UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
33 12 0

Connect Box + Horizon - kwestia techniczna.

Witam!

 

Interesuje mnie kwestia techniczna dotycząca jednoczesnego działania dekoderów Horizon oraz Connect Box, co mam miejsce w przypadku ofert TV + INT 500 Mbit/s oraz TV + INT 1Gbit/s. Ponieważ oba dekodery mają wbudowany modem internetowy i udostępniają Wi-Fi, więc zastanawiam się jakim cudem nie zakłócają się wzajemnie korzystając z tych samych częstliwości download i upload na jednym kablu koncentrycznym dochodzącym do mieszkania?

 

A może jest tak, że w tym przypadku muszą być podciągnięte dwa koncentryki do mieszkania od skrzynki rozdzielczej UPC?

 

Albo też w jakiś inteligentny sposób oba modemy współdzielą dostępne pasmo transmisji?

 

Będę wdzięczny za "oświecenie" w temacie.

 

pozdrawiam

2 ODPOW. 2
Highlighted
Zawodowiec
148 39 11

Re: Connect Box + Horizon - kwestia techniczna.

Modemy kablowe współdzielą kabel nawet wtedy kiedy są w innych mieszkaniach. Nadawanie w doł sieci jest proste- wszyscy wszystko odbierają - to jeśli chodzi o telewizję - natomiast jeśli chodzi o internet to odpowiednie pakiety są adresowane do określonego modemu.

Inaczej jest w przypadku kanału w górę sieci. Tutaj w kanałach przeznaczonych do transmisji pakietów w górę sieci tkzw headend - czyli urządzenie dystrybujące sygnały w dół sieci i agregujące przychodzące od abonentów pakiety,  wysyła do modemu cablowego informacje, w których szczelinach czasowych i w jakim kanale taki modem może nadawać w górę sieci. Modem zgłasza zapotrzebowanie na nadawanie w szczelinach zarządzajacych i transferruje pakiety  w górę sieci tylko w przydzielonych wcześniej szczelinach czasowych przez headend (CMTS). Dlatego urządzenie uszkodzone lub działanie celowe może zakłocić cały segment sieci.

Highlighted
Innowator
33 12 0

Re: Connect Box + Horizon - kwestia techniczna.

Dzięki!