UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Internet z Horizon

ROZWIĄZANE
Inspirator
4 1 0

Problem z IP

Witajcie mam do was pilną sprawę,od czasu od kiedy mam horizona występują problemy z rozwiązaniem recaptcha obrazkowa,traktuje mnie ciągle jako robota niezależnie czy korzystam z laptopa czy telefonu itd zaznaczam z góry że obecnie czyszczenie ciasteczek,reinstalka itp nie pomagają wcale ,korzystam z paru portali na których wrzucono obrazkową recaptchę i jestem uziemiony na maxa..Rozchodzi się tutaj o stałe IP,kolega mi sprawdził i zadziałała na stałym IP u niego za pierwszym razem. u mnie na tym ip "zabawa"długa w rozwiązanie recaptcha.Jakie proponujecie rozwiązania? wcześniej posiadałem wysłużonego Linksysa wrc 54g i  sprzęt z motoroli od nich i hulało wszystko fajnie.NIestety nie pamiętam co trzeba zmienić i gdzie w routerze proszę o pomoc,niestety upc moją sprawę zamknęło po 3 miesiącach i jak wiadomo stałe IP jest tylko dla biznesu

16 ODPOWIEDZI
Omnibus
445 344 35

Re: Problem z IP

Witaj,

Post jest tak chaotycznie napisany że jedynie mogę się domyślać o co chodzi.

Jak na chwilę obecną wygląda instalcja u Ciebie mieszkaniu ?
Dostęp do IT jest realizowany przez dekoder Horizon ?

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.
Inspirator
4 1 0

Przepraszam z góry za chaos powyżej .Na obecną chwilę posiadam Horizon żaden router nie  jest podpięty pod niego,od razu nadmienię że żadne ustawienia w horizonie nie były przeze mnie zmieniane

tutaj owy problem :

https://zapodaj.net/eeefef017f2a7.png.html

Problem występuje na :

laptopie (przez kabel) jak i na telefonie (WIFI)

Mam odpowiednio zabezpieczony laptop i obecnie niezabezpieczony telefon

Laptop jak i telefon miały instalowane na nowo windows i android niestety problem pozostał

Nauczyciel
666 157 24

OK, to już coś mówi. Są dwie opcje:

- Jakieś urządzenie w twojej sieci zostało zainfekowane i rozsyła spam (nie musi to być komputer, równie dobrze może to być telewizor, inteligenta żarówka, czy reapeter WiFi), przez co twój adres IP trafił na czarną listę.

- w UPC mamy zmienne IP, poprzedni użytkownik tego numery doprowadził do wpisania go na czarną listę, a następnie numer przeszedł na Ciebie. 

Sprawdz swoje ip na tej stronie https://whatismyipaddress.com/blacklist-check. Problem zniknie, w momencie jak zmieni Ci się IP. UPC raczej nie zrobi nic by CI pomóc. Problem możesz obejść, korzystając z jakiego darmowego VPN, np tego wbudowanego w Operę. 

Inspirator
4 1 0

Zabawa z UPC na ten temat trwała jakieś 3 miesiące i mnie poprostu olali,sprawdzałem już dodatki vpn do przeglądarek firefox,chrome oraz tor ale były to jednorazowe wejścia czasami dwa i potem lipa.Dziękuję za podpowiedz z operą sprawdzę ją

Profesor
1292 586 48

@rafnaw

Podłączyć do Horizona swój router i problem powinien zniknąć (zmieni się IP).

Albo zamówić dodatkowo modemorouter i zmieni się Twoje IP.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Profesor
1512 406 77

@KOCUREK1970 napisał(a):

@rafnaw

Podłączyć do Horizona swój router i problem powinien zniknąć (zmieni się IP).

Nic to nie da zwłaszcza, że Horizon nie ma bridge.

Proponuję zamówić modemorouter (czyli Compal), przełączyć go w bridge, podłączyć swój router i zmienić MAC swojego routera. W ten sposób Twoje IP się zmieni

https://zanimnapiszesz.info
Profesor
1292 586 48

@MrPepka napisał(a):

Nic to nie da zwłaszcza, że Horizon nie ma bridge.

Ale ma DMZ.

Tryb mostu nie jest potrzebny by w ogóle działał internet.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Nauczyciel
666 157 24

Co ma DMZ do zmiany IP?

Profesor
1292 586 48

@zylx napisał(a):

Co ma DMZ do zmiany IP?

To jeszcze raz.

Będzie miał inne IP to raz (jeśli w DMZ Horizona wpisze IP swojego routera) i będzie to IP zewnętrzne publiczne to dwa.

Oczywiście by tak się stało należy obydwa sprzęty zrestartować jednocześnie prądowo.

Nauczyciel
666 157 24

Kocurek, ale publiczne IP mu się nie zmieni, a to ono jest zablokowane prawdopodobnie. Lokalne to sobie może ustawić jakie sobie życzy i bez DMZ.

Profesor
1292 586 48

@zylx napisał(a):

Kocurek, ale publiczne IP mu się nie zmieni, a to ono jest zablokowane prawdopodobnie.

Dlaczego ma się nie zmienić, skoro dokładając swój router za Horizonem to z niego będzie korzystał a wtedy zawsze przydzielane jest inne IP po restarcie prądowym.

Zmieniło się coś w tej materii, o czymś nie wiem?

Nauczyciel
666 157 24

Przecież Horizon nawet nie wie czy za nim podpięto router, AP, PC, laptop czy smart lampki. Przydzieli IP lokalne z DHCP, a publiczne pozostanie bez zmian. Nigdy nie było inaczej. 

Profesor
1292 586 48

@zylx

To czy nigdy tak nie było inaczej jest kwestią dyskusyjną.

Miałem swego czasu krótko pożyczonego Horizona (testy z ciekawości) i tam zmieniając/dopisując dane w DMZ i dając własny router IP publiczne się zmieniało na własnym routerze.

Jeśli tak jest jak piszesz, to pozostaje opcja osobnego modemoroutera.

Nauczyciel
666 157 24

Lokalne IP możesz sobie zmienić na swoim routerze, ale to nic nie zmienia. Możesz je nawet zmienić bez routera w uwstawieniach karty sieciowej na PC.