anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
15 1 2

Horizon port forwarding Minecraft

Proszę o pomoc w przekierowaniu portu 25565 w celu udostępnienia serwera gry Minecraft. Przeszukałem forum ale nie znalazłem podobnego tematu. Na stronach z ustawieniami port forwarding dla ruterów, brakuje instrukcji dla Horizon'a.

11 ODPOW. 11
Highlighted
Tytan
2567 557 124

Re: Horizon port forwarding Minecraft

W GUI Horizona (192.168.1.1) poszukaj. Zapewne taka opcja jest w zakładce Advanced pod nazwą Forwarding

Highlighted
Innowator
15 1 2

Wiem gdzie to znaleźć, ale nie wiem jak poprawnie skonfigurować.

Highlighted
Tytan
2567 557 124

A z czym jest dokładnie problem?

Highlighted
Innowator
15 1 2

Tak jak napisałem w pierwszym poście chcę przekierować port o numerze 25565 i proszę żeby ktoś mi napisał co i gdzie mam wpisać żeby to zadziałało. Nigdy tego nie robiłem, stąd moje pytanie. 

Highlighted
Tytan
2567 557 124

No to wyżej wpisałem jak masz przekierować port. Tak jak wspomniałem w zakładce Advanced masz opcję Forwarding. Tam wpisujesz jako początkowy i końcowy port ten co chcesz przekierować i jako IP wpisujesz IP urządzenia na którym masz serwer gry Minecraft

Highlighted
Ekspert
95 23 9

Po pierwsze musisz mieć w swojej sieci komputer z ustawiuonym statycznym adresem IP. To znaczy,  że adres IP nie będzie się zmieniał po ponownym podłączeniu do sieci komputera na którym masz zainstalowanego Minecrafta.

W pozycji Public Port Range wpisz numer portu który chcesz zforwardować z sieci publicznej t.j. 25565.

W pozycji Target IP Address musisz wpisać adres IP komputera na którym masz zainstalowanego Minecrafta. Musi to bycadres stały (najlepiej statyczny, wpisany ręcznie z zakersu adresów przydzielanych w sieci LAN - nie może zmieniać się dynamicznie po włączeniu komputera do sieci LAN.

W kolejnej pozycji Target Port Range trzeba wpisać ten sam numer portu co pobierany z sieci publicznej - 25565

W kolejnej pozycji Protocol ustaw  Both (nie wiem z jakich protokołów korzysta ta gra)

Highlighted
Innowator
15 1 2

Dzięki, tak też zrobiłem. Jedynie w Horizon nie można wpisać jednego portu tylko zakres, wpisałem 25564-25566. Myślałem że jednak coś jest źle, ale po odczekaniu z pół godziny, zadziałało.

Ekspert
95 23 9

Trzeba wpisać 25565-25565

Wpisanie zbyt szerokiego zakresu może rodzić problemy.

Highlighted
Użytkownik
7 0 0

Pytalem o cos. ale juz dziala. ")

Highlighted
Użytkownik
7 0 0

OK. Jednak nie dziala. 

Czy ktos ma zielone pojecie, jak sforwardowac porty i skonfigurowac utorrenta. zeby na stronie z plikami miec komunikat : Dostepny TAK na zielono. a nie czerwonie NIEdostepny?

Highlighted
Użytkownik
7 0 0

Ale zamieszanie. 

NIepotrzebnie odznaczalem opcje przekierowuj porty w UT.

zaznaczylem to i jednak jest ok