UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
5 0 0

HORIZON, ZMIANA IP

Witam czy jest możliwość zmienienia adresu IP w dekoderze Horizon?

A jak nie to czy jest taka możliwość w jakimś innym dekoderze?

Tagi (1)
9 ODPOW. 9
ex-Moderator
49 31 13

Re: HORIZON, ZMIANA IP

@stusiok chodzi Ci o adres IP zewnętrzny jaki uzyskuje nasz sprzęt? Czy wewnętrzną adresację?

W rzypadku IP publicznego, to przydzielany jest on dynamicznie. Ulega on zmianie co pewien czas. Proces jest w pełni zautomatyzowany, nie ingerujemy w niego.

Jeżeli chodzi o adres IP prywatny, to można go zmienić po wejściu na stronę Horizona 192.168.1.1 (domyślny login: admin, hasło: admin), w zakładce: Basic >> Local Area Network.

Użytkownik
5 0 0

Chodzi o adres IP prywatny, jestem na stronie horizona w zakładce Local Area Network, ale jest problem ponieważ nie wiem jak to można zrobić. Co ogólnie trzeba zrobić?

Użytkownik
5 0 0

@Mateusz jak to zrobić?

ex-Moderator
49 31 13

@stusiok w tej zakładce interesują Cię dwa pola IP Address i Starting Local Address. Jeżeli chcesz zmienić adres Horizona np. na 192.168.0.1, to należy ustawić:

IP Address : 192.168.0.1

Starting Local Address: 192.168.0.10

i zapisać zmiany.

Użytkownik
5 0 0

@Mateusz jest mały problem, nie chodziło mi o to ip, tylko o to takie co się pokazuje wszędzie.

Przepraszam za błąd. Nie wiem jak konkretnie się to nazywa.

-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

@stusiok, czyli chodzi o IP publiczne

@Mateusz już odpisał w tym temacie....

"W przypadku IP publicznego, to przydzielany jest on dynamicznie. Ulega on zmianie co pewien czas. Proces jest w pełni zautomatyzowany, nie ingerujemy w niego."

Tym samym nie ma możliwości zmiany IP publicznego.

Użytkownik
5 0 0

Chodzi mi od adres klienta, np. na teamspeaku

Tytan
1996 796 70

@stusiok

Jest to zatem adres zewnętrzny publiczny.

Można go zmienić - kiedy do Horizona podłączymy własny router z portem WAN i to z niego będziemy korzystać.

Restart prądowy 30 sekund Horizona i własnego routera i mamy inne IP.

Można też spróbować z modemorouterem od UPC Polska - zamontują go i internet będzie wtedy NIE z Horizona a z ConnectBoxa, który otrzyma inne IP.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Tytan
2272 533 100

Dorzucę jeszcze jeden sposób (NIE zadziała w Horizonie)

Gdy ma się Ubee lub Compala to przełączyć w tryb bridge, podłączyć do swojego routera i w swoim routerze zmienić MAC. Wtedy też zmieni się publiczne IP

https://zanimnapiszesz.info