UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
1 0 0

Horizon brak dostępu do sieci z zewnątrz

Witam, mam problem z nowym urządzeniem Horizon od UPC. Dzwoniłem w tej sprawie na infolinię i pan konsultant powiedział że nie może mi pomóc.

 

Chcę wystawić sobie usługę SVN oraz pulpit zdalny na zewnątrz sieci. W tym celu przekierowałem porty na urządzeniu, wyłączyłem firewall oraz blokowanie wan. Porty są otwarte (przynajmniej tak wynika z pomiarów na yougetsignal oraz canyouseeme) a mimo to nie jestem w stanie podłączyć się do usługi zdalnego pulpitu ani skonfigurować SVN. Pingowanie po adresie zewnętrznym nie działa (request timed out). Dodam, że ustawienie DMZ na konkretny adres nic nie daje.

 

Czy ktoś spotkał się kiedyś z takim problememem?

 

Dodam, że na tym sprzęcie nie można wyłączyć DHCP, bo to automatycznie wyłącza całą sieć i nie ma dostępu do urządzenia nawet po kablu. Sytuacja identyczna podczas wyłączenia sieci WiFi - nawet po kablu nie ma połączenia.

 

Czy powyższe problemy są spowodowane usterką oprogramowania na Horizonie czy ja poprostu źle to ustawiam? Wezwanie technika nie wchodzi w grę ponieważ technik przyjdzie, sprawdzi yougetsignal i stwierdzi że porty są ustawione prawidłowo, zainkasuje 50zł a ja dalej będę miał problem. No chyba że otrzymam tutaj informację że może być uszkodzony sprzęt.

5 ODPOW. 5
Highlighted
Omnibus
354 131 7

Re: Horizon brak dostępu do sieci z zewnątrz

Tak z ciekawosci pytam, do czego to potrzebne?

500 +250 Mb/s, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR,
Highlighted
Debiutant
1 0 1

Re: Horizon brak dostępu do sieci z zewnątrz

Z tego co ja testowałem co Ip się zmienia co jakiś czas choć na jednej lokalizacji mam od 7 lat to samo nawet po restartach.

Jak na razie UPC nie oferuje stałego IP

Ja staram się to obejść istalując serwer LINUX z DDNS

Highlighted
Użytkownik
2 0 0

Re: Horizon brak dostępu do sieci z zewnątrz

Witam,

Podepnę się pod temat. Ja również ma problem mam modem conect box chciałem dostać się zewnącz do panelu konfiguracyjnego. Wpisuje swój adres ip mam dynamiczny adres ip , i numer portu zmieniłem domyślny port na 9000. I nie wiem czy jest konieczny stały adres ip?

Highlighted
-
Nie dotyczy

Re: Horizon brak dostępu do sieci z zewnątrz

maciej199311 Witaj na społeczności. Po pierwsze  to piszesz o CB, ale w dziale i temacie poświęconym dekoderowi Horizon. Z którym urządzeniem masz problem?

 

jeśli faktycznie z ConnectBoxemm, to w pierwszej kolejności sprawdź czy nie korzystasz z IPv6. Najłatwiej to sprawdzisz logując się na ConnectBoxa. Jeśli w menu po lewej masz "Tryb pracy Modemu" to korzystasz z IPv4, jeśli brakuje tej opcji u Ciebie, to korzystasz z IPv6. W drugim przypadku, jeśli chcesz łączyć się z zewnątrz po IPv4 musisz wyłączyć IPv6 poprzez Asystenta Pomocy:

httpss://forumupcceuut55/dyskusjaogolnaa/czy-dasieewylaczyccipv66-przez-asystenta-pomocy/m-p/6368M24...

Highlighted
Użytkownik
2 0 0

Re: Horizon brak dostępu do sieci z zewnątrz

Przepraszam że wybrałem zły dział  ale  mam ustawiony protokuł ipv4..