UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
3 0 0

jaki kabel do internetu od Horizon do laptopa?

Witam

Potrzebuje kupić jakieś 15m kabla do internetu który połączy mi dekader Horizon z drugim pokojem. Kable do internetu będzie przechodził koło kabli prądowych wtyczek przedłużaczy zasilaczy do laptopa typowo jak to w mieszkaniu przy biurku ...

Jaki kabel kupić ? cat5e czy cat6 ? UTP czy STP ?

jako że mam karte podarunkową w mediamarkt  tam będe kupował takze wielkiego wyboru producentów nie mam ...

mam internet 250Mb/s w perspektywie pewnie będzie światłowód ...

======================
Horizon Max z PVR Fiber Power 250 Mb/s
7 ODPOW. 7
Konto zbanowane
2383 537 108

Re: jaki kabel do internetu od Horizon do laptopa?

Skrętka UTP Cat. 5E powinna starczyć.

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
3 0 0

zakłucenia z ładowarki do laptopa, gniazdek przedłużaczy nie będą wpływać na obniżenie szybkości? bo na 1,5m kablu mam zamiast 250 Mb/s około 230 Mb/s to przy długości 15m obawiam się znacznego spadku szybkości wtedy to będzie poziom jak po wifi ...

======================
Horizon Max z PVR Fiber Power 250 Mb/s
Tytan
Tytan
1977 979 157

Ja mam pociągnięte po 30 m kabla do stacjonarnych kompow i zadnych strat

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Tytan
1439 822 568

Tak jak już ktoś napisał UTP kat. 5e starczy. STP bez uziemionego ekranu nie ma większego sensu.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Zawodowiec
168 36 9

Skrętka ma zasięg do 100m bez urządzenia aktywnego utp kat min 5e starczy

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Innowator
48 7 0

tylko utp ekranowane wymagają uziemienia gniazd bez tego wręcz szkodzą stosuje sie je jeżeli powyżej 30 m skrętka idzie wzdłóż kabli elektrycznych i przy użądzeniach na 3 fazy oraz takich kablach.

jeżeli kabel bdzie łatwy do wymiany to w tej chwili cat 5e wystarczy jak ma być robiona na lata to 6-6a

Tytan
2161 821 71

Temat zamykam.

Jeśli Autor będzie chciał coś dodać do wątku, lub ktokolwiek będzie chciał temat uzupełnić - proszę o informację na PW do Moderacji lub dowolnego Tytana i temat zostanie ponownie otwarty.
W wiadomości proszę podać adres/link do tego tematu.
Dziękujemy za udział w dyskusji.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.