UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
3 0 0

Nie można połączyć się z siecią Wifi 5ghz

Witam mojej kuzynce nie chce wgl połączyć się z siecią.

Posiada ona Dekoder Horizon dmc7002klg.

Windows 8.1

Sterowniki są zainstalowane, pasmo 2.4ghz działa bez problemu ale nie widzi jej się używanie internetu 30 mb/s, na 5ghz ma 180 mb/s wykonane speed testem.

Co można jeszcze zrobić, jak przeprowadzić twardy restet?

Dlaczego jej mężowi działa pasmo 5ghz a u niej w laptopie nie?

Karta sieciowa w tym laptopie to Intel dual band wireless-ac 3165 może jakieś ustawienia w menadrze urządzeń. Karta z tego co czytałem na stronie producenta obsługuje 5ghz ale ac, dlatego pytam się czy można jakoś to skonfigurować w menaderze urządzeń albo jakkolwiek.

Dododam również że na bardzo starym laptopie (5-10lat) połączyło się bez problemu na 5ghz.

7 ODPOW. 7
Tytan
2162 821 71

Re: Nie można połączyć się z siecią Wifi 5ghz

@BaroSpeed 

Nic z tego nie rozumiem.

Sieć 5GHz nie działa, ale speedtest pokazuje 180Mb w paśmie 5GHz?

Karta w laptopie kuzynki ma maksymalną prędkość 433Mb - ale wifi to komunikacja dwukierunkowa a karta ta ma tylko jedno radio (albo nadaje, albo odbiera), więc prędkość z tej racji trzeba podzielić na połowę. Prędkość około 200Mb w paśmie 5GHz będzie dla tej karty maksymalna.

httpss://ark.intel.comcontentt/www/pl/pl/arkproductss/89450/intel-dual-band-wireless-ac-3165htmll

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
3 0 0

Ok przepraszam. Już wyjaśniam.

Bo przez jakiś czas działało, póżniej się rozłączyło i znikło, mówiłem kuzynce żeby zrestartowała router i pojawiło się i teraz jak wpisuje hasło nic sie nie łączy.

Dlatego wiem że jest taki wynik, bo sprawdzałem przed tym problemem.

Wytłumaczyłem żeby używała 5ghz, póżniej jej przerwało i od tego czasu używa 2.4, bo nie da się połączyć, wpisuje hasło i nic.

A na 2.4 ghz jest 30 mb pobierania tylko i kuzynka by chciała bardziej sprawniej serfować po internecie.

Co to może być? Może jakiś restart routera ale jakiś głębszy.

Laptop to HP 250 G4, może jakieś inne sterowniki-nowsze niż ze strony producenta, lub dzwonić na infolinie, wszystko działa na telefonach, na dwóch laptopach a na tym coś nie.

Tytan
2162 821 71

@BaroSpeed 

Sieci wifi w danym paśmie rozdzielone, mają różne nazwy?

Na jakim kanale pracuje z Horizona sieć wifi na 5GHz?

Jaka wersja oprogramowania Horizona w sekcji modemowej?

Horizona można zresetować guzikiem na tylnej obudowie (reset 30 sekund).

Potem zalogować się do Horizona (IP to 192.168.1.1) i ewentualnie wprowadzić zmiany wedle uznania.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
3 0 0

Ok powiem jej co do restartu, albo sie połączę z nią zdalnie.

Tak mają różne nazwy,  UPC 242 i 502...

A co tam na tej stronie ustawić, jak jest połączona na wifi 2.4 to normalnie sie zaloguje tam, czy musi miec kabel? 

Konto zbanowane
441 160 27

Tak przez wifi też wejdziesz na strone konfiguracyjną horizona.

A po resecie przez 30 sek przyciskiem modem reset, jak nie pomoże to warto pozmieniać kanały wifi, zwłaszcza na 5 Ghz zdarzają się urządzenia które nie działają na niektóych kanałach

Sam mam tablet nvidii, które nie lubi wybranych kanałów na 5 Ghz :|

Tytan
2162 821 71

@BaroSpeednapisał(a):

Ok powiem jej co do restartu,

Ja pisalem o resecie sprzętowym.

Tytan
2162 821 71

Temat zamykam.

Jeśli Autor będzie chciał coś dodać do wątku, lub ktokolwiek będzie chciał temat uzupełnić - proszę o informację na PW do Moderacji lub dowolnego Tytana i temat zostanie ponownie otwarty.
W wiadomości proszę podać adres/link do tego tematu.
Dziękujemy za udział w dyskusji.