UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

Innowator
28 8 0

Re: HORIZON i dodatkowy router

Zmieniłem na tryb szybki i faktycznie nie widzę, aby cos się zawieszało. Więc pomogło... A co do routera to masz rację, poproszę o zmianę. Koszt to kilka zł na miesiąc w postaci wyższego rachunku za prąd, a Internet powinien być szybszy. I jakby dekoder się zawiesił, to dzieci nie tracą dostępu do Internetu (YouTube i HBO Go na xiaomi mi box). Nie zakładam, że dekoder będzie się psuł.

Ponadto zauważyłem, że jak stanę w innej częsci pokoju, to transfer potrafi spaść. Więc, jednak WIfi na wbudowanym routerze, ma faktycznie słaby zasięg.

Powinni nad tym popracować, bo sam pomysł, jest dobry ale wykonanie. już niezbyt.

Innowator
28 8 0

W niedzielę wysłałem prośbę do 

Wykładowca
815 196 10

Minus jest taki, że w trybie szybkim Horizon pobiera tyle prądu jakby ciągle działał :( Ciekawe kiedy to naprawią, by w innych trybach był stabilny.

Innowator
28 8 0

Witam ponownie, jestem po zmianie Horizona na conect box i powiem Wam, że jestem rozczarowany. Czy router może być zepsuty ? Bo w tej chwili mam gorsze paramety niż przed zmianą.

Dla przykładu w pokoju gdzie stoi router prędkość jaką osiągam to... wcześniej prawie zawsze było 280 -307 Mbs w tej chwili prędkośc pływa od 180 do 280 Mbs na kablu również 300 Mb nie osiąga. Jest bliko (280-290) ale 300 Mb nie ma.

8017753998.png

W ostatnim pokoju, też nie jest lepiej niż na Horizonie.

8017759083.png

Czyli reasumując jest gorzej niż było. Wyglada na to, że albo router jest zepsuty (nie trzyma parametrów wbudowanego w Horizona). Albo UPC nie ma sprzetu, który równałby się z funboxem od Orange.

Czy jest mozliwe aby Compal działal gorzej od Horizona ? Dodoam tylko, że sprawdzałem rózne kanały. W Horizonie Wifi jest wyłączone więc nie ma dodoatkowych zakłóceń. I na kablu  nie ma pełnych 300 Mbs gdzie wczesniej na wifi było ponad 300.Mbs

Tytan
2340 534 106

Prędkość testujemy tylko i wyłącznie tym:

https://pro.speedtest.pl

Nie uznajemy wyników ze speedtest.net

https://zanimnapiszesz.info
Tytan
924 578 77

Wifi to temat rzeka i do tego nikt nie gwarantuje żadnych osiągów na tym medium.

Problemem mogą być nawet rodzaje chipsetów które występują w poszczególnych urządzeniach a ty się opierasz na testach które mogą być conajwyżej poglądowe. Tego typu speedtesty są nic nie warte.

-------------------------------------------

hosting
Naukowiec
1213 364 52

@MrPepkanapisał(a):

Prędkość testujemy tylko i wyłącznie tym:

https://pro.speedtest.pl

Nie uznajemy wyników ze speedtest.net

Nie każdy ma dostęp do platformy na której działa można przeprowadzić ten speedtest. Poza magicznym słowem "certyfikowany" niczym się nie różni od innych rozwiązań. Wystarczy to uruchomić na oddzielnym vlan na maszynie wirtualnej i jest ślepy i głupi jak każdy inny speedtest. No, ale certyfikowany!

@sebagit, to co teraz napiszę to jedynie zgadywanie bo nie wrzuciłeś żadnych innych informacji na temat ustawień. Nie korzystasz przypadkiem z IPv6? Często jest z automatu włączany razem z Co miałem.

Jakie masz ustawienia Wifi? Zamieść proszę screena z ustawień i najlepiej również z jakiegoś programu typu Inssider. Compala bardzo chętnie rezygnuje z wykorzystania 40/80mhz i  przlacza sie na 20mhz. To może być problemem uzyskiwania niższych prędkości. 

