UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Innowator
15 2 0

Re: Horizon - słaby zasięg wifi

Cześć  obiecalem, ze dam znać czy udało się rozwiązać problem, więc do rzeczy...

AP Unifi otrzymałem już ponad tydzień temu, szybkie podłączenie, bajecznie prosta i intuicyjna konfiguracja przez appkę w telefonie, wyłączenie wifi w Horizonie i... nic się nie zmieniło  w pokoju w którym był AP oczywiście rewelacja, po wifi pełne 150 Mb/s. Po przejściu do pokoju na drugiej stronie mieszkania tak samo jak z Horizonem, internet ledwo zipie :/ przyznam, że zniechęciło mnie to dość mocno i na kilka dni dałem sobie spokój.

Dziś postanowiłem spróbować drugiego rozwiązania. Podłączyłem Unifi do gniazdka w pokoju, w którym był problem z zasięgiem, połączyłem odpowiednie keystony w skrzynce teletechnicznej patchcordem, Unifi dostaje prąd przez POE, więc sieć jest ok, ale nie mogę przetestować internetu, bo brakuje mi jednego kabla ethernetowego mam tylko kilka patchcordów. które są za krótkie zeby połączyć zasilacz Unifi z Horizonem :/ więc dopiero jutro kupię dłuższy kabel i sprawdzę, no ale już powinno być wszystko ok, nie ma siły żeby to nie działało  

Przy okazji mam pytanie - w takim rozwiązaniu jak powyżej bede miał w mieszkaniu 2 sieci wifi - jedną z Horizona, drugą z Unifi. Jak sprawić, żeby sprzęt sam wykrywał, który sygnał jest mocniejszy i przełączał się na dane źródło? sieci będą na 5ghz. Mam im nadać identyczne SSID i hasła? Jakieś specjalne opcje w ustawieniach Horizona i Unifi trzeba zaznaczyć? korzystam tylko z urządzeń Apple (jeśli to ma jakieś znaczenie przy konfiguracji).

Tytan
1439 822 568

@werty23 chciałem tylko powiedzieć, że nie mam pojęcia z czego Twój deweloper zrobił te ściany skoro nawet Unifi tam rady nie daje :o

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Innowator
15 2 0

Sam sie nad tym zastanawiam 😃 bo nie pamietam zebym dodatkowo doplacal za klatke Faradaya albo wypelnienie scian olowiem 😃

Gdyby to jeszcze byla jakas wielka plyta z lat 70 to jeszcze bym zrozumial, ale to przeciez zupelnie nowy budynek...

Konto zbanowane
1247 359 57

@werty23napisał(a):

Przy okazji mam pytanie - w takim rozwiązaniu jak powyżej bede miał w mieszkaniu 2 sieci wifi - jedną z Horizona, drugą z Unifi. Jak sprawić, żeby sprzęt sam wykrywał, który sygnał jest mocniejszy i przełączał się na dane źródło? sieci będą na 5ghz. Mam im nadać identyczne SSID i hasła? Jakieś specjalne opcje w ustawieniach Horizona i Unifi trzeba zaznaczyć? korzystam tylko z urządzeń Apple (jeśli to ma jakieś znaczenie przy konfiguracji).

Generalnie, wykorzystując jako jeden AP Horizona nie masz za dużego wyboru. Pomimo że UNIFI jak i urządzenia appla obsługują protokoły wspierające przełączanie się pomiędzy różnymi APekami tej samej sieci (801.11v/r/k), to nie obsługuje ich Horizon, więc z nich nie skorzystasz.

Ustawiasz ten sam SSID, to samo hasło i rodzaj szyfrowania. Dodatkowo wybierasz dla obu sieci kanały, które wzajemnie na siebie nie zachodzą. A UNIFI dodatkowo wyłączasz Band Steering i Fast Roamning. To od  urządzeń końcowych będzie zależeć, do którego APka się podepną, czasem urządzenia mogą wykazać pewną niechęć do przeskoczenia z jednego do drugiego. 

