UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

Innowator
28 8 0

Re: HORIZON i dodatkowy router

@KOCUREK1970napisał(a):

@sebagitnapisał(a):

Ta dyskusja nie ma sensu.  Skoro nie widzisz,  że wymagam tylko działania usługi na dobrym poziomie. 

Jak operator ma się dostosować do TWOICH oczekiwań?

Jaki to jest dla CIEBIE dobry poziom - przecież to subiektywne odczucie.

Buty, spodnie to rozumiem, że towar musi spełnić Twoje oczekiwania (bo to jest na konkretną osobę) - ale operator ma Ci "dać" takie wifi jakie TY sobie życzysz, no to mnie lekko rozbawiło 

@sebagitnapisał(a):

Nie mam zamiaru inwestować nawet 1 zł w jakiś dodatkowy sprzęt.  

Możesz wybrać droższą ofertę, gdzie jak wskazałem jest osobny modemorouter.

Nie chcesz, więc to Twój wybór jak Ci to będzie działać.

Nie chce wybierać droższej oferty. Skoro Orange daję router, każdemu klientowi router który osiąga te 600 jak nie lepiej Mb. Każdemu,  niezależnie czy zamówi 100 Mb czy 1Gb.

Operator nic nie musi,  tak samo klient.  Jak już powiedziałem,  rozmowa jest bezsensowna. Przetestuję usługę,  zmienię instalację ma wczorajszą.  Jakby co anuluję rezygnację z Orange.

A pisze o Orange i porównuje z UPC aby dać Ci przekład, że można dać każdemu klientowi dobry, szybki sprzęt. 

Nauczyciel
531 136 22

@sebagitNie wiem czy zauważyłeś, ale na tym forum rozwiązuje się głównie problemy zadowolonych użytkowników. Tak jak już Tobie ktoś wskazał podłącz potestuj i jak coś nie tak to odstąp od umowy. Sprzęt jest taki jaki jest może Tobie się trafi taki bezproblemowy i oby. Pozdrawiam

.......................................................................................................................................................................................Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Innowator
28 8 0

@ogromnynapisał(a):

@sebagitNie wiem czy zauważyłeś, ale na tym forum rozwiązuje się głównie problemy zadowolonych użytkowników. Tak jak już Tobie ktoś wskazał podłącz potestuj i jak coś nie tak to odstąp od umowy. Sprzęt jest taki jaki jest może Tobie się trafi taki bezproblemowy i oby. Pozdrawiam

Masz rację z tym forum. Masakra jakaś,  jak śmię wymagać, aby usługa działała poprawnie.  Jak mogę wymagać dobrego zasięgu wi-fi  na urządzeniu jakie otrzymam od operatora. 

Orange może,  ale UPC to nie dotyczy.  Ciesz się Pan,  że chcemy Ci podłączyć kabel. 

Mann wyrażenie,  że co niektórzy żyją Jeszce w PRL. Bo jak to petent coś wymaga. 

Jak takie same podejście ma operator,  co pewni użytkownicy tego forum. ...  lepiej nie marnować czasu, na suche dyskusje. 

GDA
Pan Abonent ;-)
1258 646 103

@sebagitnapisał(a):

Masz rację z tym forum. Masakra jakaś,  jak śmię wymagać, aby usługa działała poprawnie.  Jak mogę wymagać dobrego zasięgu wi-fi  na urządzeniu jakie otrzymam od operatora. 

ja wciąz nie rozumiem problemu, nie masz usług a już zacząłeś jęczeć?

no ludzie !

opierasz na jednym jakimś wykresie goscia który nie wiadomo w jakich warunkach trzyma tego Horiozna, moze ma go w szafie, nie wiadomo ile sieci ma wokół?

naprawdę to jest bez sensu, tak podchodzić do sprawy

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Innowator
28 8 0

@GDAnapisał(a):

@sebagitnapisał(a):

no ludzie !

opierasz na jednym jakimś wykresie goscia który nie wiadomo w jakich warunkach trzyma tego Horiozna, moze ma go w szafie, nie wiadomo ile sieci ma wokół?

Dokładnie jak już pisałem w styczniu sprawdzę usługę i zadecyduje co dalej.

Profesor
1375 607 54

@sebagitnapisał(a):
 Mann wyrażenie,  że co niektórzy żyją Jeszce w PRL. Bo jak to petent coś wymaga. 

Nie no wiadomo, tylko w PRL wszyscy mieli wszystko, to samo  i niczego nie brakowało

A porównywanie różnego sprzętu i różnego operatora, różnego producenta sprzętu i różnych specyfikacji technicznych - to już jest komizm.

Jeśli Pan tego nie rozumie, to ma Pan rację - dalsza dyskusja z Panem jest bezcelowa.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
GDA
Pan Abonent ;-)
1258 646 103

@sebagitnapisał(a):

@GDAnapisał(a):

no ludzie !

Dokładnie jak już pisałem w styczniu sprawdzę usługę i zadecyduje co dalej.

uff

wróć do tego tematu w styczniu i daj znać jak twoje wrażenia

nawet jak usługa będzie działać cacy to też zostaw wpis

---
Moderator
932 600 151

@sebagit jeśli usługa nie będzie spełniać Twoich oczekiwań to napisz do mnie na priv. Wyślę do Ciebie Compala bezpłatnie.

