UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

Innowator
28 8 0

Re: HORIZON i dodatkowy router

@MrPepkanapisał(a):

Jeśli chodzi o Wi-Fi to jaką prędkość negocjuje karta Wi-Fi z Compalem? Podaj w ogóle jej model

Odnośnie karty to jest to Intel® Dual Band Wireless-AC 8260. Toeretyczna prędkość to 867 Mbps. Te 300 bez problemu uzyskuje, więc nie jest to problem. A zestawiona prędkość... jak to sprawdzić w windows 10? Ponadto te 250 Mb to nie jest wielki problem większym jest to, że internet nie jest stabilny. Kiedy ściagam pliki np z rapidu.net poprzez konto premium. To transfer pływa od 20 MB do 32 MB średnio jest to ok 24 MB na sekundę. To o 1/3 mniej niż na horizonie.. Oczywiście cały czas mówię o pokoju gdzzie stoi horizon i conect box.

Jak nie uda mi się znaleźć rozwiązania to... widziałem w instrukcjach na stronie upc instrukcję samodzilenej instalacji modemu.

Czy mogę samodzielnie aktywować ponoiwnie Horizona, zrobić testy a później ewentualnie znowu aktywować conect boxa?

Może to by pomogło. Bo nie mam pojecia co jest nie tak.

Innowator
28 8 0

@zylxnapisał(a):

@sebagit, pokaz jak masz ustawione wifi w Compalu, i pokaż zrzut otoczenie z jakiegoś programu typu Inssider czy wifi analyzer 

Wszystkie ustawienia są kilka postów wyżej.

Profesor
1619 418 83

Zobacz tu:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4027616/windows-check-your-network-connection-status

A odnośnie tej karty to masz do niej wgrane najnowsze stery?

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
28 8 0

@MrPepkanapisał(a):

Zobacz tu:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4027616/windows-check-your-network-connection-status

A odnośnie tej karty to masz do niej wgrane najnowsze stery?

Są najnowsze sterowniki, maksymalna jednostka transmisji 1500 tylko nie ma skali

A co do prędkości, to w poniedziałek miałem rozdzielnie internetu od Horizona. Poprosiłem moderatora GMateusz o dekonsolidację,. Chciałem sobie poprawić prędkość w innych pokojach, bo tam gdzie stoi Horizon wszysto było Ok GMateusz zrobił to dla mnie za co bardzo dziękuję. Liczyłem, że będzie lepiej a na nowym routerze internet stał się nie stabilny. Są wachania prędkości jak ściagam pliki i spped testy też w kratkę wychodzą. Raz 180 Mbs  a kolejnym razem 250 Mbs. Jeszcze w poniedziałek rano miałem 37 MB (300Mbs) jak pobierałem pliki z rapidu.net. (testy rędkości z horizona są wczesniej) A po zmianie zaczęły się problemy.

Dlateo ponawiam pytanie, czy mogę samodzielnie zgodnie z instrukcją ze strony UPC.pl aktywować router w horizonie a nastepnie aktywować conect boxa ? Może to coś da.

Profesor
1619 418 83

Możesz użyć Horizona jako AP jak Compala połączysz z Horizonem przewodem Ethernet

Innowator
28 8 0

Wiem, że jest taka możliwość. Jutro to sprawdzę. Wyłączę wifi na conect boxie i zostawię tylko na horizonie.

Wykładowca
754 175 32

@sebagit, Przejrzałem te zrzuty, ale ciągle nigdzie nie widać jaką Compal ustawia finalnie szerokość kanału, a od tego mocno zależy prędkość:

PS: Wynegocjowany link speed można tez podejrzeć w konfiguracji Compala w zakładce "podłączone urządzenia" czy jakoś tak. 

Innowator
28 8 0

Szerokość kanału to 80 Mhz sprawdziłem na telefonie w aplikacji WIFIAnalyzer.  Odmośnie zestawionego połączenia z komputerem zamieszczam screena i jest ok.

Prędkość sprawdzałem również po odłączeniu wszystkich innych urządzeń poza komputerem. Więc nie miało to wpływu na szybkość internetu. Wieczorem sprawdzę jeszcze prędkość jak podłączę horizona do Compala.

podlaczone urzadzenia.png

Innowator
28 8 0

Zrobiłem jeszcze testy conect boxa. I to się może komuś przydać, po wyłaczeniu pasma 2,4 Ghz zwiekszyła się prędkość internetu na 5 Ghz. W pokoju gdzie stoi conect box prędkość wzrosła do 290-300 Mbs a w najbardziej oddalonym pokoju jest około 250 Mbs.

Nie wiem czy router jest zepsuty, ale wyłączenie pasma 2,4 Ghz pomogło.

Użytkownik
2 0 0

Hej

Planuje wziąść na dwa mieszkania ofertę

116 kanałów + 300 Mb/s  - 79,99 zł plus do tego Multiroom za 14,99.
116 kanałów + 300 Mb/s  - 79,99

Tylko tam gdzie nie ma multirooma będę chciał podłączyć osobny router TP-LINK Archer C9, bo potrzebuje podłączyć dysk żeby był dostępny na różnych urządzeniach.

Tylko teraz nie wiem czy ten Horizon który dostanę ma funkcję bridge czy nie bo w jednym, temacie pisze, że jest w innym nie ma i zgłupiałem.

Profesor
1619 418 83

Horizon nie posiada trybu bridge. Jeśli go potrzebujesz to poproś o osobny modem i tam będzie bridge (chyba, że Twoja oferta tego nie przewiduje)

Użytkownik
2 0 0

No właśnie przed chwilą pytałem się na czacie i tam dostałem odpowiedź, że posiada bridge...

Tylko kiedy mam prosić o ten modem skoro będę zamawiał online, bo tylko tak ta oferta jest.

W jakich ofertach mogę wymienić na osobny modem??

Masakra

Profesor
1375 607 54

@matik0109napisał(a):

No właśnie przed chwilą pytałem się na czacie i tam dostałem odpowiedź, że posiada bridge...

Dekoder HZN trybu modem nie posiada.

ConnectBox czy Giga ConnectBox, jeśli mają IPv4 tryb modemu jest.

Jeśli wybierzesz ofertę z netem do 300Mb na stronie www - będzie to co oferta zawiera sprzętowo, czyli tylko dekoder Horizon, który będzie też modemorouterem.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Wykładowca
754 175 32

@matik0109napisał(a):

Tylko kiedy mam prosić o ten modem skoro będę zamawiał online, bo tylko tak ta oferta jest.

W jakich ofertach mogę wymienić na osobny modem??

Masakra

No to prosta piłka, zapisujesz sobie zapis rozmowy z tego czata, zamawiasz usługi, dostajesz Horizona bez Bridge. Składasz reklamację, że miał być, podbierając się rozmową za czata. Dostajesz Compala/Odstępujesz od umowy. 

Przecież jak konsultant powiedział, że jest, to firma będzie musiała się z tego wywiązać. 

Moderator
932 600 151

Brak należytej wiedzy konsultanta lub celowe/przypadkowe wprowadzenie w błąd czy też jakieś nieporozumienie - powodów, dla których przekazał Tobie takie informacje może być bardzo wiele. Chętnie zajmę się sprawą i wyjaśnię dlaczego przekazał Tobie takie, a nie inne informacje. Proszę o kontakt w wiadomości prywatnej. Co do zewnętrznego modemu to także postaram się pomóc.