UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

Użytkownik
7 0 0

dmz horizon

Cześć mam problem z mojej winy, mianowicie mam horizona i podpietego kompa pełniącego rolę serwera www,ftp itp. Podpiąłem sobie domene pod moje publiczne ip, przekierowałem porty na horizonie i będąc poza moją siecią domową po wpisaniu adresu mojej podpietej domeny albo IP publicznego wyświetlała mi się stronka z mojego serwera, ale coś mnie tknęło by w konfiguracji ustawić DMZ na adres lan serwera (192.168.1.78) po zapisaniu stronka przestała sie ładowac więc wykasowałem ten adres z DMZ i zostawiłem puste, niestey teraz nadal stronka sie nie laduje i nastepuje próba wczytania adresu ip lan mojego serwera. Zrobiłem reset ustawień do domyslnych horizona i ustawiłem porty na nowo przekierowanie i dalej po wpisaniu Ip publicznego czy adresu domeny na dole przeglądarki widze że próbuje przekierować na adres IP serwera w lan (192.168.1.78) jak to naprawic?

7 ODPOW. 7
Profesor
1364 605 50

Re: dmz horizon

@kmus

Horizon z tyłu na obudowie ma taki guziczek do resetu części modemowej - naciśnij przycisk i przytrzymaj 10s.

Potem sprawdź czy już jest ok.

Przez GUI Horizona też można część modemową zresetować:

IP Horizona to 192.168.1.1

Clip163.jpg

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
7 0 0

Ale ja napisałem w pierwszym poście że przywtóciłem ustawienia fabryczne z poziomu strony horizona i nic to nie pomogło. Obecnie mam taką sytuację ze jak wejde na adres mojej domeny np. moja_domena.pl to cos próbuje sie załadować a potem widze jakby przekierowanie na 192.168.1.78 natomiast jak wejde na moja_domena.pl/jakis_katalog (gdzie "jakis_katalog" fizycznie znajduje sie na serwerze w katalogu ze stronami) to ona mi sie ładnie ładuje. Dodam jeszcze że strona ktora powinna załadować się z adresu moja_domena.pl, ładuje się elegancko z ip sieci lan czyli 192.168.1.78. Horizon ma odblokowany port 80 z przekierowaniem na 192.168.1.78. Może jest to wina cache w przeglądarkach?

Profesor
1364 605 50

@kmusnapisał(a):

Ale ja napisałem w pierwszym poście że przywtóciłem ustawienia fabryczne z poziomu strony horizona i nic to nie pomogło.

Ale co zresetowałeś, Horizona jako całego boxa czy właśnie sekcję modemową? (bo to nie to samo). 

Wkleiłem zresztą foto gdzie jest reset przez GUI sekcji modemowej.

Można też spróbować restartu prądowego (odłączyć HZN od prądu, poczekać minutkę i włączyć go ponownie).

Upewnić się też trzeba, czy HZN jako uruchamianie ma zaznaczone w GUI "szybkie".

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
7 0 0

Zrobiłem taki reset jak ty na screenie pokazałeś. odłaczałem horizona także od prądu ale na kilka sekund i tak mam ustawione szybkie uruchamianie

Profesor
1364 605 50

@kmus

No to odłacz HZN od prądu na minimum minutę i zobacz ponownie.

Spróbuj też RESETU części modemowej jadnak guzikiem z tyłu obudowy (hard reset).

Nauczyciel
522 379 46

1.Sprawdz na jakim porcie masz mgmt horizona bo rozumiem ze od strony "świata" patrz zewnętrznego adresu tez dobijasz sie na 80.

2. Na serwerze www spraedz firewall bo moze byc tak ze jakims cudem dodala ci sie regula ze dopuszcza do polaczen z adresow z puli wewnętrznej 192.168.x.x

3. najdz kogos kto ma pojecie na temat sieci, za drobna oplata na pewno rozwiaze twoj problem w mniej niz 30 minut. 

Sektor uslug tez zasluguje na szanse rozwijania sie

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Użytkownik
7 0 0

Zlokalizowałem błąd, coś nie tak było z zainstalowanym Wordpressem, po wykasowaniu do z katalogu glownego domeny i zastąpieniu plikami tymczasowymi html z własną informacją wszystko zaczęło sie ładowac poprawnie. Czeka mnie ponowna instalacja WP. Dziekuje wszystkim zaangażowanym w moj temat za pomoc