UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Horizon

Innowator
25 4 0

Re: Aktualizacja oprogramowania dekodera Hoziron - Sugestie zmian i pomysły.

Kolejnym problemem ze złomem zwanym Horizon jest problem z nagrywaniem zaprogramowanych pozycji ktore nakładają się na siebie czasowo. Wtedy nagrywa tylko jeden. Sprawdzone ostatnio u mnie i u znajomego. Przy zaprogramowaniu kilku odcinków różnych seriali nagrywa tylko jeden.

Dodatkowo nadal problem z tym że jeżeli dany program jest nagrywany nie można go odtworzyć od początku do czasu zakończenia nagrywania.

Replay TV działa jak chce. Czasami dobrze a czasami źle i trzeba restartować.

VOD tak samo. Przy próbie otworzenia pozycji z VOD w 8 przypadkach na 10 dekoder pokazuje kod błędu i komunikat że trzea restartować lub dzwonić do BOK.

Dekoder już 3 lata na rynku a błędów przybywa. To już nie jest do opanowania. Ostatnia aktualizacja w moim Horizonie była w styczniu. Czyli prawie rok temu. W takim tempie to nic z tego nie będzie. Np w moim telefonie w przeciągu roku miałem ponad 15 aktualizacji systemu. Widac że ktoś nad tym pracuje. Horizon pozostawiony sam sobie działa jak chce. A gadki że ktoś gdzieś mocno pracuje nad softem to tylko bajki. Ciemny lud to kupuje... Ale świadomi użytkownicy nie..

Jezeli przez 3 lata UPC nie potrafi/nie chce dopracować dekodera to poziomu takiego jak trzeba i ciągle wychodzą nowe problemy to pora powiedzieć jasno. Nic już z tego nie będzie. Pora na nowy sprzęt. Tylko jak to zrobić żeby znowu nie trafił się bubel??? Dłuzszy i konkretniejszy okres beta testów? Lepsza umowa gwarancyjno serwisowa z producentem sprzętu? Lepsza ekipa programistów w UPC ?

GDA
Specjalista
204 70 9

Krzysztof11110 napisał(a):

Ciemny lud to kupuje... Ale świadomi użytkownicy nie..

Ja należę do tej drugiej grupy 

Tobie też proponuje wyjść z tej pierwszej

Z tym ze wówczas kiedy ja to używałem aż takiego dramatu nie było - nagrywanie jednoczesne nie działa? To jakiś dramat przeciez

--
Pakiet MAX | 120 Mb/s | CI+| Horizon HD H/S
Specjalista
125 16 6

@Krzysztof11110

A czego się spodziewasz po sprzęcie za 20$? Sprzęt operatora ma być dla niego tani, tani, tani i tylko tani. A reszta cech operatora w ogóle nie obchodzi. Zobacz na problemy z Pumą 6. Jak myślisz czy my użytkownicy modemu connectbox dostaliśmy jakąś rekompensatę za problemy z Pumą 6? Nie.

Specjalista
98 26 0

Krzysztof11110 napisał(a): Lepsza ekipa programistów w UPC ?

Od tego bym zaczął, przeciez sprzęt to sprzęt, tam się nie da nic pochgrzanić a całą elektroniką steruje soft. Jeśli nasi nie potrafią niech to zlecą albo przeniosą inny soft 1:1  , wątpię żeby Szwajcarzy czy Francuzi mieli podobne problemy.

Ktoś pisał że horizon kosztuje upc 20$, kurcze jestem w stanie w to uwierzyć bo tak wolno działającego dekodera jeszcze nie widziałem, wg mnie to jedna z jego głównych wad, w zasadzie wszystko od planowania nagrywania, jego kasowania itp itd  trwa kilka razy dłużej niż w starym mediaboxie, czyli co ?  w horizonie który ma wiele więcej zadań i potrzebuje większej mocy obliczeniowej wsadzili słabszy procek (czy co tam steruje dekoderem) niż w mediaboxie?

