UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Specjalista
62 17 1

Internet 250 mb/s

Mam pytanie mam Horizon z Internetem. Czy to prawda, że aby mieć 250 mb/ s trzeba do Horizona mieć mieć ten najnowszy modem Conectbox? Po co zatem kombi Horizona?
19 ODPOW. 19
Zawodowiec
168 36 9

Re: Internet 250 mb/s

z tego co wiem horizon nie jest wymagany, a connectBOX wg mnie jest zalecany ze względu na stabilniejsze działanie i szybkie, dwuzakresowe WIFI (nwm czy N czy AC)

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Specjalista
62 17 1

Dziękuję. Właśnie zaletą Horizona jest jedno pudełko. Dlaczego zamiast poprawić jego działalność psują jego zalety.
Zawodowiec
168 36 9

@Aleks napisał(a):
Dziękuję. Właśnie zaletą Horizona jest jedno pudełko. Dlaczego zamiast poprawić jego działalność psują jego zalety.

Powiem ci tak, ja mam telewizje na horizonie, a internet i telefon mam uaktywniony na osobnym routerze więc można bez problemu brać w takiej konfiguracji

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Tytan
2162 821 71

Jaka prędkość internetu by nie była, zawsze warto mieć Hirizona i osobny modemorouter - jeśli będziesz miał tylko Horizona (usługa tv i internet), to w przypadku jego awarii zostajesz z niczym! A tak, jeśli Horizon nawali, to chociaż można się poratować internetem z ConectBoxa.
.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
24 7 5

@Aleks napisał(a):
Mam pytanie mam Horizon z Internetem. Czy to prawda, że aby mieć 250 mb/ s trzeba do Horizona mieć mieć ten najnowszy modem Conectbox? Po co zatem kombi Horizona?

Nawet jeżeli to prawda to i ak szczerze polecam compala(modem). Zawsze będzie miał lepszy zasięg od horizona. 

Specjalista
62 17 1

Widzę że wszyscy namawiacie do conectbixa, ale czy Horizon nie był w zamyśle robiony jako jedno pudełko do wielu usług? Jako wygoda? Wprowadzano go przy maksymalnym łączu 250 mb/s, wiec teraz namawiając na conectboxa sami przyznają że to gniot
-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

@Aleks nie koniecznie gniot ale w przypadku awarii Horizona nie masz ani tv, ani Internetu ani telefonu (a tak się już zdarzało) jak masz Horizon + Connectbox w razie awarii jednego masz jeszcze drugie  

W sumie nikt nie namawia, a jedynie radzi i to nie pracownicy UPC (jak sugeruje twoja wypowiedź) a użytkownicy ich usług. 

Tytan
Tytan
1978 979 157

Pierwszego Horizon używałem bez routera i nie narzekalem na pewno brak dodatkowych kabli pradu itp jest zaleta

Jeżeli jest awaria to czy Internet przez Horizona czy przez router tak samo pada
-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Omnibus
349 129 7

Koledzy po co się nakręcać, jak prawda jest zupełnie inna? Modem i router w Hirizonie działają świetnie. Nawet wczoraj wrzuciłem tu link ze spidtesta po wi-fi pokazało 249,5 i 19,99 wyjścia. Mam dwupoziomowe lokum 180 m² i w każdym miejscu zasięg minimum 2 kreski. Oczywiście mam też 500 Mb na najnowszym modemie, którego prawie wogóle nie podłączam. Jesli boicie się awarii sprzętu, to po pierwsze zadajcie sobie pytanie jak są częste. Po drugie policzcie ile miesięcznie kosztuje prąd do drugiego modemu, a okaże się, że taniej jest utrzymać jakieś rezerwowe LTE niż mieć non stop podłączony ten drugi modem.

Oczywiście jest jeszcze rozwiązanie pośrednie, które stosuję w uzupełnieniu, a mianowicie sam router będący repeterem sygnału.z Horizona. Poszerza mi zasięg na ogród i działa tylko w ustalonych godzinach, przez co mniej pożera i mniej promieniuje (to dla tych co się boją radiacji).

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Tytan
2162 821 71

@Alex
Zamysł zamysłem, ale założenia działu PR operatora nigdy nie idą w parze z rzeczywistością.

@brodacz
Nikt nikomu niczego nie broni - ale jakoś nie mam przekonania do urządzeń wszystkomających.
.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
-
Nie dotyczy

@GDA nie prawda Pamiętasz pewną awarię Horizona Samej platformy. Wtedy wszystkie usługi leżały a internet przez modem był  

Twoja wypowiedz tyczy się tylko sytułacji kiedy jest awarja sieci UPC i nie dostajesz sygnału (tak w uproszczeni piszę), wtedy fakt nic nie pomoże.

-
Nie dotyczy

@brodacz mądrze prawisz a właściwie powinienem zacząć od witaj  

Już na forum, hdtv wieść doszła o społeczności ? czy to zbieżność nicków?

Tak czy siak super, że jesteś!

Omnibus
349 129 7

@KOCUREK1970 napisał(a):

@brodacz
Nikt nikomu niczego nie broni - ale jakoś nie mam przekonania do urządzeń wszystkomających.

Ok, każdy ma prawo do własnych przekonań, nie zmienia to faktu, że niemal każdy z nas ma w kieszeni telefon, komputer, aparat fotograficzny, latarkę itd, a to wszystko w jednym małym  smartfonienie i nie uważamy, że im więcej funkcji tym gorzej. Liczą się fakty, a te działają na korzyść Horizona.

Po pierwsze sprawdźmy zasięg na obu zakresach (2,4 i 5Ghz). Jeśli mieszkamy w bloku należy ograniczyć pasmo do 20 MHz. Dzięki temu zmniejszymy wzajemne zakłócanie z sąsiadami. Wbrew obiegowej opinii nie uciekajmy z kanałów 1, 7 i 13 bo właśnie kanały nachodzące czynią większe zakłócenia w sygnale niż inne na tym samym kanale. Oczywiście zazwyczaj instalatorzy nie zmieniają kanałów i okazuje się, że na 20 sieci wi-fi np 15 jest w tym samym miejscu, zatem tu szukajmy mniej zapchanego (np przy pomocy wi-fi analyzer) i zmieńmy na 7 lub 13. Jeśli i to nie pomaga ustabilizować sygnału to wtedy szukajmy pustego miejsca na innych kanałach.

Alternatywą może być też PLC, czyli internet po gniazdkach elektrycznych. Te relatywnie nowe urządzenia regularnie tanieją i są już w rozsądnych cenach.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Omnibus
349 129 7

@Marcinosr napisał(a):

@brodacz mądrze prawisz a właściwie powinienem zacząć od witaj  

Już na forum, hdtv wieść doszła o społeczności ? czy to zbieżność nicków?

Tak czy siak super, że jesteś!

Fakt, to ja, ale tam temat UPC umarł śmiercią naturalną (co jest raczej pozytywną informacją bo nowe posty pojawiały się tylko gdy coś było nie tak), więc może moje 20-to letnie doświadczenie w branży komuś się tu przyda?

Poza tym wciąż się łudzę, że może jacyś decydenci w UPC skojarzą spadek sprzedaży usług z sugestiami odbiorców? Dział marketingu zawsze był totalną porażką (momentami miałem wrażenie, że zatrudniono ludzi z małych miejscowości tylko dlatego, że byli tańsi - a ci nie wiedząc czym jest kablówka zafascynowali się tym, co dla innych już fascynacją nie było i miliony szły w błoto). Dziś już jest lepiej od strony reklamy, ale inne działy jakby jadą na zaciągniętym ręcznym.