można uzyskać przestając blokować Miracasta/hdmi/mhl w urządzeniach z androidem, które nie wiedzieć czemu są blokowane. 

Profesor
1380 608 54

@zylx

Nie ma znaczenia czym jest chromcast - ważne kto go wspiera w apki.

Te wbudowane w tv też "zdechną" bo sam producent tv to uśmierci albo będzie inny powód wygaszenia wsparcia.