UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Inspirator
16 0 0

Horizon i dysk NAS

Cześć!

Chcą mi wymienić dekoder na Horizona, więc mam pytanie, czy ktoś miał jakieś problemy przy podłączaniu do niego dysku siecowego NAS (konkretnie Synology)? Czy podłączę i po prostu będzie śmigać?

I przy okazji, czy router wbudowany w Horizona można konfigurować na ekranie monitora pilotem?

Tagi (3)
18 ODPOW. 18
Naukowiec
1121 312 46

Re: Horizon i dysk NAS

Router na ekranie tv pilotem konfigurujesz w bardzo podstawowym zakresie: sieć wifi, ewentualnie ip gdy horizon robi za AP. Reszta konfiguracji jest przez interfejs online. Pamiętaj że horizon ma tylko dwa porty eth. Co do samej konfiguracji i czy będzie działać zależy co chcesz by działało. 

Skoro wymieniają Ci dekoder, to może uda się zostawić obecny modemorouter.

Inspirator
16 0 0

Nie, chcę go wymienić, bo to Ubee - bardzo stabilnie działa, jest ok, ale ja chcę mieć 2,4GHz i 5GHz jednocześnie, bo 2.4GHz muszę dla drukarki WiFi zostawić, bo akurat tam gdzie stoi nie sięga mi łajfaj. A nie chcę kupować osobno routera swojego.

Tak, wiem, że ma tylko dwa wyjścia - dlatego też zastanawiałem się, czy dadzą Horizona + tego całego Connect Box'a, jak się poprosi.

Naukowiec
1121 312 46

Zostaw sobie ubee jako modem, router i ap dla 2.4ghz, a horizona ustaw tylko jako AP dla 5ghz. Nic nie musiz kupować, a będziesz bardziej zadowolony. Ubee to lepszy modem, ma więcej możliwości konfiguracji, będziesz miał więcej portów, a jak zawiesi się horizon to nie zostaniesz bez neta.

Inspirator
16 0 0

O, i to jest rozwiązanie. Nie wpadłem na to. Dzięki!

Naukowiec
1121 312 46

Wiesz, dopiero co w innym temacie dwójka użytkowników walczyła by dostać z powrotem ubee zamiast nowych wynalazków, które niestety mają swoje problemy. 

Inspirator
16 0 0

A mam pytanie - jak technicznie podłącza się w takim razi Ubee do Horizona, żeby Horizon mógł być AP z 5GHz?

Naukowiec
1121 312 46

Zwykłym kablem eth. Horizon wtedy korzysta z DHCP routera do którego zostaje podpięty. Tutaj jest instrukcja:

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007469

Przy czym horizon, może robić za AP również w 2,4Ghz, to już zależy tylko od twoich preferencji i warunków. możesz nawet taki zestaw wykorzystać do zwiększenia zasięgu sieci. 

Inspirator
16 0 0

Apropos zostawienia sobie Ubee - pani z UPC powiedziała mi właśnie, że nie ma możliwości zostawienia sobie Ubee, jak będę brał Horizona...

Naukowiec
1121 312 46

Konsultanci dużo rzeczy mówią, A jeszcze wiele zależy na kogo trafisz. Być może będziesz musiał trochę powalczyć. Na tym forum jest kilka wątków osób które miały podobny problem i udało im się zostawić stary modem. Jednym z rozwiązań może być samodzielna instalacja.

Tytan
Tytan
1843 934 139

@Pudensnapisał(a):

Apropos zostawienia sobie Ubee - pani z UPC powiedziała mi właśnie, że nie ma możliwości zostawienia sobie Ubee, jak będę brał Horizona...

oczywiście że nie ponieważ:

@GMateusznapisał(a)

Sprzęty te nie posiadają już oficjalnego wsparcia technicznego naszej firmy oraz nie spełniają minimalnych wymagań technicznych koniecznych do ich prawidłowej pracy w naszej sieci.

---
"Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję." - Jerzy Dobrowolski
Inspirator
16 0 0

oczywiście że nie ponieważ:

@GMateusznapisał(a)

Sprzęty te nie posiadają już oficjalnego wsparcia technicznego naszej firmy oraz nie spełniają minimalnych wymagań technicznych koniecznych do ich prawidłowej pracy w naszej sieci.

Hmmm... U mnie działa wyśmienicie...

Tytan
Tytan
1843 934 139

oczywiście że działa

trudno kilkudziesieciu tysiącom klientów ***** dostęp do Internetu

ale przy każdej zmianie umowy wymienia się abonentom sprzęt aby docelowo była unifikacja i jedynie ConnectBoxy i kolejne z tej linii

---
"Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję." - Jerzy Dobrowolski
Naukowiec
1121 312 46

@GDA, Niestety nie masz racji. Po pierwsze przytoczony przez Ciebie post dotyczył sytuacji, w ktorej ktoś chciałby dodać do bazy adres mac sprzętu ktory został z niej usunięty. Nic nie mówi na temat konieczności wymiany sprzętu w przypadku podpisania aneksu. W tym samym poście jest zresztą napisane, pogrubioną tekstem:

@GMateusz napisał(a):

Podkreślamy także, że nasza decyzja nie będzie miała wpływu na prawidłową pracę w/w urządzeń dla klientów, którzy jeszcze z nich korzystają.

Po drugie wielu użytkowników, w tym ja,  od czasu tego ogłoszenia podpisywało aneks do umowy, i nikt nie oczekiwał by wymienili sprzęt. Inna sytuacja. 

I wreszcie, po trzecie, ciągle można uzyskać od UPC modem Ubee, ponoć nawet nie jest to duży problem, co jest przedstawione w tym poście, który pojawił się długo po wspomnianym obwieszczeniu:

@1nterfector napisał(a):

@zuzia 

Ubee dali mi bez większych zastanowień. Przed tym był technik, który powiedział, że założył filtr, jak nie pomoże, to żeby poprosić na infolinii o Ubee. Następnego dnia technik założył mi ten modem. On też jest przynajmniej wg. tego co @KOCUREK1970 pisał, na chipsecie PUMA tylko tym razem 5. [...]

PS: to jak to w końcu jest? 

tak:

@GDAnapisał(a): 

@GMateusznapisał(a)

[...] nie spełniają minimalnych wymagań technicznych koniecznych do ich prawidłowej pracy w naszej sieci.

czy:

@GDAnapisał(a):

oczywiście że działa

[...]

Bo wzajemnie się to wyklucza. 

Tytan
Tytan
1843 934 139

staram się nie reagować na twoje posty tutaj w społeczności ale na ten muszę

gościu- na podstawie jednego, dwóch postów chcesz udowodnić swoje teorie?

co.z tego że ktoś dostał? jeden nie wiadomo w jakich okolicznościach, jak możesz to przekładać na setki tysięcy abonentów i im wmawiać rzeczy których mogą nie otrzymać i robisz im jakieś złudne nadzieję?

pozostawiam ci do przemyślenia 

EOT 

---