UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Konto zbanowane
1247 359 57

Re: Horizon - słaby zasięg wifi

@werty23 Jeśli te gniazdka łączy kabel to tak. Aczkolwiek nie koniecznie tak musi być. Sprawdź to sobie.

Tytan
1002 588 82

Jezeli projekt budowlany zostal zatwierdzony po 2013 roku to w mieszkaniu powinna znajdowac sie skrzynka abonencka w ktorej powinny schodzic sie wszystkie ethernety, kable koncentryczne i kable swiatlowodowe. W tym miejscu nalezalo by wykonac cross miedzy przewodami. Nie wiem jakie zakonczenia beda w skrzynce poniewaz tego ustawa nie precyzuje i deweloperzy stosuja rozne rozwiazania. U mnie byly mini patchpanele. 

-------------------------------------------

hosting
Innowator
15 2 0

@Pablo mam taką skrzynkę, ale teraz też nie pamiętam co tam dokładnie jest. Wrzucę później zdjęcie jak to wygląda, to może będziesz mógł coś podpowiedzieć w kwestii tego crossowania 

Tytan
1439 822 568

@Pablo napisał(a):

Jezeli projekt budowlany zostal zatwierdzony po 2013 roku to w mieszkaniu powinna znajdowac sie skrzynka abonencka w ktorej powinny schodzic sie wszystkie ethernety, kable koncentryczne i kable swiatlowodowe. W tym miejscu nalezalo by wykonac cross miedzy przewodami. Nie wiem jakie zakonczenia beda w skrzynce poniewaz tego ustawa nie precyzuje i deweloperzy stosuja rozne rozwiazania. U mnie byly mini patchpanele. 

Zapodaj numerem/nazwą dokumentu, który to normuje - chętnie poczytam w wolnej chwili.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Konto zbanowane
1247 359 57

@GMateusz OIDP chodzi o ten dokument: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20120001289.

A to chyba fragment o którym wspomina @Pablo:

§ 192e. Instalację telekomunikacyjną budynku mieszkalnego wielorodzinnego stanowią w szczególności:
[...]

2) telekomunikacyjne skrzynki mieszkaniowe, zlokalizowane w pobliżu drzwi wejściowych do mieszkania, służące w szczególności umieszczeniu doprowadzonych do nich zakończeń kabli, umieszczeniu urządzeń aktywnych lub pasywnych oraz, w razie potrzeby, z doprowadzeniem zasilania elektrycznego, a także umożliwiające dystrybucję sygnału w mieszkaniu;
Tytan
1002 588 82

Tak to to. Wybaczcie ze tak zdawkowo odpisuje w niektorych tematach ale bujam sie z dzieckiem po energylandii i tak w przerwach.miedzy rollercosterami zerkam na forum.

hosting
Innowator
15 2 0

@Pablo Ponizej zdjecie z mojej skrzynki multimedialnej, niestety nie dostalem od dewelopera zadnego opisu, specyfikacji itp. W mieszkaniu mam 3 gniazdka sieciowe.1014E8F5-A8FB-47B6-AA28-D2FF5F98F7D0.jpeg

Tytan
1002 588 82

Bardzo ladna skrzynka

Wyciagnij keystony (gniazda rj 45) sa tylko na zatrzask i zacznij od tego czy deweloper zacisnal do nich przewody. Pozniej zaczyna sie szukanie, bardzo przydatnym w takich wypadakch jest szukacz par kabli ale bez tego tez sie da, potrzebne beda dwa urzadzrnia aktywne ktore bedziesz mogl wpiac pd strony pokoju i szafki w celu odnalezirnia kabla.

hosting
Tytan
2162 821 71

@werty23 

Nie tylko sprawdź keystony w szafce, ale i odkręć gniazdka w ścianach i zobacz czy fizycznie są pod nie zarobione przewody sieciowe.

Często jest tak, że keystony i gniazdka są, tylko, że do niczego nie podłączone.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
15 2 0

@Pablo Keystony maja zacisniete przewody, a kable sa ponumerowane, jesli ta numeracja jest zgodna z numerami pomieszczen w mieszkaniu z planu deweloperskiego, to obejdzie sie bez szukania i zgadywania nie wiem tylko po co jest tam 5 zacisnietych keystonow, skoro gniazdka mam tylko w 3 pomieszczeniach, ale jak sie w tym pogubie to poprosze o pomoc jakiegos sieciowca z firmy. Na razie czekam na Unifi i dam znac za kilka dni czy problem rozwiazany.

Jeszcze raz dziekuje wszystkim za pomoc i zaangazowanie w temacie  

Konto zbanowane
1247 359 57

@werty23 U mnie dwie skretkę lecą dodatkowo do skrzynki w  piwnicy.

Tytan
2162 821 71

@werty23napisał(a):

nie wiem tylko po co jest tam 5 zacisnietych keystonow, skoro gniazdka mam tylko w 3 pomieszczeniach

Jeśli gniazdka podwójne to masz odpowiedz.

A jeśli nie, to przewody są położone tylko niczym nie zakończone i ukryte w ścianach.

Często jest tak, że do danego punktu idą po 2 przewody ale gniazdko jest pojedyńcze.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Tytan
1002 588 82

@werty23napisał(a):

@Pablo Keystony maja zacisniete przewody, a kable sa ponumerowane, jesli ta numeracja jest zgodna z numerami pomieszczen w mieszkaniu z planu deweloperskiego, to obejdzie sie bez szukania i zgadywania nie wiem tylko po co jest tam 5 zacisnietych keystonow, skoro gniazdka mam tylko w 3 pomieszczeniach, ale jak sie w tym pogubie to poprosze o pomoc jakiegos sieciowca z firmy. Na razie czekam na Unifi i dam znac za kilka dni czy problem rozwiazany.

Jeszcze raz dziekuje wszystkim za pomoc i zaangazowanie w temacie  

Deweloper odrobil lekcje, dwa dodatkowe przewody biegna do wspolnego pomoeszczenia teletechnicznego gdzies w piwnicy

hosting
Tytan
1439 822 568

Brat odbiera nowe mieszkanie deweloperskie we wrześniu, ciekaw jestem czy jego deweloper odrobił zadanie domowe. Trzeba to będzie zweryfikować  @zylx dzięki za link.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Tytan
2162 821 71

@werty23 napisał(a):

Na razie czekam na Unifi i dam znac za kilka dni czy problem rozwiazany.

Kiedy sprzęt dotrze, proszę się z Nami podzielić wnioskami i odczuciami.

Będzie to bardzo pomocne dla innych 

Dziękujemy.