UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

Highlighted
Użytkownik
1 0 0

Ciągłe zrywanie/ograniczenie połączenia internetowego

Dzień Dobry.

bardzo proszę o informację czy ktoś z Państwa miewa również cięgłe problemy ze zrywaniem lub ograniczaniem prędkośći połączenia internetowego. Umowa z UPC podpisana w październiku zeszłego roku, od tamtem pory miewałem sporadyczne (średnio 1-2 razy na tydzień) ograniczenia szybkości łącza, prędkość spadała do poziomu 1-1,5 MB/s, prędkość wracała do normy po resecie Horizona. Przez ostatni miesiąc dodatkowo doszły codzienne zrywania połączenia (internet znika na chwilę i wraca po kilku minutach), a ograniczenia prędkośći zdarzają się codzinnie. Dodam, żę mój główny PC podłączony jest do Horizona kablem w związku z tym dzieje się tak niezleżnie czy jest to stałe połączenie czy Wi-Fi. Dzwonie na pomoc techniczne, konsultant coś tam sprawdza i resetuje i wszytsko niby ma być ok, ale problem wciąż wraca. Moje pytanie co najlepiej z tym zrobić? Czy przysługuje mi prawo do zerwania wcześniej umowy w związku z tymi problemami? Wcześniej miałem internet z Netii i powiem szczerze, że na jednej ręcę policzyłbym ilość usterek przez 6 lat użytkowania. 

9 ODPOW. 9
Highlighted
Tytan
2705 577 130

Re: Ciągłe zrywanie/ograniczenie połączenia internetowego

W momencie gdy występują problemy z prędkością na PC zrób certyfikowany test tym narzędziem aby określić czy problem nie jest po Twojej stronie:
https://pro.speedtest.pl/

Highlighted
Moderator
27 17 13

@LukaszDG witamy na Społeczności.

Skontaktuj się ze mną poprzez wiadomość prywatną, abym sprawę mógł zweryfikować indywidualnie.

Highlighted
Inspirator
10 1 1

Mam ten sam problem.

4 wizyty serwisantów, przy ostatniej wymieniono dekoder Horizon a problem nadal występuje.

Najbardziej nasila się w weekendy, nieraz wystarczy zrestartować dekoder, innym razem to nie pomaga i dopiero po paru godzinach ponowny restart przywraca normalny transfer.

FE666657-C06A-4DA7-9021-39F49DF68C1A.jpeg

Highlighted
Tytan
1196 620 114

Problem wystepuje po wifi?

-------------------------------------------
Highlighted
Inspirator
10 1 1

Problem jest po kablu i po wifi. Konsultant UPC podczas rozmowy telefonicznej też pingował mój dekoder i otrzymywał pingi ponad 300ms. Po resecie dekodera wszystko wraca do normy, ale zdarza się że przez kilka godzin nawet resety nie pomagają.

Highlighted
Tytan
1196 620 114

Czy mógł.bys wykonac zrzuty ekranu z parametrami pracy modemu w chwili kiedy wystepuje problem ?

-------------------------------------------
Highlighted
Inspirator
10 1 1

Mam z 13 lutego gdy wystąpiła usterka, ale zawsze pokazuje że sygnały są w porządku,  Jedynie w logu pojawia się wpis podczas wystąpienia usterki (9, 13, 14 lutego) -  [crit] Received response................. 04CA072B-6585-426C-99F0-6F65EA5D2D6D.png

94A0076D-0767-43FA-89F8-90CBC52598CF.jpeg

Highlighted
Innowator
116 5 1

Informacje identyfikacyjne

Prędkość pobierania - download [Mb/s]58.81
Prędkość wysyłania - upload [Mb/s]29.58
Opóźnienie (RTT – ping) [ms]21
Zmienność opóźnienia - jitter [ms]15
ID pomiaru475680269
ID użytkownika435701774
Data i godzina rozpoczęcia
pomiaru, znacznik czasu
2020/03/16 20:22:25,
1584386545
Data i godzina zakończenia
pomiaru, znacznik czasu
2020/03/16 20:25:10,
1584386710
IntegralnośćTAK
PlatformaWindows
StatusCERTYFIKOWANY

Ja to tylko tu zostawię 

Highlighted
Inspirator
19 1 0

Niestety zauważam podobne usterki w dwóch mieszkaniach gdzie jest zainstalowany modem Horizon. Internet jest rozłączany średnio 1-2 razy dziennie, czasami po takim zerwaniu urządzenie nie może ponownie się połączyć. Problem dotyczy TV, PS4 i PC, które pracująna różnych kartach sieciowych. 

Czasami prędkość spada do maks. 10 Mb/s i utrzymuje się tak do momentu restartu, zaraz po restarcie jest ponad 100 Mb/s na 5GHz. 

Niestety nie umiem przewidzieć nigdy kiedy to nastąpi. Jeszcze 2-3 miesiące temu działo się tak prawie zawsze między 23-1 w nocy. Teraz to bywa bardzo różnie.