Tytan
2340 534 106

@zylxnapisał(a):

Nie każdy ma dostęp do platformy na której działa można przeprowadzić ten speedtest. Poza magicznym słowem "certyfikowany" niczym się nie różni od innych rozwiązań. Wystarczy to uruchomić na oddzielnym vlan na maszynie wirtualnej i jest ślepy i głupi jak każdy inny speedtest. No, ale certyfikowany!

Słuchaj, zarówno ja jak i inni userzy nie interesujemy się tym czy oszukiwałeś czy nie i to jest tylko i wyłącznie Twoja sprawa. Jeśli oszukiwałeś to szkodzisz tylko i wyłącznie sobie i utrudniasz rozwiązanie problemu!

Naukowiec
1213 364 52

Ale kto mowi o jakimś oszukiwaniu? Laptopy pracowników u nas w firmie sa skonfugurowane w taki sposób, że z powodu VPN wszystkie połączenie, również przez Wifi, są widziane przez system jako Ethernet. Z względów bezpieczeństwa zablokowane jest otoczenie sieciowe. Na tym sprzęcie każdy pomiar wychodzi jako certyfikowany, a większość użytkowników nawet nie ma pojecia , że ten pomiar może być zakłamany. 

Po prostu nie ma różnicy pom8edzy zwykłym speedtestem gdy użytkownik sobie wszystkiego przypilnuje, a tym certyfikowanym. 

Tytan
2340 534 106

Przepraszam bardzo, ale co jest napisane jak uruchamiasz program? Że masz odłączyć wszelkie VPN-y i testować na czystym połączeniu więc czytaj uważnie komunikaty

Moderator
1426 826 566

Przenieście się z tym off-topem na priv, każdy następny post skasuje. 

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Innowator
28 8 0

Co do prędkości... zrobiłem test po wifi więc nie jest certyfikowany... odległośc 2 m od routera widocznośc bezpośrednia..

test.png

Sieci jakie są dostepne. SWIFI i SWIFI2 , sa moje. Na 5 Ghz żadna się nie nakłada.  Zmieniałem kanały od bardzo niskich do najwyższych i nie ma to znaczenia.

dostepne sieci.png

A odnosnie ustawień routera.

router 1.pngUstawienia WIFI kanały i szerokość kanałów.router 2.pngInformacje o protokole (jest IPV4)router 3.pngStatus routerarouter 4.pngrouter 5.pngrouter 6.pngKonfiguracja

Nie wiem co jeszcze może być przydatne do weryfikacji, czy wszystko jest ok. A może ten typ tak ma. Dodam tylko, że wczoraj zmieniłem ipv na 4. Ale nie miało to wpływu na szybkość połaczenia.

I jeszcze w dekodere informacje o sieci jest pasek siy sygnału i jest on dośc nisko. Nie wiem czy to może mieć znaczenie.

Tytan
2340 534 106

Jeśli chodzi o Wi-Fi to jaką prędkość negocjuje karta Wi-Fi z Compalem? Podaj w ogóle jej model

Naukowiec
1213 364 52

@sebagit, pokaz jak masz ustawione wifi w Compalu, i pokaż zrzut otoczenie z jakiegoś programu typu Inssider czy wifi analyzer 

Highlighted
Moderator
1426 826 566

@zylx napisał(a):

@sebagit, pokaz jak masz ustawione wifi w Compalu, i pokaż zrzut otoczenie z jakiegoś programu typu Inssider czy wifi analyzer 

Mały off-top: ktoś zna taki podobny program ale na iOS? Pytam tylko o sprawdzone rozwiązania, to co wygooglowane mnie nie interesuje, bo ściągnąłem 3-4 najbardziej popularne i żaden w wersji free nie pokazuje rozkładu sieci.

#EDIT

Sam sobie odpowiedziałem >.> Jeśli kogoś to interesuje to nie ma i nie będzię na iOS...

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.