UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Inspirator
5 0 1

Internet poprzez wifi w telewizorze

Mam pytanie odnośnie wi fi w telewizorze. Gdy robię test szybkości łącza (speedtest.pl), maksymalną jaką pokazuje ów test to 110Mb/s.Łączę Telewizor połączony z sygnałem 5.0Ghz, telewizor posiada wbudowany moduł wifi z protokołem 802.11ac 2x2. Mój internet to 300Mb/s, korzystam z dekodera Horizon. Zastanawiam się, co może być przyczyną, że póki co nie mogę uzyskać prędkości przynajmniej zbliżonej do umownej?. W tej chwili ustawiłem na sztywno szerokość 80Mhz na kanale 48. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić ale uważam, że standard ac powinien bez problemu odbierać transfer nawet do 1Gb, jeżeli ma się oczywiście taką usługę, która to umożliwia. Z góry dziękuję za podpowiedzi. 

10 ODPOW. 10
Nauczyciel
655 448 61

Re: Internet poprzez wifi w telewizorze

Ograniczenia techniczne TV, wolny proc, malo ram i wolna pamięć masowa. Z resztą prędkości po wifi nikt nie gwarantuje, moze byc i 1Mbit i nie podlega to reklamacji.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Profesor
1475 644 61

@Marcinos5

Witamy na naszym forum

By wiedzieć z czym mamy dokładnie do czynienia musisz ustalić jaką dokładnie kartę sieciową wifi ma tv - model i producent karty wifi w tv.

Za sterownik karty wifi w tv odpowiada producent tv, bo to w sofcie tv zaszyte są te sterowniki.

Należy też pamiętać, że nie kazdy chipset w jednym urządzeniu współpracuje idealnie z chipsetem innego urzadzenia.

Wifi jest wielce umowne i nikt niczego z nim nie gwarantuje, bo wszystko uwarunkowane jest lokalnie i indywidualnie.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
5 0 1

Niestety dzwoniąc na pomoc techniczną producenta tv nikt nie jest w stanie odpowiedzieć jakie dokładnie parametry ma karta sieciowa wbudowana w tym telewizorze. Dodam, że na telefonie czy pececie za każdym razem gdy wykonuję speed test jest on niemal taki jak na umowie, więc chyba muszę się z tym pogodzić, że telewizor to nie komputer pomimo wbudowanego modułu obsługującego standard wi-fi piątej generacji nawet gdy router tj. Horizon stoi 30 cm od telewizora. 

Profesor
1475 644 61

@Marcinos5

Powiem Koledze więcej - znając życie to w tym tv (jak w większości zresztą tv) karta sieciowa LAN ma tylko 100 Mb.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
5 0 1

Zapomniałem napisać, że to philips 49PUS8303/12. Może bardziej doświadczonym kolegom uda się to ustalić

Profesor
1668 425 87

Tak jak napisał Kolega @Pablo problemem może być słaby procesor, mała ilość RAM i słaba wydajnościowo (jeśli chodzi o prędkość zapisu) pamięć masowa. Dodałbym jeszcze małoczuły chipset Wi-Fi w TV i nieprawidłową obsługę HTML5 w przeglądarce w TV i mamy to co mamy

https://zanimnapiszesz.info
Wykładowca
852 220 36

@Marcinos5, Więcej raczej nie wyciągniesz, bo w TV więcej nie jest niepotrzebne. Te 110mbs spokojnie wystarczy na streaming bezstratny z dysku 4k blue-ray kontentu Dolby Vision (80-100mbs), a nic lepszego obecnie nie jest nawet dostępne na rynku, nie licząc 8k, którego ten TV i tak nie odtworzy.  Tak z ciekawości, próbowałeś po kablu?

Nauczyciel
655 448 61

@Marcinos5napisał(a):

Zapomniałem napisać, że to philips 49PUS8303/12. Może bardziej doświadczonym kolegom uda się to ustalić

No to teraz sie wpieniłem. Uwarunkowania techniczne do poruszonego zagadnienia są zawsze takie same więc o jakim doświadczeni piszesz. Próbujesz uzyskać 300 Mbit na sprzęcie który nie dość że nie jest przeznaczony do pobijania rekordów prędkości łącza to i jest mu to niepotrzebne (nikt go po to nie projektował)
No i co z tego że jest to "philips 49PUS8303/12", mam paść na kolana czy co ?
Producent teraz cytuje określa procesor w specyfikacji w następująćy sposób

"Przetwarzanie

Moc przetwarzania : Czterordzeniowy "

Aż ekran oplułem (toż to dynamit wśród procesorów)

Postanowiłem pokopać i znalazłem, na wyposażeniu znajduję się MediaTek 5891 który nie jest demonem prędkośći o pierwsze wzianki o nim napotkalem w 2015 roku.

Test jednego z najbardziej poważanych portali o tematyce RTV w którym osoba recenzująca napisała

"Interfejs obecnie jest już na pograniczu komfortowej prędkości działania, bo od dłuższego czasu nie zaktualizowano platformy sprzętowej."

Żródło HDTV Polska

Tak więc nim poprosisz następnym razem kogoś z większym doświaczeniem to zastanów się na twoją wiedzą i nad tym czego wymagasz.

Chyba wyczerpałem temat.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Inspirator
5 0 1

Próbowałem po kablu, nigdy nie było więcej niż 56 Mb. Po kilku godzinach pracy po kablu internet przestawał działać. Dodatkowo tv nie widział 5Ghz. Musiałem za każdym razem resetować część modemową horizona. To już drugi horizon na pokładzie. Technik uznał, że w pierwszym był  problem z portami.Ten drugi przynajmniej sieje 5Ghz i stabilnie pracuje na tej szerokości tv go nie gubi, ale po kablu nic się nie zmieniło. Co wydaje mi się dziwne. Po kablu Internet powinien hulać lepiej przynajmniej te 100 Mb. Dlatego założyłem  temat, ponieważ zacząłem podejrzewać, że to właśnie z dekoderami jest jakiś problem, że  jednak internet po wi fi w moim tv powinien śmigać blisko deklarowanej prędkości.😁

Inspirator
5 0 1

Dziękuję za zainteresowanie tematem, który  uważam za zamknięty. Pozdrawiam wszystkich pomocnych.