UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Horizon Go

ROZWIĄZANE
Innowator
11 1 1

Mecz Real- Liverpool na TVP1 . Dziwny komunikat podczas kożystania z Horizon Go.

W dniu 36.05.2018 próbowałem skorzystać z aplikacji Horizo Go i obejrzeć na TVP1 mecz Real Madryt CF - Liverpool FC.

Otrzymałem komunikat: "Ze względu na ograniczenia licencyjne nadawcy, aby oglądać programy na tym kanale, musisz być połączony z siecią UPC.

Nic z tego nie rozumiem.

Jakie licencje, co znaczy połączony z siecią UPC?

8 ODPOW. 8
Profesor
1621 418 83

Re: Mecz Real- Liverpool na TVP1 . Dziwny komunikat podczas kożystania z Horizon Go.

Co taki komunikat znaczy? A no znaczy to, że nadawca kupił prawa tylko na Polskę i chcąc jakoś się zabezpieczyć poprosił UPC o to aby ich stacja była dostępna tylko jak jesteś połączony z siecią UPC. A cóż znaczy być połączonym z siecią UPC? A no to oznacza np. połączenie się z wifi na którym jest udostępniany internet UPC. Zresztą zdaje się, że jak teraz włączysz internet komórkowy w telefonie i włączysz na nim Horizon Go i tam wybierzesz TVP1 to też jej nie będziesz mógł oglądać.

https://zanimnapiszesz.info
GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

Re: Mecz Real- Liverpool na TVP1 . Dziwny komunikat podczas kożystania z Horizon Go.

Ten komunikat nie miał związku z meczem

Usluga Horizon GO jest podzielona na dostep do kanalow w domu i poza domem

Akurat TVP1 jest dostępny jedynie w domu a ściślej rzecz biorąc w sieci UPC

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Profesor
1621 418 83

Tak w sumie jeszcze dodam, że da się obejść to ograniczenie. Trzeba postawić na swoim routerze lub komputerze serwer VPN. Będąc połączonym z inną siecią trzeba się z takim serwerem połączyć i można oglądać wszystkie te kanały (także te niedostępne poza domem). Wiem bo sam to stosuję i polecam.

https://zanimnapiszesz.info
ex-Moderator
136 131 20

Sytuacja wygląda dokładnie tak jak opisał @GDA Od siebie tylko dodam, że lista z podziałem na kanały dostępne w sieci UPC jak i poza nią dostępna jest TU

Innowator
11 1 1

Cóż jestem lekko zaskoczony taką informacją.

Po pierwsze komunikat który się pokazuje jest mylący. Powinna być krótka i zwięzła informacja o podziale na kanały dostępne i nie. Byłem przekonany że to ograniczenie związane z meczem.

Z tego co widzę to wszystkie kanały Telewizji Polskiej są niedostępne, ciekawe.

Jednak najbardziej (a może jednak nie?) dziwi mnie brak takiej informacji w miejscach gdzie reklamowana jest usługa Horizon Go.
Na pierwszej stronie widzimy "Oglądasz w domu? Oglądaj na mieście! Z telewizją mobilną Horizon Go masz dostęp do ponad 100 kanałów TV, a także ulubionych filmów i seriali również na smartfonie, tablecie, laptopie!"

Czy takie ograniczenia licencyjne są od początku istnienia Horizon Go?

@MrPepkaMrPepka

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Tak będąc na terytorium Polski, łącząc się przez sieć komurkową nia da się obejrzeć programów TVP.

Co do VPN, gra nie warta świeczki.

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

Tak takie ograniczenia narzucają nadawcy 

I komunikat w opisie usługi jest czytelny

W Horizon Go masz dostęp do ponad 100 kanałów, które możesz oglądać online, na żywo. Oglądaj ulubione programy natychmiast, za jednym kliknięciem! Dostęp do kanałów TV możliwy jest poprzez sieć internet udostępnioną za pomocą LAN, Wi–Fi oraz sieć 3G/4G telefonii komórkowej. Wszystkie kanały umieszczone w Horizon Go możesz oglądać w domu (w ramach sieci Internet UPC). Ponad 90 kanałów dostępnych jest również poza domem, w ramach sieci internet od innych dostawców.

---
Innowator
11 1 1

Ograniczenia rozumiem.

Komunikat nie jest czytelny stąd mój wątek.
Gdyby był czytelny nie było by tematu.

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

Bo zestawiles komunikat z meczem a to był błędny tok myślenia.

---