UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Horizon

Highlighted
Specjalista
55 11 0

Aktualizacja oprogramowania dekodera Hoziron - Sugestie zmian i pomysły.

Witam, mam kilka pytań odnośnie nowego oprogramowania w dekoderze Horizon:

1. Na jaki termin planujecie wydać następna aktualizację oprogramowania do dekodera?

2. Czy można wiedzieć co jest w planach dodania / zmiany w nowej wersji?

3. Czy możecie dodać możliwość pomniejszania / powiększenia interfejsu po wciśnięniu "OK" i ogółem? Przykładowo:

75% - Mniejsze

100% - Domyślnie

125% = Większe ( większy i lepiej widoczny tekst daty i godziny, opisy programów itd )

4. Osobna możliwość ustawienia wyświetlania godziny po wciśnięciu "OK"

Aktualnie wyświetlana jest sama godzina.

Czyli tak: 19:44

Fajnie gdyby było można ustawić zamiast samej godziny w prawym górnym rogu coś w stylu

Środa | 18 października | 19:44

lub

Środa | 19:44

lub

18 października | 19:44

Czyli łącznie 3 warianty do wyboru. Oprócz tego fajnie jak by szło niezależnie od reszty wyświetlanego tekstu powiększyć i pomniejszyć wyswietlanie samej tylko godziny ( i daty jeśli wprowadzicie )

5. Po wciśnięniu przycisku "OK" menu / plansza jest ciągle wyświetlana i nie gaśnie. Fajnie było by gdyby w opcjach była możliwość ustawienia czy ma być wyświetlane menu cały czas, czy ma gasnąć po np 10-15 sekundach z możliwością kilk wariantów np.

5 s

10 s

15 s

20 s

6. Aktualnie gdy mamy zaplanowane nagrywanie kilku programów to dysk szybko się zapełnia. W chwili gdy % wolnego miejsca skończy się i nie zauważymy tego oraz nie usuniemy obecnych nagranych programów to kolejne nie są nagrywane. Czy możecie wprowadzić opcję wyboru czy dysk ma być oczyszczany ręcznie przez nas jak jest teraz lub automatycznie po wykryciu np. 75% zajętego miejsca  ( z możliwością wyboru czy to ma być 75% czy 85% itp ).

Lub też nie oczyszczany po wykryciu % ale w chwili gdy ma nagrać nową rzecz powinno wykrywać, że nie ma miejsca i wtedy usuwało by najstasze nagranie z listy by to najnowsze mogło się nagrać czyli takie nadpisywanie najnowsze za najstarsze. Jeśli natomiast nie to.... to po uruchomieniu dekodera duży osobny ekran / plansza z wyświetleniem informacji, że koniecznie jest usunięcie starych nagrac gdyż jeśli tego nie zrobimy to nowe nie zostaną nagrane no i domyślnie było by zaznaczone jako przycisk "OK" a obok było by "Anuluj"

Po wybraniu anuluj wracało by do oglądania telewizji na kanał, po wybraniu OK przechodziło by do oczyszczania dysku z naszym wyborem manualnym... a można by dać też "OK, usuń wszystkie nagrania" wtedy by usuwało wszystko i automatycznie po usunięciu by wracało do ekranu telewizji.

7. Myślę, że gdyby podczas wyszukiwania / przeskiwania programów zamiast samych logotypów producenta wyświetlały się także napisy pod nimi było by to bardziej intuicyjne. Czasami szukam jakiegoś kanału w szybkim podglądzie i ciągle nie mogę go znaleźć bo nazw nie wyświetla a loga producenta nie mogę wychwycić lub rozpoznać bo nie znam.....  a czasami się trochę zmieni i się nie poznaje. Gdyby była opcja dodania loga + tekst to było by super bo mógłbym pod kątem oka szukać równocześnie kanału po danym logu lub nazwie kanału co byłoby szybsze, przyjemniejsze i bardziej intuicyjne. Ale czy potraficie wprowadzić możliwość wyboru samo logo i logo + tekst kanału?

Pozdrawiam.

------------------------------------------------------------------------------------

Fiber Power 250 Mb/s | Pakiet Horizon Max z nagrywarką | Horizon GO | Pakiet Premium MEGA SPORT | Pakiet Multiroom HD | Minuty do wszystkich Max

52 ODPOWIEDZI
Inspirator
4 2 0

Re: Aktualizacja oprogramowania dekodera Hoziron - Sugestie zmian i pomysły.

Witam kasowanie szybsze  nagranych programów by długo to nie twało by  kanały sie szybko wczytywały po przełaczeniu bo niekture jak polsat tvn i pare inych długo sie wczytują po przełaczeniu z kanału innego

Specjalista
98 26 0

Witam

To mój 1 post, więc nie wiem czy to forum czytają w UPC czy tylko piszemy w eter

(mile widziana odpowiedź z UPC

Od kilku dni mam dekoder Horizon i od razu widoczna jest bardzo duża wada, której notabene nie miał dużo starszy dekoder mediabox.