204 70 9

Mario napisał(a):

wątpię żeby Szwajcarzy czy Francuzi mieli podobne problemy.

A tego nie wiemy,

ale z drugiej strony oni korzystają ze sprzętu Samsunga w przeciwieństwie do naszego Pace

--
Pakiet MAX | 120 Mb/s | CI+| Horizon HD H/S
Użytkownik
5 0 0

To Arris  produkuje taki  badziewny sprzęt ? 

Innowator
28 13 0

Dokładnie jest tak jak mówisz, nie da się dograć już częściowo nagranego programu, pewnie dlatego że Horizon nagrywa programy tylko i wyłącznie z EPG nie ma niestety możliwości nagrania od konkretnego momentu i do kiedy chcę. Nagrywa tylko pozycję z EPG.

Też było to dla mnie bardzo dziwne po przejściu z dekoderów Cyfrowego Polsatu.

Taki oto nowoczesny dekoder posiadamy 😑

Specjalista
98 26 0

Twój sposób żeby się przełączyć na inny kanał i znowu zaczać nagranie u  mnie nie działa.

Także temat do adminów : oficjalne zgłoszenie wady i prośba o naprawienie tego w nowym sofcie.

To ja mam kolejną rzecz do poprawy.

Kwestia dokładności stopklatki. Teraz jest to bardzo trudne , trzeba kilka razy przewijać do przodu i tyłu az się trafi a wystarczy dodac opcję  p o k l a t k o w e g o  przewijania. Na wielu sprzętach tak to działa, naciska się pauzę i jednokrotne naciśnięcie jakiegoś przycisku przesuwa materiał o jedną klatke. (nie jestem pewny, ale mediabox z upc chyba też to ma)

2 0 0

Po wciśnieciu pauzy, nie można "ruszyć" z tego miejsca, nie można cofnąć, przewinąc itp. Pomaga tylko zmiana kanału, ale cała operacja zatrzymania idzie w pi......u (tryb ECO- nie wiem jak jest w innych trybach).

Trybu "szybki" nie używam, bo dekoder codziennie po nocnym standby nie nadaje się do użytku tzn. zawieszony na jednym kanale z paskiem telewizja na żywo u góry ekranu bez możliwości zmiany kanału, pomaga tylko restart prądowy (sory ale nie chce mi się codziennie go resetować jeśli potrzebuje go rano uruchomić na 10 min, a on się włącza 5 minut).

Dekoder ma mnośtwo wad, które bardzo upkrzykrzają życie typowemu użytkownikow (nie wiem jak sobie radzą starsze, nie-techniczne osoby).

Podsumowując żałuje, że nie wziąłem modułu CI+ plus jakiś dekoder we własnym zakresie, który zaczyta i odkoduje taką kartę.

Firmie UPC gratuluje wypuszczenia takiego dekodera.... Jest tak samo awaryjny jak początek Waszej telewizji cyfrowej i pierwsze dekodery Philipsa. Powiedzmy, że w tamtym czasie (lata około 2009) to była nowość wśród kablówek i można było część grzechów wybaczyć, tak teraz to nic innego jak olewanie swoich abonentów (większość wad dekodera istnieje od samego początku jego wprowadzenia na rynek tj. braki reakcji na pilota, pikselizacja nagrań, zawieszenia przy przewijaniu nagrań z dysku plus ostatnio materiałów z replay, brak możliwości sofrtowania listy kanałów- tu podejrzewam kasa od nadawców za taki układ, wyłączanie listy ulubionych kanałow po wbiciu numerycznie kanału spoza tej listy). Nie wiem, czy jesteście w stanie poprawić soft przy tym sprzęcie, czy problem leży w warstwie hardware, bo ktoś przyosczedził wkładając słabe procki itp..

Pozdrawiam i mam nadzieję, że ogarniecie troche ten sprzęt. W przeciwnym wypadku pewnie ze 20 % użytkowników czeka do końca umowy i out......