UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
15 2 0

Horizon - słaby zasięg wifi

Cześć,

Wczoraj monterzy UPC zainstalowali u mnie telewizję i internet (dekoder Horizon), wyłączyłem sieć 2,4ghz, skonfigurowałem sieć wifi 5ghz i jestem załamany jej zasięgiem. W pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie wszystko działa świetnie, na każdym urządzeniu osiągam pełne 150mb/s, jednak wystarczy przejść do pokoju obok (za 10 cm ścianą z betonowych bloczków) i mam ledwo 10mb/s. W kolejnym pokoju (dwie ściany, w "linii prostej" od urządzenia Horizon nie więcej niż 8 metrów) zasięgu nie ma w ogóle. Korzystam z urządzeń wyposażonych w całkiem niezłe karty sieciowe, więc to raczej nie tu należy szukać problemu.

W poprzednim mieszkaniu (podobny metraż, ale moim zdaniem dużo gorszy układ + grubsze ściany) Connect Box radził sobie świetnie. Chętnie przetestowałbym rozwiązanie Horizon + Connect Box jako router, ale z tego co usłyszałem na infolinii, Connect Boxa mógłbym otrzymac, gdybym miał internet w opcji 500mb/s.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i znalazł rozwiązanie? Będę wdzięczny za sugestie i pomysły.

54 ODPOW. 54
Konto zbanowane
441 160 27

Re: Horizon - słaby zasięg wifi

Niestety od tego roku connectbox tylko do 500 mbps, ale jeśli masz problemy z zasięgiem to napisz reklamacje, nie masz gwarancji, ale może się udać, że do mniejszej prędkości dostaniesz connectbox.

Dodatkowo sieć 2.4 GHz pomimo, że jest wolniejsza to ma większy zasięg, więc jeśli zależy Ci na zasięgu użyj tej sieci 2.4 Ghz.

Inna możliwość to dokupić wifibooster i za 15 zł / miesiąc dostaniesz wzmacniacz wifi plc od upc, albo na własną ręke możesz podobny sprzęt kupić, nie koniecznie plc. Albo wręcz jakiś access point itd, ale jeśli zależy Ci na sprzęcie operatora to jak już wcześniej wspomniałem spróbuj z reklamacją, możesz ją złożyć nawet w moim upc.

PS: Teoretycznie możesz jeszcze standardowo wykonać reset horizona (30 sek trzymając przycisk reset modem z tyłu) i próbować pozmieniać kanały wifi, ale to bardziej ma wpływ na prędkośc czy stabilność działania niż na sam zasięg.

Konto zbanowane
1247 359 57

@werty23 Z moich obserwacji, którymi się już tutaj dzieliłem, Horizon ma słabszy zasięg Wifi niż CB.

Druga rzecz to, że fale na 5ghz dużo gorzej przenikają przez przeszkody jak ściany czy stropy niż 2.4ghz. Dlatego może się okazać że w drugim pokoju lepszą prędkość masz na 2 4ghz.

Tytan
Tytan
1977 979 157

Probowales ustawic inny kanal?

5Ghz ma zawsze slabszy zasieg tym bardziej jezeli masz takie przeszkody a Horizon zapewne stoi w szafce pod telewizorem

sprobuj z innymi kanalami wg tej instrukcjj, lub wystaw Horizona na zewnątrz (na polke)

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007300

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Innowator
15 2 0

Próbowałem ustawić 2-3 losowe kanały (domyślnie jest: auto), ale nic się nie zmieniło, Później spróbuję jeszcze ustawić bandwidth na 80mhz (obecnie tez jest: auto). 

Dekoder jest ustawiony na półce, więc to nie jest kwestia tłumienia/osłabiania sygnału przez meble

Tytan
999 588 82

Im szerszy kanal (80MHz) tym wieksza mozliwosc wprowadzenia zakłóceń co moze przelożyć sie na gorszy zasięg.

-------------------------------------------

hosting
Tytan
Tytan
1977 979 157

@werty23 skoro nic sie nie zmienilo

to nie ma co sie upierac na to 5Ghz

tylko ustaw radio nan 2.4Ghz i zasieg bedziesz mial poprawny

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Innowator
15 2 0

@Pablo hmm w takim razie spróbuje z węższym kanałem - 20mhz zamiast auto  

@GDA Jeśli już nic innego nie wymyślę, to pewnie tak zrobię - włączę równolegle 2,4 i 5 ghz

BTW. na sytuację pewnie też wpływa fakt, że w najbliższej okolicy mam ponad 30 sieci wifi, z tego przynajmniej 20 z UPC... znacie jakieś narzędzie/aplikacje, która podpowie mi jakie kanały są najmniej obciążone? Korzystam tylko z urządzeń Apple, więc idealnie gdyby to było coś działającego na iOS albo Mac OS.

Konto zbanowane
1247 359 57

Niestety ale na ios nie ma narzędzia do analizy Wifi, gdyż tak sobie Apple postanowiło. Takie są skutki vendor lockinu.  Na androida mogę polecić apke WiFiMan od Ubiquity.

PS: Jak chcesz mieć porządne Wifi to olej sprzęt operatora i zainwestuj w własne porządne  APeki, przy koszcie sprzetów  Appla są to grosze. 

Tytan
1439 822 568

@werty23 przykro mi ale takie narzędzie dla systemu iOS nie istnieje.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Innowator
15 2 0

@zylx Horizon z wyłączonymi sieciami wifi (pracujący tylko jako modem) i do niego kablem podłączony np. Ubiquiti Unifi UAP AC LITE Access Point - czy takie coś będzie działać? Niestety nie mam możliwości montażu AP w innym pomieszczeniu, więc chcąc nie chcąc, musi być umieszczony w pobliżu Horizona.

Tytan
999 588 82

Unifi sa super,.mam w mieszkaniu i korzystam. Instaluje je takzr u klientow (glownie hotele). Musisz pamietac ze aby skonfigurowac takiego ap to musisz na chwile postawic gdzies unifi controller. Oczywiscie pozniej mozesz go wylaczyc (unifi zapamieta ustawienia ale nie bedzie realizowal zadnych bardziej skomplikowanych funkcji ktore wymagaja stalego dostepu do kontrolera)

hosting
Konto zbanowane
1247 359 57

Z AC lite konkretnie nigdy nie korzystałem, ale samo UNiFi gorąco polecam. Z tym że Horizon będzie ciągle służył jako router (rozumiem, że to miałeś na myśli pisząc modem). Do podstawowej  konfiguracji obecnie wystarczy apka na telefonie, nie trzeba juz stawiac kontrolera. 

Tytan
999 588 82

Apka jak by nie bylo jest kontrolerem, forma jest bez znaczenia a przekaz ogolny jest taki ze konfiguracje nalezy wykonac zewnetrznym softem (nie ma tu web gui jak w standardowych ap, routerach)

hosting
Innowator
15 2 0

@zylx miałem na myśli to, że Unifi będzie połączone kablem ethernet z Horizonem, ale tylko Unifi będzie emitowało sygnał wifi w mieszkaniu - można to zrobić w ten sposób, czy Horizon też musi mieć właczone wifi?

No i świetnie, ze można to Unifi skonfigurować przez appkę, bo znając życie, na MacOS softu nie ma, nie wspominając już o porcie ethernet