UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

Użytkownik
2 0 0

Oddzielny punkt dostępu z Horizon

Jak w temacie, mam connectbox od upc oraz dekoder horizon i internet 150mbs.

Chcialbym z dwóch urządzeń zrobić jedno, a ostatnio dowiedziałem się ze jest to możliwe przy dekoderze horizon.

Jednak zanim zrezygnuje z connectboxa chciałbym zobaczyć jak działa internet z horizon, ale w momencie gdy włączam wifi w horizon i modem jest z dekodera to wyświetla się w przeglądarce  brak łączności z siecią.

I tu rodzi się moje pytanie, czy mogę ustawić aby internet z horizon byl totalnie niezależny od connectboxa ?

Pozdrawiam

5 ODPOW. 5
Nauczyciel
560 391 48

Re: Oddzielny punkt dostępu z Horizon

Przy obecnym rozwiazaniu czyli dekonsolidacji uslug.mozesz jedynie podciągnąć kabel z CB do HZN i będzie on w tędy pełnił role dodatkowego AP. Tym sposobem bedziesz w stanie ocenic dzialanie wifi z HZN. 

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Użytkownik
2 0 0

Czyli nie ma możliwości ustawić internet z horizon tak, że nawet gdy wyłącze connect boxa to będe miał dostęp do internetu?

GDA
Pan Abonent ;-)
1258 646 103

samemu nie masz mozliwosc

ale po kontakcie na infolinii i.przedstawieniu sytuacji ze chcesz zrezygnowac z osobnego modemoroutera mysle ze jest to do wykonania

w koncu istnieją oferty 3w1 z Horizonem

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Wykładowca
754 175 32

@Michałł, Masz możliwość zrobić to samemu. Zresztą jak to zrobić jest nawet opisane w instrukcji horizona, strona 14 (https://www.upc.pl/pdf/instrukcje/telewizja/Instrukcja_pelna_Horizon_25_10_2018.pdf): 

- Podłącz komputer z dekoderem Horizon za pomocą kabla Ethernet dostarczonego w zestawie.
- Uruchom przeglądarkę internetową i wpisz http://instalacja.upc.pl

- Zaloguj się za pomocą Nazwy Użytkownika i Hasła do swojej poczty UPC.  

- zarejestruj nowy modem

Od siebie tylko dodam, ze zastanów się dwa razy, czy chcesz to zrobić. Compa ma swoje wady, ale jednak w mojej ocenie sprawuje się znacznie lepiej niż Horizon. Działa dużo stabilniej i ma lepszy zasięg WiFi. 

Profesor
1375 607 54

@Michałłnapisał(a):

Czyli nie ma możliwości ustawić internet z horizon tak, że nawet gdy wyłącze connect boxa to będe miał dostęp do internetu?

Albo net jako internet z CB albo z HZN.

HZN może być jako dodatkowy AP, ale jako oddzielny i autonomiczny modemorouter nie zadziała jednocześnie z aktywnym CB.

Masz przyznany tylko jeden adres IP - więc w jednej chwili aktywowane w systemie UPC może być tylko jedno urządzenie.

Podłącz HZN przewodem do CB i sobie sprawdzisz jak działa wifi z HZN

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.