UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Konto zbanowane
1247 359 57

Re: Horizon - słaby zasięg wifi

Horizon wręcz powinien mieć  wyłączone Wifi w takim przypadku. Powinno działać bez problemu.

Innowator
15 2 0

@zylx dzięki za pomoc! jeszcze jedno pytanie i nie zawracam więcej głowy  

Warto dopłacać do tego Unifi long range, czy ten lite wystarczy? Mieszkanie ma 60 m2

https://www.euro.com.pl/accesspoint/ubiquiti-unifi-ac-lr.bhtml

https://www.euro.com.pl/accesspoint/ubiquiti-unifi-ac-lite.bhtml

Konto zbanowane
441 160 27

Taki sprzęt kupujesz raz i ma pracować wiele lat, więc ja bym na Twoim miejscu od razu dołożył, lepiej mieć sygnał w całym mieszkaniu i nawet trochę poza nim, niż dalej męczyć się ze słąbym wifi   Chociaż z tego co wiem to oba sprzęty mają b. dobre wifi, sam kiedyś planowałem kupić, ale od czasu jak mam neta z connectbox i horizon jednocześnie to nie mam problemów z zasięgiem

Innym wyjściem jest zakup w sklepie typu xkom gdzie bez problemu w ciągu 14 dni oddasz sprzęt, wtedy możesz wziąc 2 i porównać czy wystarczy ten tańszy czy nie, zawsze można zwrócić. W euro z tego co wiem to bardzo ciężko ze zwrotami. 

Konto zbanowane
1247 359 57

@werty23 AC Lite nigdy nie miałem, AC LR już tak, i pracował bardzo dobrze. Jedyna różnica miedzy nimi według specyfikacji to układ anten dla 24ghz, Lite ma 2x2, LR 3x3. W 5ghz oba mają 2x2. 

Generalnie część urządzeń Appla ma układ anten 3x3 (co jest ewenementem) i jakaś różnica może być, aczkolwiek i tak większość czasu będziesz korzystać z 5ghz. 

PS: Rada @Informatyga, by kupić gdzieś, gdzie można zwrócić jest bardzo dobra. Zawsze się może okazać, ze z jakiegoś powodu UNIFI nie jest dla Ciebie i będziesz mógł bez problemu zwrócić. 

Wykładowca
815 193 10

Albo powalczyć o tego ConnectBoxa. jeżeli jest taka tragedia z zasięgiem. Ja bym najpierw spróbował wywalczyć dekonsolidację.. Choć teraz trudno to uzyskać.

Konto zbanowane
441 160 27

Dekonsolidacja, connectbox dać w 1 pomieszczeniu, horizona w innym i połączyć je skrętką i masz wifi i z tego i z tego i powinno dać radę. - najtańsze rozwiązanie 

Tytan
Tytan
1978 979 157

Ale napisal wyraznie ze:

@werty23napisał(a):

z tego co usłyszałem na infolinii, Connect Boxa mógłbym otrzymac, gdybym miał internet w opcji 500mb/s

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Konto zbanowane
441 160 27

@GDA  można próbować drogą reklamacyjną, gwarancji nie ma, ale zawsze jest szansa :|

Ale fakt, żeby bez problemu dostać connectbox to tylko net 500

Tytan
Tytan
1978 979 157

Jaka reklamacja? na jakiej podstawie?

jak po kablu jest pelna predkosc to nie ma co reklamować

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Konto zbanowane
1247 359 57

Swego czasu @GMateusz pomógł tutaj komuś  z dekondolidacją, może ta ścieżka jest jeszcze dostępna. 

Ciągle jak się ktoś postara to przy aneksie lub nowej umowie można sobie załatwić dwa sprzęty dla niższych prędkości. Ścieżka reklamacyjne też okazać się skuteczna, bo koniec końców chodzi o zadowolenie klienta, a w UPC przy najmniej część pracowników to rozumie. 

Tytan
1002 588 82

Zadowolenie klienta to jedno ale z drugiej strony jest to bieznes który ma przynosić dochody i to najszybciej jak to możliwe. Dwa sprzęty amortyzują się o wiele dłużej.

Nie od dzisiaj wiadomo że WiFi to śliski temat z tego też powodu nikt nic nie gwarantuję przy korzystaniu usług za pomocą tego medium. Przy Wifi zadowolenie klienta to kontrowersyjna sprawa.

-------------------------------------------

hosting
Innowator
15 2 0

Kontaktowałem się w sprawie dodatkowego Connect Boxa.

infolinia: proszę rozmawiać z działem technicznym

dzial techniczny: proszę wykupić wifi booster za 15 pln miesięcznie

Opiekun osiedla: tylko od opcji 500 mb/s

Droga reklamacji raczej nie ma sensu, bo w pomieszczeniu w którym znajduje się Horizon, na wszystkich urządzeniach jakie posiadam Speedtest za każdym razem pokazuje prędkość 152 Mb/s i internet działa świetnie. Problem zaczyna się po wyjściu z pokoju.

zastanawia mnie jeszcze jedno. Horizon który otrzymałem nie jest nowy i był już przez kogoś używany, o czym świadczył stan pudełka jak i lekkie zabrudzenia na samym dekoderze. W czasie montażu, jak już udało się odpalić dekoder jeden z monterów powiedział do drugiego coś w stylu „dekoder działa, to pewnie u niej był jakiś problem”, ale to już takie moje „gdybanie” bo nie wierze, ze ktoś zainstalowałby u mnie niesprawny sprzęt postaram się jeszcze w tym tygodniu kupić ten AP i dam znać czy udało się rozwiązać problem.

Tytan
1002 588 82

Operator ma Ci pozostawić sprzęt za pomocą którego świadczy usługi z umowy. Nie musi Ci wydawać sprzętu nowego, ma być sprawny.

-------------------------------------------

hosting
Tytan
1439 822 568

Oczywiście Horizon lub Connect Box nie mają podjazdu do Unifi AP LR, ale obawiam się, że skoro nie ważne jakie urządzenie, docelowo i tak będzie stało w tym miejscu co teraz to cudów się nie spodziewaj. Jesteś pewien, że ściana jest ze zwykłych bloczków betonowych? Bo po opisie brzmi jak radziecka wielka płyta pełna metalu. Co to za budownictwo?

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Innowator
15 2 0

@GMateusz własnie to też mnie zastanawia, bo mieszkanie jest zupełnie nowe, oddane przez dewelopera 2 miesiące temu. Sprawdziłem dokładnie, ściana jest z bloczków silikatowych.

Do głowy przyszło mi jeszcze jedno rozwiązanie, tam gdzie stoi Horizon oraz w pokoju w którym zasięgu wifi nie ma są gniazdka ethernetowe w ścianach. Jeśli podłączę Horizon do tego gniazdka w ścianie, a w drugim pomieszczeniu podłącze Unifi, to urządzenia chyba powinny się "widzieć" i Unifi będzie pracował jako AP?