Tytan
1439 822 568

@werty23 napisał(a):

Sam sie nad tym zastanawiam 😃 bo nie pamietam zebym dodatkowo doplacal za klatke Faradaya albo wypelnienie scian olowiem 😃

Gdyby to jeszcze byla jakas wielka plyta z lat 70 to jeszcze bym zrozumial, ale to przeciez zupelnie nowy budynek...

Mieszkam w takowej. Mikrotik + Unifi AP LR i w każdym pokoju mam 245+/250.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Innowator
15 2 0

@zylx dziekuje za rady! 😊 ustawie wszystko tak jak opisales i przez jakis czas bede testowal. Jesli to przelaczanie rzeczywiscie bedzie bardzo problematyczne, to najwyzej kupie drugi AP Unifi i wyeliminuje Horizona z sieci wifi. 

Btw. Mowiac o kanalach, ktore na siebie nie zachodza masz na mysli po prostu kanaly, ktore maja skrajne, nie sasiadujace ze soba numery? Czy trzeba uzyc jakiejs appki do analizy sieci i na podstawie wynikow wybrac kanaly?

Konto zbanowane
1247 359 57

Nie muszą być skrajne. Ważne by na siebie nie zachodziły. Pamiętaj, że dla 5ghz kanał ma szerokość 80mhz (w przypadku tych sprzętów).

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_WLAN_channels

Innowator
43 5 0

Najlepszą metodą sprawdzania jest pomiar. Jeśli masz telefon z Androidem to zainstaluj sobie aplikację np WiFiOverview 360.  Jeśli masz komputer z Windowsem to możesz użyć inSSIDer 3 lub aplikację Xirrus Wi-Fi Inspektor. Wszystkie te aplikacje są darmowe i pozwlają na pomiary sieci WiFi  - oczywiście dla tych zakresów częstotliwości, jakie obsługuje karta WiFi w urządzeniu na którym zainstalowane jest oprogramowanie. Poruszając się po mieszkaniu możesz sprawdzić jak się zmienia moc odbieranego sygnału. Programy te pokazują także inne zainstalowane w pobliżu żródła WiFi oraz ich nazwy i  kanałów na których one działają.

Jeśli będziesz widział jednocześnie ponad 20 punktów dostępowych na zakresie 2,4GHz to zapomnij o jego użytkowaniu tego zakresu - będą kłopoty. A w blokach mieszkalnych wszyscy mają włączone WiFi niezależnie od tego czy go używają.

Innowator
15 2 0

Wlasnie nie mam zadnego sprzetu z Androidem czy Windowsem, tylko MacOS i iOS. A swoja droga tak sie wlasnie dzis zastanawialem, jak na komputerze mi wyskoczylo ponad 30 dostepnych sieci wifi, z czego 70% to UPC, ze gdyby tak ludzie mieli troche wieksza swiadomosc (bo stawiam dolary przeciwko orzechom, ze zdecydowana wiekszosc nawet nie wie, ze ma uruchomione 2,4 i 5 ghz, to moze troche wiekszy porzadek by panowal i mniej problemow z sieciami

Wracajac do tematu, Unifi podlaczony, ladnie sie swieci i w koncu w calym mieszkaniu pelne 150 Mb/s. Teraz jeszcze postaram sie ustawic to tak zeby sie ladnie urzadzenia przelaczaly miedzy sieciami, a jesli sie nie uda, to trzeba bedzie zainwestowac w drugie Unifi 

919C4C67-1BC0-47D8-B7BE-E9D049A801AA.jpeg

Konto zbanowane
1247 359 57

Sama sieć, który tylko sieje beacon framy nie powoduje jakiś większych zakłóceń. Dopiero gdy w tej sieci odbywa się transmisja są problemy. Dlatego duża ilość sieci niekoniecznie musi o czymś świadczyć.