Chodzi mi o nagrywanie "z palca" , tzn. , sam wybieram kanał i zakres czasu, który ma się nagrać (w mediabox się to chyba nazywało "ustaw memo" ... ale w sumie nieistotne),

a dlaczego to takie ważne?

Zdajecie sobie sprawę że nagrywanie tak jak to jest teraz czyli poprzez listę kanałów jest nieprzydatne? Oto przykład :

Nagrywam nocne mecze NHL, tylko czas nagrywania jest ustawiony 2,5 godz. , otóz żaden mecz NHL nie trwa tak krótko więc NIGDY nie nagra się całe spotkanie !

Mam 2 rozwiązania:

1.) dajcie tą opcję jaką ma mediabox

(wtedy RĘCZNIE ustawiam kanał i czas od godz.1 do 5 i wszystko gra)

2.) PROSZĘ USTAWCIE DŁUŻSZY CZAS TRWANIA MECZÓW NHL (tych na żywo)

NA PRZYNAJMNIEJ 4 GODZINNY - kanał TVP Sport

Pozdrawiam

A tak z ciekawości, czy były już jakiekolwiek aktualizacje softu do Horizona? czy wtedy UPC informuje co się zmienia? i gdzie znaleść historię tych zmian ?

204 70 9

Było i to sporo już w ciągu ostatnich dwóch lat, ale to co się zmieniło "wyłapywali" userzy forum mediaswiata

może dobrym zwyczajemy będzie ogłaszanie zmian w sofcie na forum oficjalnym UPC (czyli tutaj) wzorem np SONY który ogłasza swoje poprawki

podam przykład do mojego TV http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/141184

@Kamil- czy możemy liczyć na takie ogłoszenia?

--
Pakiet MAX | 120 Mb/s | CI+| Horizon HD H/S
Specjalista
55 11 0

Taka lista zmian w sofcie była by fajna

Brakuje mi też opcji przypomnienia i przełączania na dany kanał tak jak było w mediaboxie... czy naprawdę trudno dać do horziona te rzeczy które wcześniej w mediaboxie sprawdzały się świetnie?

------------------------------------------------------------------------------------

Fiber Power 250 Mb/s | Pakiet Horizon Max z nagrywarką | Horizon GO | Pakiet Premium MEGA SPORT | Pakiet Multiroom HD | Minuty do wszystkich Max

Innowator
37 4 1

Witajcie ja w temacie kasowania nagrań z Horizona 

Dodałbym opcję zaznaczania wybranych pozycji do skasowania z dysku ponieważ pojedyńcze usuwanie obejrzanych seriali jednego sezonu gdzie jeszcze kilka mamy nieobejrzanych jest doś upierdliwe i czasochłonne , niestety wejście w opcję usuń wszystkie nagrane pozycje nie przynosi efektu gdy mamy pozycje jeszcze nie oglądane . Już lepiej było to rozwiązane w mediaboxie tam nawet pojedyńczo ale szło szybciej .  

Specjalista
98 26 0

zgadzam się, bardzo przydatna funkcja z mediaboxa, często z niej korzystałem. W Horizonie te przypominanie nic nie daje, niby ma wyskakiwac jakieś okienko z tekstem jako przypominajka ale nawet tego u mnie nie zaobserwowałem

Tak jak już było pisane fajnie gdyby UPC dawało changelog wszystkich aktualizacji gdzieś na stronie w osobnej widocznej łatwo dostępnej zakładce. Oprócz tego jeśli w tej / danej chwili pracują nad nowym oprogramowaniem to przydało by się gdyby gdzieś była dostępna lista ( np. na forum ) z rzeczami które planują dodać, poprawić i zmienić czy naprawić bo nie działa.

Dzięki temu mogli by zebrać sugestie użytkowników i dodać je do listy jako rzeczy które postarają się jak najszybciej zrobić, są dla nich priorytetem i zaakceptowali te dane i prośby życzenia użytkowników forum. Dzięki temu każdy mógł by wejść i zobaczyć taką listę i ją obadać, oraz także dzielić się z nią z innymi. Inni użytkownicy widząc co jest planowane na następną / 2 następna aktualizację nie pisali by ciągle tych samych uwag i próśb bo było wiadomo nad czym w danej chwili UPC pracuje w kwestii oprogramowania Oprócz tego po wydaniu już nowego Firmware każdy by wiedział co może przetestować nowego, czy działa lepiej, tak samo itd bo znalibyśmy konkrety. Pozdrawiam

Specjalista
98 26 0

Użytkuję intensywnie Horizona od kilku dni i mogę stwierdzić, że ogólnie fajny to sprzęt, a skoro jest możliwość aktualizocji softu to może być wręcz idealny, żeby tylko UPC słuchało ludzi np. z tego forum.  Do poprawy na już jest dłuuuugi czas kasowania nagranych kanałów, w mediaboxie jest to natychmiastowe a Horizon to czasami nawet 10 sekund! , no i dodatkowe opcje nagrywania ale o tym pisałem w innym poście.