UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

Innowator
28 8 0

HORIZON i dodatkowy router

Na początku witam serdecznie.  

Jeszcze nie jestem klientem UPC, 3 lata temu przeszedłem do Orange i teraz chcę zewzględu na fajne ceny wrócić do UPC.  Zamówiłem Internet 300 mega z tv. Rozmawiałem z 3 osobami w sprawie dołączenia do zamówienia dodatkowego routeta.  Niestety UPC nie chce się zgodzić.  Czytając opinie na temat wbudowanego wi-fi do horizon włos się jeży na głowie.  Słaby zasięg,  kiepskie transfery..

W związku z tym mam pytanie czy faktycznie nic nie da się zrobić? Instalację mam po nowym roku jak skończy mi się umowa w Orange.

W Orange mam router Funbox 3, i jestem bardzo zadowolony pibieranie mam ok 320 Mb (Na umowie 300) wysyłanie ok 35-40 Mb gdzie powinno być 30 Mb. Odległość to. jakieś 8 m od routera za dwoma ścianami.  

Wiadomo,  że mogę odstąpić od umowy,  ale nie chce mi się bawić, tylko korzyść z usług.  Dlatego,  jeżeli będzie jak tu piszą na forum, to po instalacji i szybkich testach odeślę technika z urządzeniem, bez opdpisania umowy.

Myślę,  że powinniście być bardziej elastyczni, tym bardziej że jest konkurencja..W moim bloku nam światłowód Orange, światłowód Netii, Upc i multimedię.

59 ODPOW. 59
Tytan
Tytan
1843 934 139

Re: HORIZON i dodatkowy router

@sebagitnapisał(a):

Czytając opinie na temat wbudowanego wi-fi do horizon włos się jeży na głowie.  Słaby zasięg,  kiepskie transfery..

czytaj dalej

na płocie pisało d..a i jak chciałem pogłaskać to mi drzazga weszła

@sebagitnapisał(a):
Rozmawiałem z 3 osobami w sprawie dołączenia do zamówienia dodatkowego routeta.  Niestety UPC nie chce się zgodzić.

tak wynika z zamówienia które złożyłeś, nie widziałeś tego akceptujac warunki?

@sebagitnapisał(a):
Wiadomo,  że mogę odstąpić od umowy,  ale nie chce mi się bawić, tylko korzyść z usług.  Dlatego,  jeżeli będzie jak tu piszą na forum, to po instalacji i szybkich testach odeślę technika z urządzeniem, bez opdpisania umowy

umowę już "podpisałeś" technik ją tylko przyniesie

ale spokojnie - nie czytaj nic więcej na temat tego jak badziewny sprzet ma UPC tylko korzystaj

masz CAŁY MIESIĄC na to aby sie przekonać samemu czy to co piszą w internetach jest prawdą, jeżeli jesteś zwykłym "zjadaczem" telewizji i internetu i traktujesz to jako rozywka po ciężkim dniu pracy to będziesz zadowolony

oczywiście jeżeli jesteś miłośnikiem bitratów, kwadracików w PUMIE lub kolekcjonerem kanałów TO NIE WPUSZCZAJ TECHNIKA DO DOMU !

---
"Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję." - Jerzy Dobrowolski
Innowator
28 8 0

Cóż za ironia płynnie z Twojej wypowiedzi. 

Wystarczy jednak poczytać forum i robi się niezbyt ciekawy obraz działania usług UPC. Jeżeli jest błędny to doskonałe.

Nie jestem jakiś bardzo wymagający,  po prostu liczę,  że usługa nie będzie działała gorzej niż moja obecna.  

Skoeo jest dużo skarg na działanie wi-fi w dekoderze horizon, to maja jakaś podstawę. 

Operator nie może istnieć bez klientów,  a UPC nie jest monopolistą. Byłem ich klientem 10 lat,  przez 3 lata moje pieniądze płynęły do innej kieszeni. Orange,  Teraz chce do nich wrócić,  ale..... Tu pojawiły się u mnie wątpliwości. Zamiast być bardziej elastycznym słyszę ciągle nie. Nie zachęca to do zawarcia umowy. 

Nie skreślam UPC, na szczęście gdyby było coś nie tak można odstąpić od umowy. Ale taki technik powinienj mieć że sobą router i jeżeli klient podczas instalacji jest niezadowolony pięknem mieć inne rozwiązanie. 

