UPC
mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Internet - Technikai segítség

MEGOLDVA
Highlighted
Fórumozó
3 0 0

Connect Box - Nincs Port Forwarding

Üdvözletem!

Jelenleg routerként is használom ezt a fehér csodadobozt, de csalódottan tapasztaltam, hogy a legalabvetőbb router funkciókat sem ismeri, mint a port forwarding/triggering. Mivel a Google az én barátom is, rákerestem, és láttam, hogy a Haladó/Advanced beállítások alatt a Biztonság/Security menüben találhatóak ezek a funkciók. Csak épp nálam nem, mert ebben a ládában csak Port filter, MAC filter és Tűzfal van. Éppen ezért az alábbi kérdések merültek fel bennem:

-Selejt a firmware, és kérnem kéne egy új ládát vagy varázsolni rá egy frissítést?
-Kapcsoljam ki a NAT/DHCP-t, és használjam a régi, 1000Ft-os dobozom, amire legalább rá lehet hazudni, hogy router? (A NAT esetében kérjek bridge-elést, mert ugye azt nem lehet csak úgy lekapcsolni ebben a ládában)

7 VÁLASZOK 7
Fórumozó
6 0 0

Re: Connect Box - Nincs Port Forwarding

Elképzelhető, hogy IPV6 címet kapsz? Nézd meg mi a box IP címe!

Új belépő
1 0 1

Nálam is az IPv6 kikapcsolása oldotta meg (megjelent a connect box webes felületén a port forwarding/bridge mód), amit a MyUPC weboldalon lehet megtenni, a protokoll módosításánál.

-
Nem alkalmazható
Ez az alkotóelem nem jeleníthető meg.

Szia!

Valószínű hogy IPv6 címet kapsz, ki kell kapcsoltatni.

Fórumozó
3 0 0

Igen, sajnos vissza kellett álljak IPv4-re. Ha meg is kapták a végpontok az IPv6-ot, olyan anomáliákat tapasztaltam, amiket még soha (például ping ment, traceroute már nem, pedig mindkettő icmp, vagy valamelyiket csak ázsiai hostokról tudtam pingelni...)

-
Nem alkalmazható

@Najtkinírta:

Igen, sajnos vissza kellett álljak IPv4-re. Ha meg is kapták a végpontok az IPv6-ot, olyan anomáliákat tapasztaltam, amiket még soha (például ping ment, traceroute már nem, pedig mindkettő icmp, vagy valamelyiket csak ázsiai hostokról tudtam pingelni...)

Szia!

Így van. Sajnos az IPv6-al túl sok még a probléma. IPv4 stabil.

Fórumozó
1 0 0

Az IPv6-tal az égvilágon semmi baj nincs. A router menüből azért hiányzik a port forwarding, mert IPv6 esetén NINCS RÁ SZÜKSÉG. A router mögötti gépek a világon egyedi IPv6 címet kapnak és KÖZVETLENÜL az Internetre kerülnek. (A router valóban csak route-ol, nem csinál NAT-olást, mert szükségtelen. Eleve a NAT-olást azért találták ki, hogy feloldják a kevés ip cím problémáját, viszont épp emiatt vált szükségessé a port forwarding. Nincs NAT - nincs szükség portfwardra.) Tehát a konfigurálás jócskán egyszerűbb lett.

Az icmp6 nem tiltható le, mivel az ipv6 szerves része. (A neighbor discovery, RS/RA icmp6 csomagok zavartalan áramlása szükséges, viszont ha ez biztosított, a gépek automatikusan képesek bekonfigurálni magukat, nincs szükség DHCP szerverekre. Még egy egyszerűsítés.)

A traceroute-ot a legtöbb Internet szoláltató tiltja, biztonsági rés, ha egy hálózat feltérképezhető.

Ami gonot okoz, az pontosan az IPv4 hálózat gépeinek elérése. Ha egy IPv6-os gépről egy IPv6-os szervert (vagy egy másik IPv6-os gépet) akar valaki elérni, bárhol is legyen az, bármilyen eszköz mögött, bármilyen alhálózaton, látni fogják egymás összes portját, oda-vissza. Ha viszont egy IPv4-es gép az egyik, na akkor már nagy baj van, az a csoda, ha ósszejön... A UPC mindent elkövet, hogy a régi IPv4-es gépek is elérhetőek legyenek az IPv6-os ügyfelek számára. Erről komoly inrastruktúra gondoskodik, amely bridge-el a két hálózat között. Itt viszont képtelenség portokat nyitni az IPv6-os gépek felé. Szóval amíg csak IPv4-et támogató gépekkel akarunk kommunikálni, nem marad más hátra, mint hogy visszaállunk az régi technológiára. 

Szerencsére az IPv6 használata exponenciálisan terjed. Mára az interneten elérhető szerverek 25%-a már dual stack-es, azaz elérhető így is-úgy is. Lásd www.v6.facebook.com

A végfelhasználóknál ez vélhetően kicsit lassabb folyamat lesz, rengeteg még a régi router az otthonokban.

Épp ezért, aki peer-to-peer szolgáltatásokat használ, annak érdemesebb inkább visszaállnia...

https://www.upc.hu/mobil-oldalak/gyik?target=https://ugyfelszolgalat.upc.hu/app/answers/detail/a_id/...

-
Nem alkalmazható

Igen, ebben teljesen igazad van. Én leegyszerűsítve a dolgot említettem hogy per pill az IPv6-al sok a probléma. Korábban azt hiszem írtam is valahol, hogy ha majd túlnyomórészt IPv6-on lesz mindenki a hálón, ill. vagy kivonják véglegesen az IPv4-et akkor már sokkal jobb lesz a helyzet. De per pill sajnos még az van, hogy a 4-6 között csak akkor lesz jó minden, ha mindkét oldal 4-re van állítva (vagy 6-ra).