@everyone

Liczę, że dalsza dyskusja będzie bardziej spokojna. Jestem i czuwam.

Innowator
28 8 0

@GMateusznapisał(a):

@sebagit jeśli usługa nie będzie spełniać Twoich oczekiwań to napisz do mnie na priv. Wyślę do Ciebie Compala bezpłatnie.

@everyone

Liczę, że dalsza dyskusja będzie bardziej spokojna. Jestem i czuwam.

Bardzo dziękuję, mam nadzieję, że nie będzie to konieczne. 

Innowator
28 8 0

Witam serdecznie,

Dziś miałem instalację usługi UPC. Podaję wyniki prędkości internetu. na WiFi 5 GHz jest tylko moja sieć w eterze.

1 pomiar wykonany w odległości ok 3 metrów od dekodera, bez przeszkód. Wynik świetny.

7983427975.png

Kolejny pomiar wykonany za ścianą, w kolejnym pokoju. Też nie ma tragedii, ale wdać spadek prędkości.

7983466243.png

I ostatni pomiar, kolejny 3 pokój.  Jakieś 10 m od dekodera, przeszkoda to 2 ścianki w bloku. Tu, już widać bardzo duży spadek. Na funboxie Orange dało się wyciągnąc pełłne 300 Mb.

7983476563.png

Pomiary robiłem na gorąco, instalacja internetu skończyła siię godzinę temu. Potestuję zasięg na różnych ustawieniach dekodera (sztywne pasmo, inne kanały itd) po czym podziele się wrażeniami.

Ale na chwilę obecną, nie jest idealnie, ale po komentarzach zamieszczonych w internecie spodziewałem się gorszego działania sieci.

Nauczyciel
570 138 6

Poproś UPC o oddzielne urządzenie do Internetu. Ja 20m od routera na CB miałem pełną prędkość przez ścianę w drugim pokoju. Nigdy nie należy się pchać w jedno urządzenie do internetu i telewizji, bo jak Ci padnie, to zostajesz z niczym, a tak to masz dekoder jak i modemorouter i jak jedno Ci padnie, to chociaż coś Ci zostaje. Dodatkowo ConnectBox ma lepszy ten zasięg WiFi, ja nawet na parkingu w bloku łapałem zasięg, co prawda, CB stał na biurku przy oknie od strony parkingu, ale zawsze to coś, jak coś robi się przy samochodzie i trzeba coś poszukać (jak się czegoś nie wie), można się połączyć lapkiem.

Fachowo nazywa się to "dekonsolidacja", powołaj się na to na infolinii i uargumentuj to dlaczego potrzebujesz rozdzielenia usługi na dwa sprzęty. Kiedyś dało się bez problemu dostać CB nawet do 60Mb/s, teraz UPC wymyśliło sobie pakiet z jednym urządzeniem i trochę problemów stwarzają, ale da się go dostać w zależności od swojej determinacji

PS. nie gwarantuję Ci, że u Ciebie da to jakiś większy skutek, bo jednak dwie ściany to już spora przeszkoda oraz inne czynniki w okolicy wpływają też na sam zasięg jak i prędkość przesyłu danych.

Dodatkowo przetestuj jak działają Ci usługi Google na Internecie z Horizona, bo klienci zgłaszają powolne ładowanie stron Google jak i Map Google. To też dodatkowy argument w razie co, do oddzielnego urządzenia.

Innowator
28 8 0

Zobacz poprzednie posty, mam obietnicę, że bez problemu,  otrzymam oddzielny router. Potestuję jak to wszystko działa i ewentualnie zgłoszę się po drugie pudełko.  Bo jednak Horizon ma zaletę, tylko jedno urządzenie, mniej kabli,  mniejsze zużycie energii. Tym bardziej,  że pełną prędkość w ostatnim pokoju jest mi niepotrzrbna (dzieciaki mają xiaomi mi box i oglądają na nim bajki) więc nawet i 50 Mbs by im wystarczyło.  Zrobię testy i podziele się z Wami wynikami. 

GDA
Pan Abonent ;-)
1258 646 103

Oczywiście że Horizon 3w1 to zaleta

przedewszystkim mniej miejsca zagraconego, mniej kabli i mniejsze zużycie prądu

musisz sobie zadać pytanie czy jest ci po wifi potrzebna taka prędkość? po co? czy odczuwasz róznice w przeglądaniu stron na telefonie/tablecie/laptopie czy masz 300 Mb/s czy 220 Mb/s?

---
Innowator
28 8 0

Zrobiłem jeszcze jeden test, ustawiłem na sztywno szerokość pasma na 80 Mhz i na stałe kanał 108., i to powiększyło prędkość.

4.png

W ostatnim najbardziej wymagającym pokoju jest już ponad 200 Mbs.  Tylko jedno mnie odstrasza od horizona. Pierwszy dzień korzystam z dekodera i już mi się zawiesił. Nie chciał się uruchomić, musiałem zrobić restart.

Zobaczę, czy to będzie nagmine.

Nauczyciel
570 138 6

A jaki masz ustawiony tryb uruchamiania Horizona? By się nie zawieszał często musisz ustawić na Szybki.

Bierz oddzielny router, mniej problemów zawsze jest. Jak pisałem wyżej, jak Ci padnie czarne pudło, to zostajesz z niczym, jak masz oddzielny router, to masz chociaż internet i na odwrót