Jest to w interesie klienta i operatora. A zawarcie umowy nastąpi po instalacji usługi i jak ja podpiszę, bo chyba jakiś dokument technik że sobą zabierze.  Np potwierdzenie, że odebrałem sprzęt. I tego nie podpiszè jak w całym mieszkaniu nie będę miał internetu z pełną prędkością.

Tytan
Tytan
1843 934 139

To nie jest żadna ironia,

od 5 lat użytkuje różne dekodery w UPC dlatego pozwalam sobie napisać to co napisałem

niczym nie ryzykujesz, zamów / załóż usługę i się przekonaj ci Tobie odpowiada

jeżeli się okaże że jest to "dno" o jakim czytasz w internecie, wróć na forum do tego tematu

przyjmę każdą formę zjebów i się pokajam

---
"Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję." - Jerzy Dobrowolski
Omnibus
390 171 14

cytat: "jeżeli się okaże że jest to "dno" o jakim czytasz w internecie, wróć na forum do tego tematu przyjmę każdą formę zjebów i się pokajam"

GDA, to Ty już bierzesz na swoją klatę  ewentualne pretensje klientów za sprzęt i usługi UPC ?

.... chyba już czas zmienić opis na Pan UPC

1843 934 139

Tak w tym przypadku o ile okaże się że sie myliłem to jestem w stanie przyjąć wiadro pomyj

---
Tytan
1987 793 70

@sebagitnapisał(a):

Jest to w interesie klienta i operatora. A zawarcie umowy nastąpi po instalacji usługi i jak ja podpiszę, bo chyba jakiś dokument technik że sobą zabierze.  Np potwierdzenie, że odebrałem sprzęt. I tego nie podpiszè jak w całym mieszkaniu nie będę miał internetu z pełną prędkością.

A mógłbym prosić o jakikolwiek dowód, że jakikolwiek operator gwarantuje cokolwiek po wifi?

Oczywiście bierzesz pod uwagę, że to zupełnie inny sprzęt (od tego operatora w porównaniu do poprzedniego), więc i Twój sprzęt może działać po wifi inaczej?

@sebagitnapisał(a):

Zamówiłem Internet 300 mega z tv. Rozmawiałem z 3 osobami w sprawie dołączenia do zamówienia dodatkowego routeta.  Niestety UPC nie chce się zgodzić.

Trzeba było wybrać ofertę (a jest dostępna) gdzie jest oddzielny modemorouter i nikt nie robiłby Ci problemów.

To operator decyduje jaki sprzęt dostaniesz i w jakiej konfiguracji.

No i nie zapominajmy, że można do HZN dołączyć własny router.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
28 8 0

Oczywiście,  że nie gwarantuje. Ale oczekuję,  że w momencie zawierania umowy usługi i sprzęt jaki otrzymam będą dawały mi jakość jakiej oczekuję. 

Skoro na sprzęcie Orange jest to możliwe,  to nie widzę technicznych przeciwskazań aby w UPC było gorzej.  

Ja nie ryzykuję niczym. Ewentualne stratą godziny czy dwóch. UPC traci co miesiąc 110 zł jakie bym płacił i koszta instalacji. 

Skoro Orange ma router który pokrywa 3 pokojowe  mieszkanie, i internet działa wszędzie z pełną prędkością,  to nie wymagam czegoś nierealnego. 

Za jakiś czas może pojawić się więcej sieci i np transfer spadnie. Na to nie ma wpływu operator.  Ale ma wpływ na jakość sprzętu jaki dzierżawi klientowi. 

Skoro w dobrych warunkach radiowych nie sprawdza się,  to co będzie jak każdy mój sąsiad postawi sobie router.

Mam nadzieję, że jest to jasne.  Układ jest prosty, ja chce usługi na odpowiednim poziomie,  operator moich pieniędzy..Chętnie mu je zapłacę,  o ile sprosta moim wymaganiom.

Tytan
2242 526 100

@sebagitnapisał(a):

ja chce usługi na odpowiednim poziomie

No i ją masz tyle, że po kablu. Jak chcesz mieć usługę po Wi-Fi na odpowiednim poziomie to zaopatrz się w AP Ubiquiti

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
28 8 0

Ta dyskusja nie ma sensu.  Skoro nie widzisz,  że wymagam tylko działania usługi na dobrym poziomie.  Skoro Orange potrafi dać klientowi sprzęt,  który nie wymaga dodatkowych  działań że strony klienta. Po prostu działa,  to jak UPC, chce konkurować z innymi operatorami. Nie mam zamiaru inwestować nawet 1 zł w jakiś dodatkowy sprzęt.  

Zmienię datę instalacji na wcześniejszą o kilka dni,  abym nie został bez Internetu,  jak bym odesłał technika z UPC wraz z dekoderem.

Tytan
2242 526 100

Ale nie wiesz jak Wi-Fi w Horizonie będzie działać u Ciebie więc w czym problem? Weź, a jak będą problemy to rezygnuj.

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
28 8 0

Mam taki zamiar.😀

Naukowiec
1121 312 46

@sebagit, Po pierwsze przetestuj u siebie. Nie ma co narzekać na zapas. Z tego co wiem, Livebox też demonem jeśli chodzi o WiFi nie jest, więc może i Horizon zda u Ciebie egzamin. 

Różni klienci mają różne oczekiwania, Ty np oczekujesz, żeby operator dostarczył Ci sprzęt z świetnym Wifi, ja bym wolał dostać porzadny modem, który mógłbym podpiąć do własnych urządzeń (router, switch, AP). 

Po drugie, kilka dni temu porównywałem prędkość po Wifi Horizona i Compala:

@zylxnapisał(a):

@ptrzem, Wczoraj testowałem wifi w horizonie w porównaniu do Compala:

Zasięg, pomiar dokonany z około 7 metrów przez ściankę z bloczków betonowych:

Oraz prędkość jaką w takich warunkach byłem w stanie osiągnąć:

- Horizon:

- Compal:

Różnica duża, aż za duża. Wiec zacząłem szukać dalej. W Instrukcji do Horizona znalazłem coś takiego:

Przestawię wiec później na wyższy kanał zgodnie z tabelką i wykonam test jeszcze raz. Może to poprawi wynik horizona. 

Tytan
1987 793 70

@sebagitnapisał(a):

Ta dyskusja nie ma sensu.  Skoro nie widzisz,  że wymagam tylko działania usługi na dobrym poziomie. 

Jak operator ma się dostosować do TWOICH oczekiwań?

Jaki to jest dla CIEBIE dobry poziom - przecież to subiektywne odczucie.

Buty, spodnie to rozumiem, że towar musi spełnić Twoje oczekiwania (bo to jest na konkretną osobę) - ale operator ma Ci "dać" takie wifi jakie TY sobie życzysz, no to mnie lekko rozbawiło 

@sebagitnapisał(a):

Nie mam zamiaru inwestować nawet 1 zł w jakiś dodatkowy sprzęt.  

Możesz wybrać droższą ofertę, gdzie jak wskazałem jest osobny modemorouter.

Nie chcesz, więc to Twój wybór jak Ci to będzie działać.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
28 8 0

@zylxnapisał(a):

@sebagit, Po pierwsze przetestuj u siebie. Nie ma co narzekać na zapas. Z tego co wiem, Livebox też demonem jeśli chodzi o WiFi nie jest, więc może i Horizon zda u Ciebie egzamin. 

Różni klienci mają różne oczekiwania, Ty np oczekujesz, żeby operator dostarczył Ci sprzęt z świetnym Wifi, ja bym wolał dostać porzadny modem, który mógłbym podpiąć do własnych urządzeń (router, switch, AP). 

Po drugie, kilka dni temu porównywałem prędkość po Wifi Horizona i Compala:

@zylxnapisał(a):

@ptrzem, Wczoraj testowałem wifi w horizonie w porównaniu do Compala:

Zasięg, pomiar dokonany z około 7 metrów przez ściankę z bloczków betonowych:

Oraz prędkość jaką w takich warunkach byłem w stanie osiągnąć:

- Horizon:

- Compal:

Różnica duża, aż za duża. Wiec zacząłem szukać dalej. W Instrukcji do Horizona znalazłem coś takiego:

Przestawię wiec później na wyższy kanał zgodnie z tabelką i wykonam test jeszcze raz. Może to poprawi wynik horizona. 

Bardzo dziękuję,  było by miło jakbyś to sprawdził. A co do routera to Orange do ftth daje Funbox 3, który jest dobrym urządzeniem z wbudowanym terminalem otg. Dzięki któremu podpinasz światłowód bezpośrednio do routera, bez zewnętrznych urządzeń.  A zasięg wi-fi i prędkość ma bardzo dobry a to dzięki obsłudze standardu mimo 4x4.